Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

Długo zastanawiałem się nad porządnym EDC, wczoraj przyszedł ten oto Seikacz

post-85560-0-42837200-1460616507_thumb.jpg

post-85560-0-16102900-1460616517_thumb.jpg


Pozdrawiam, Radek

PS. Udane, forumowe transakcje z: Bentley, lookas2, Sol, zodiak7, Kris2, gozdek... i tych użytkowników polecam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, na zimę może spróbuję skórzane nato/zulu w czerni. Btw, oryginalny nylonowy pasek do piątki pilota jest strasznie gruby i wydaje się być niewygodny, dlatego zmieniłem na brązowy - jakby ktoś chciał zakupić ten zdjęty to zapraszam na PW ;-)


Pozdrawiam, Radek

PS. Udane, forumowe transakcje z: Bentley, lookas2, Sol, zodiak7, Kris2, gozdek... i tych użytkowników polecam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-59139-0-49710600-1460636125.jpg


Taka piątka ładna się trafiła  :)


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

  Ponieważ jest to mój pierwszy wpis tutaj jest mi tym bardziej miło dołączyć do grona miłośników zegarków i jak wyszło jakoś przypadkowo Seiko 5.

Popełniłem taki zakup i w związku z nim mam trzy pytania:

1. Czy wszystkie SEIKO 5 sa takie małe? Ponieważ mój ma szerokość koperty bez koronki 36mm, między uszami 40mm.

2. Czy to normalne przy tych zegarkach, że na tarczy ma napisy Made in Japan 7S26-03S2 R 2 natomiast na szklanym wieczku od spodu między innymi 7S26-01Z0, numer seryjny to 581278, mechanizm 7S26A.

3. Czy ktos z Was jest w stanie określić jaki to model?

Przeglądnąłem dziesiątki stron z SEIKO 5 i wygląda mi on na oryginał. Nie wiem jeszcze na 100% czy pozostanę mu wierny czy też poszukam mu nowy dom w każdym razie póki co się nim nacieszę. Z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi. Ponieważ jeszcze nie zrobiłem żadnych swoich zdjęć zamieszczam to, które było w aukcji:

 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. 5tki są różnej wielkości, ale w większości są to małe zmiany zegarki 36-40mm średnicy bez koronki. Numery bywają różne. Z japońskimj zegarkami często jest tak, że poszczególne elementy produkuje się w różnych fabrykach, a dopiero później składa w jednym miejscu. Podobnie jest np. z Casio. Poszczególne podzespoły bywają robione nawet w różnych krajach.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś się zastanawiał jak pilot wygląda na pasku z podkładką i większym przegubie to popełniłem taki zakup tu na forum :) Szerokość podkładki 45 mm

post-85560-0-34216000-1462380012_thumb.jpg


Pozdrawiam, Radek

PS. Udane, forumowe transakcje z: Bentley, lookas2, Sol, zodiak7, Kris2, gozdek... i tych użytkowników polecam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja piąteczka. Bardzo przyjemnie się ją nosi.

d62102bf19b1.jpg

8da9bb24e524.jpg

7b178c2d6f70.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Popularna piątka na nowym pasku

 

3534ce2060580.jpg

Edytowane przez vitucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto z Osaki - pierwsze moje Seiko. Może następny będzie Alpinist 017? A jeszcze dalej jakiś GS? :)

 

 

post-64675-0-94576300-1466517669_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim guście, bardzo ładny. Gratuluję.

 

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prezent urodzinowy :-D

[imgg[/img]

 

z Mi4 LTE

Wszystkiego dobrego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! 

A oto moja "piątka". I w związku z tym mam pytanie do szanownych forumowiczów: czy seria "Seiko 5" jest jeszcze produkowana? Na oficjalnych stronach nie ma o tym ani słowa i nie ma również dostępnych zegarków z tej serii :(

post-87364-0-94388200-1472430761_thumb.jpg

Edytowane przez gjanisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A komu by się chciało to podrabiać, zegarki z tym mechanizmem nawet w Polsce chodzą poniżej 500zł (poza oficjalną dystrybucją zibi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.