Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

e34cab2819bee65189bd89244a1565ed.jpg

 

Moj pierwszy Seiko na pierwszym zrobionym przeze mnie pasku ;)

Sejacz przybyl az z USA bo u nas ten model jest niedostepny, bardzo fajny maly zegareczek ;)

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.jpg?screen

Edytowane przez B0B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

W dniu wczorajszym dołączyłem do klubu posiadaczy Seiko 5.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem SNK807K2.

Z tego co widziałem w tym wątku, zegarki z tej serii są sprzedawane w dwóch wersjach - K1 z bransoletą i K2 z paskiem.

Czy da się dokupić samą bransoletę do tego zegarka?

post-95779-0-85695600-1487333957_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

W dniu wczorajszym dołączyłem do klubu posiadaczy Seiko 5.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem SNK807K2.

Z tego co widziałem w tym wątku, zegarki z tej serii są sprzedawane w dwóch wersjach - K1 z bransoletą i K2 z paskiem.

Czy da się dokupić samą bransoletę do tego zegarka?

 

Mam na zbyciu. Odezwij się na PW.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm 7S26C ,21 kamieni i fajne przeszklone serducho.

Trochę podniszczony,ale pytanie czy oryginalny?

 

 

post-56002-0-94647800-1487417790_thumb.jpg

Edytowane przez pirx65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raflo74 Można wiedzieć gdzie kupowałeś :D

Zegarki 24 albo 12 o'clock, jak kto woli☺. Fajnie i szybciutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seiko 5 SNK809K2
 

Seiko 5 SNK809K2 (tarcza)

 

Seiko 5 SNK809K2 (dekiel)

 

Seiko 5 SNK809K2 (koronka)

 


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja ewolucja paskowa :) IMO najlepiej prezentuje się w odmianie ostatniej na grubym skórzanym pasku, zegarek nabiera wartości i zdecydowanie wpływa na jego militarny urok :)

post-71609-0-19460400-1487526479_thumb.jpg

post-71609-0-72860700-1487526485_thumb.jpg

post-71609-0-26630100-1487526490_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"- Actus: (Sub-brand) - Lower end Japan market Seikos produced in '70s (maybe also late '60s), that were comprised of both Seiko 5 Actus and regular Actus and with an emphasis on styling. They seem to come in both rather conventional and "mod" case/dial designs, but the "mod" ACTUS not as radical as the typical Advan & VANAC styles. This series used 6106 and 7019 movements (maybe others BUT these two are the most common ones) Date languages were English/Japanese only. The word Actus is a Latin word meaning unit of length, progress/moving through, series/sequence, act, performance (of play), delivery, action, or deed."

Wprawdzie nie dałeś fotki dekla ale wygląda że jest tam mechanik 7019 w którym zmiana daty dziennej poprzez wciśnięcie koronki,numerycznej -pierwsza pozycja koronki -obrót w dół.

No i chyba jeszcze to że twój egzemplarz potrzebuje odświeżenia i wymiany szkiełka.

Moje Actusy:

 

P1320368

.

 

 

A ta "piona" wygląda jak podróbka albo co najmniej składak
 

Edytowane przez piter70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "wygląda jak podróbka lub składak''- nie napisałm że to na 100% nie jest Seiko - na pewno sekunda jest od innego zegarka .W ogóle model jakiś taki mało ciekawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-90102-0-59132300-1488114609_thumb.jpg


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich

 

Mój pierwszy AUTOMAT TIK-TAK :D -  Seiko 5 Automat SRP513K1.

Nabyty wczoraj i wczoraj intensywnie noszony. Mechanizm 4R36 z okienkiem. Wyzerowany 24h temu przez telefon ze stroną https://greenwichmeantime.com/time-zone/europe/european-union/poland/warsaw. Synchronizacja 24h po na komputerze - śpieszno mu o 3s.

Mam "mały" nadgarstek - 16cm (zdjęte 4 ogniwa), ale leży dobrze i nie wyglądam jak z kulą u nogi. Koperta w rozmiarze 42mm to dla mnie max. Jestem zachwycony, szczególnie, że mogę go sobie nakręcić koronką i iść pośpiewać z radości w ulewnym deszczu :lol:.

 

Swoją drogą dowiedziałem się ciekawej rzeczy... nie wolno ustawiać daty między 21:00 a 4:00...

I jak jest z nakręcaniem koronką? Da się "przekręcić"? Gdzieś przeczytałem, że ten mechanizm ma zabezpieczenie i jest to awykonalne. Przyznaję się nie czytałem całej instrukcji...

post-96250-0-06805800-1488363931_thumb.jpg

post-96250-0-03988100-1488363936_thumb.jpg

post-96250-0-23602600-1488363942_thumb.jpg

Edytowane przez CrowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę poszukać takiego tylko z pustynna tarczą.

 

Z tym to akurat nie problem: http://www.ceneo.pl/1198582 

Ja czarnego się naszukałem, a potem jeszcze pasek osobno  ;)

Ale warto było. Zegarek naprawdę cieszy oko i jest mega-wygodny.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni u mnie taki oto Seiko SNK809. Wypolerowałem kopertę, zmeniłem pasek a w planach wstawienie szafira.

post-19637-0-06883700-1488539591_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dołączyć z moją pierwszą piątką SNX113 :) Przy okazji szybkie pytanie: planuję kupić jakiś możliwie najtańszy pasek perlon, problem w tym że model ze zdjęcia ma 19mm w uszach. Lepiej brać 18mm czy 20mm? WIem że dwudziestkę spokojnie się wciśnie, słyszałem jednak że te tanie perlony mają tendencję do rozciągania się, stąd rozważam też 18.

 

post-67956-0-15799200-1489598070_thumb.jpg

 

 

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Edytowane przez bmatt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SNKK35. Ciężko było znaleźć, a zwłaszcza w jakiejś znośnej cenie: na eBayu pojawiały się za jakieś $90, ale w końcu na Skywatches pojawił się za $65. Kupiłem ostatniego, a może nawet jedynego.:-P

 

1QhifIl.jpg

 

Teraz tylko znaleźć do niego jakieś paski, bo bransoleta przewidywalnie marna.

Edytowane przez Accoun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej brać 18 mm czy 20 mm? Wiem że dwudziestkę spokojnie się wciśnie, słyszałem jednak że te tanie perlony mają tendencję do rozciągania się, stąd rozważam też 18.

 

Przy 19 mm zawsze lepiej brać 20 mm, milimetr więcej wejdzie spokojnie (należy lekko oklepać młoteczkiem odpowiednie miejsca), a nie ryzujesz,  że przy 18 mm z czasem teleskopy będą widoczne, co jest denerwujące. 

 

 

"Teraz tylko znaleźć do niego jakieś paski, bo bransoleta przewidywalne marna".

 

 

Bransolety do "piątek" nie są tragiczne i dają się nosić,  są  na swoją cenową miarę. Piszę to jako zdecydowany zwolennik pasków.  Moim zdaniem każda  "piątka" na pasku zyskuje i to bardzo. 

 

jak widać  choćby tu ... 

 

http://forums.watchuseek.com/f21/identify-seiko-5-according-picture-894866-2.html

Edytowane przez Euryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.