Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

Bransolety do "piątek" nie są tragiczne, dają się nosić,  ale są  na swoją cenową miarę.

Możliwe. Nie miałem do czynienia z np. Amfibiami (o tych to dopiero słyszałem że tragiczne) ale chyba nawet Casio mojej siostry miało lepsze - choć przymierzałem tylko raz, jak próbowałem ogarnąć dopasowanie.

Z drugiej strony, taką z pełnymi ogniwami próbowałem też tylko raz - w sklepie na SNZG. Może po prostu za dobrze ją zapamiętałem. ;-)

Edytowane przez Accoun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny. W oryginale był na pasku? Który to model dokładnie? SNZJ11? czy mylę?

SNZJ05. Ref. który Ty podałeś jest w pvd, dokładnie to się chyba gunmetal nazywa, mój jest stalowy. W oryginale na bransolecie, ale na pasku też mu dobrze :) .

Edytowane przez ejoker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Sam planuję zakup jakiegoś automatu od seiko na pasku typu nato bo jakoś mi się podobają i mam wrażenie że powinien być wygodny w codziennym użytkowaniu. Może trochę tu też działa ciekawość bo nigdy nie miałem zegarka na takim pasku :) ale kupię i się przekonam, mam nadzieję że się nie zawiode . Z tym że nie chce mi się wymieniać samemu i raczej będę całował w któryś model oryginalnie na nato, wybór jest spory, głównie właśnie w serii 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie pasek nato na aliexpress za 5zl i zobaczysz czy Ci pasuje czy nie, wymiana samemu to zadna filozofia i przydatna umiejetnosc bo dzieki zmianie paskow zegarki sie nie nudza i zawsze mozesz sobie dopasowac zegareczek do ubioru ;)

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie pasek nato na aliexpress za 5zl i zobaczysz czy Ci pasuje czy nie, wymiana samemu to zadna filozofia i przydatna umiejetnosc bo dzieki zmianie paskow zegarki sie nie nudza i zawsze mozesz sobie dopasowac zegareczek do ubioru ;)

 

 

Z jedną małą uwagą - paski nato Seiko są bardzo przyzwoitej jakości, przynajmniej w SNZG, natomiast tanie paski... są tanie. Można się do nich przez to zrazić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczenia SNK ciąg dalszy... 

 

RqVY6nA.jpg

 

 

 

Znalazłem u znajomego w szufladzie tarczę od jakiegoś noname chińczyka, która przypadkiem miała taką samą średnicę jak typowe tarcze Seiko (28.5 mm).

Musiałem jej uciąć nóżki i podkleić obrobiną taśmy dwustronnej, żeby przypasowała i nie latała luźno w kopercie. 

 

Wyszło sam nie wiem co  :D Szkoda, że okienko daty wypada w innym miejscu i zupełnie nie ma lumy.

Użytkowniczce zegarka się podoba i to chyba najważniejsze :)

Edytowane przez konax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu z moim SRP615 :) Zegarek kupiony w sumie prawie rok temu na Amazonie, import z Japonii chyba, niestety wpadł na cło ale i tak było warto. Zmieniony pasek na Timexowy brązowy skórzany a' la rally.

 

2017-03-27_14.05.03.jpg
 
2017-03-27_14.07.59.jpg

 

Edytowane przez YogS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni u mnie taki oto Seiko SNK809. Wypolerowałem kopertę, zmeniłem pasek a w planach wstawienie szafira.

 Z ciekawości, gdzie tego szafirka chcesz z wstawić?  No i przydałoby się podciągnięcie wodoszczelności do  5  atm., a może i 10 atm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja zasilam szereg szczęśliwych posiadaczy Seiko 5.
Mój pierwszy automacik, z tego co widzę, chyba bardzo popularna seria :)

2pyvxxl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczynam rozumieć kobiety i ich całe szafy ciuchów oraz problemy "w co ja mam się dziś ubrać?!" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziś przyjechał(o).

 To jest Seiko SNKE63 (7S26-02W0), naprawdę ładny, a czerwona końcówka  sekundnika na czarnej tarczy interesująco wygląda. IHMO  przełóż na  brązowy pasek, zegarek jeszcze bardziej zyska.  Gdzie kupiłeś? 

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , pierwszy post i od razu muszę się pochwalić :)

Oto nowy nabytek SNZH19K1. Zegarek dość masywny, do tej pory nosiłem nieco mniejsze '5' i kinetic. Powoli przyzwyczajam się :)

Mechanizm 7S36B spieszy mi się ok 4 sekund na dobę więc jest nieźle.

 

Pozdrawiam

Michał

9b5e1d995c571c2d9ec1ed2cb25840e3.jpg

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GitBit a jak tam Twoja, bo coś mi się przewinęło, że chyba wszedłeś w posiadanie jednej ale coś się nie chwalisz.

Masz jeszcze?

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 To jest Seiko SNKE63 (7S26-02W0), naprawdę ładny, a czerwona końcówka  sekundnika na czarnej tarczy interesująco wygląda. IHMO  przełóż na  brązowy pasek, zegarek jeszcze bardziej zyska.  Gdzie kupiłeś? 

 

 

Kupiłem na skywatches. Przyjemnie zaskoczyła mnie bardzo szybka wysyłka ze sklepu, no i "tylko" cztery dni w Warszawie. Myślę o pasku. Tarcza jest cieeemno zielona. ;) Miałem sobie kupić coś z prostymi wskazówkami i cyferkami, ale w końcu wybór padł na ten model (snke59k1) . No i oczywiście korzystna cena.

 

IMG_20170403_135337_zpslkt3hmqy.jpg

Edytowane przez michalc13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupiłem na skywatches. Przyjemnie zaskoczyła mnie bardzo szybka wysyłka ze sklepu, no i "tylko" cztery dni w Warszawie. Myślę o pasku. Tarcza jest cieeemno zielona. ;) Miałem sobie kupić coś z prostymi wskazówkami i cyferkami, ale w końcu wybór padł na ten model (snke59k1) . No i oczywiście korzystna cena.

 

 

 

To znaczy, że inaczej niż pisałem, to  jest Seiko 5 SNKE59, zielona tarcza.  Brązowy pasek  i będzie super. 

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ta Edyta ;)

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GitBit a jak tam Twoja, bo coś mi się przewinęło, że chyba wszedłeś w posiadanie jednej ale coś się nie chwalisz.

Masz jeszcze?

:)

 

Mam dwie i mają się bardzo dobrze chociaż jedna wylądowała przedwczoraj na bazarku bo praktycznie jej nie zakladam tak drugą nosze dosyć często.

Jakoś nie mam ostatnio weny do robienia zdjęc.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad do lasu  :)

 

post-90102-0-83379700-1492172925_thumb.jpg

 

post-90102-0-96193200-1492172932_thumb.jpg

 

post-90102-0-30364900-1492172940_thumb.jpg

 

post-90102-0-62473400-1492172949_thumb.jpg


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flaming, świetne zdjęcia! :)

 

Witam wszystkich,

Przeglądam forum już od dłuższego czasu, ale dopiero od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem wymarzonego SNK809 :) Z zakupu jestem bardzo zadowolony, zegarek idealnie pasuje na mój nadgarstek. Skórzany pasek został założony jeszcze przez poprzedniego właściciela, póki co nie planuję go zmieniać bo przypadł mi do gustu :)

 

post-57184-0-97510500-1492339539_thumb.jpg

post-57184-0-08360900-1492339554_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja '5' w podobnym klimacie. Pasek z bazarku od kolegi zodiak7. Zegarek na ręku od kilku dni, narazie +8s na dobę.

 

6d263841812a4bb5cb830f8f75b8f269.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.