Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie zamówiłem i czekam na mojego pierwszego automata. Będzie to właśnie Seiko 5. Trochę na niego poczekam bo zakup na ebay od premierworld więc idzie z Singapuru paczką ekonomiczną... Na razie wstawię fotę z neta a jak dojdzie zrobię mu małą sesję. Ciekawi mnie co o nim myślicie i czy Wam się podoba.

post-92374-0-24813000-1502891794_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

w sumie nawet fajna kolorystyka, mam podobny, generalnie jestem zadowolony, ale np. wskazówki wolałbym właśnie bardziej kontrastowe względem tarczy. Bransoleta mogłaby być trochę bardziej solidna, ale ogólnie jest OK, kiedy go zakładam jest dobrze.

 

Tu stara fotka, muszę zrobić jakąś bardziej aktualną...

 

seiko_004.jpg

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sebaa_75

"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu stara fotka, muszę zrobić jakąś bardziej aktualną...

 

Koniecznie - świetny model!


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bliźniaczy model :D  Nie widziałem takiego podczas moich poszukiwań. Bardzo ciekawy i ładnie wygląda w tym kolorze. Faktycznie wskazówki mogłyby być bardziej kontrastowe.

Jak szukałem zegarka dla siebie to bardzo spodobał mi się pierwszy model z tej strony (pierwsze 3 zdjęcia na samej górze) https://www.seikowatches.com/5sports/products/50th.html Niestety nie jest już nigdzie dostępny a była to seria limitowana. Ten co zamówiłem też w większości miejsc jest niedostępny. Bałem się czy mi go nie sprzątną bo czaiłem się na niego aż rok  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to mój pierwszy automat :) kupiłem go w 2000 roku jako nowy i do tej pory używam go sporadycznie był taki okres jakieś 14 lat że tylko leżakował więc jest w niezłym stanie choć trochę rysek się dorobił,  zegarek jeszcze nie otwierany pewnie regulacja by się przydała - jeśli się nie mylę zegarek wyprodukowany w 1998-99 roku na mechanizmie 7s26 Pani reklamowała go że nie trzeba baterii ;)a ja wtedy miałem o tym blade pojęcie mimo wszystko cieszę się że na kwarca się wtedy nie skusiłem. Aha lumy by mu pozazdrościł nie jeden współczesny sikor

 

a oto bohater ;)

post-88237-0-53510800-1503301064_thumb.jpg

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie ma któryś z was poratować wałkiem naciągu do werka 7S36?


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały ale wariat  ;)

Ten maluch jest świetny, podoba mi się układ na tarczy ale ten rozmiar ... 

Szkoda że nie ma większej opcji  <_<

A jaki masz nadgarstek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obwodzie około 17, na szerokość maksymalnie 5,5cm. Musiałem się chwilkę przyzwyczajać, bo jest sporo mniejszy niż moje pozostałe zegarki poza vintage. Mierzyłem też snzg15, ale mimo że podobny, to jednak brzydszy. Hamilton ma chyba w ofercie podobny zegarek w większym rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Hamilton za duży bo ma 46 mm.  :P

Jest co prawda 42 ale już tylko kwarc  ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie te same spostrzeżenia. I tak samo wybrałem. A na moją chudą rękę jak ulał, tylko żona twierdzi, że za mały, że wygląda, jak damski ;) To dlatego, że zawsze miałem większe zegarki i w ogóle teraz jest taki trend na duże męskie zegarki. Może i tak, ale ten włašnie model urzekł mnie swoim wyglądem.

 

Hamilton 38mm automat też jest. Wydaje się minimalnie większy od Seiko, ale i cena inna ;)

Edytowane przez Flaming

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton Khaki Field jest też w rozmiarze 42mm i to by był jedynie potencjalny następca tej mojej również urokliwej piątki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem Seiko SNK809 37mm bezpośrednio do tych Hamiltonów 38mm:

- http://www.hamiltonwatch.com/collection/khaki/field/auto-38mm/h70455733

- http://www.hamiltonwatch.com/collection/khaki/field/auto-38mm/h70455863

 

Najbliższe stylem i rozmiarem małemu automatowi Seiko.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem i czekam na mojego pierwszego automata. Będzie to właśnie Seiko 5. Trochę na niego poczekam bo zakup na ebay od premierworld więc idzie z Singapuru paczką ekonomiczną... Na razie wstawię fotę z neta a jak dojdzie zrobię mu małą sesję. Ciekawi mnie co o nim myślicie i czy Wam się podoba.

Cześć,

Fajny model, napisz coś więcej, jakieś fotki .

Doleciał już ?

Ja ustrzeliłem SRP413j1, ten ze srebrną tarczą podobny do zegarka od @Sebaa_75, czekam aż doleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

w sumie nawet fajna kolorystyka, mam podobny, generalnie jestem zadowolony, ale np. wskazówki wolałbym właśnie bardziej kontrastowe względem tarczy. Bransoleta mogłaby być trochę bardziej solidna, ale ogólnie jest OK, kiedy go zakładam jest dobrze.

 

Tu stara fotka, muszę zrobić jakąś bardziej aktualną.

 

A propos Kolegi @Sebaa_75, gdzie obiecane fotki :angry:

Kupiłeś go za wielką wodą?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze taka "piątka".

 

 

Ładna "piątka" i ładne foto.

Seria Sport bardzo mi się spodobała, nie przypuszczałem że będę się napalać na 5-tki.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna "piątka" i ładne foto.

Seria Sport bardzo mi się spodobała, nie przypuszczałem że będę się napalać a 5-tki.

 

Dzięki. Jedna z moich ulubionych "piątek" - właśnie w tej wersji kolorystycznej. W wodzie czuje się jak rybka :-).

Edytowane przez Robbs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Już chyba wszystkim się pochwaliłem, więc teraz przyszedł czas na was. Oto moja "piątka " SNZG07K1. Pierwszy zegarek po ponad 10 latach, drugi mechanik w życiu. Poprzednio też jakaś "piątka", ale nie pamiętam modelu. 834599637cb0840272155e074a9e39c7.jpg

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

A propos Kolegi @Sebaa_75, gdzie obiecane fotki :angry:

Kupiłeś go za wielką wodą?

 

pozdrawiam

 


 

 

A no trochę się zapomniałem, trochę mi się nie chciało chyba ;)

Ale proszę

seiko_011.jpg

seiko_012.jpg

 

Zegarek kupiony w Japonii.

 

Pozdrawiam


"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Fajny model, napisz coś więcej, jakieś fotki .

Doleciał już ?

Ja ustrzeliłem SRP413j1, ten ze srebrną tarczą podobny do zegarka od @Sebaa_75, czekam aż doleci.

Doleciał, doleciał. Ostatnio sporo na głowie więc mało tu zaglądałem. Wieczorkiem jakieś foty strzele. Generalnie jest świetny poza wadą egzemplarza, który otrzymałem. Kilka dni temu w deszczową pogodę szkiełko mi zaparowało od wewnątrz. Zaraz po wejściu do budynku para zeszła. Niestety będę go musiał wysyłać na reklamację do Singapuru bo to znaczy, że ma w środku wilgoć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doleciał, doleciał. Ostatnio sporo na głowie więc mało tu zaglądałem. Wieczorkiem jakieś foty strzele. Generalnie jest świetny poza wadą egzemplarza, który otrzymałem. Kilka dni temu w deszczową pogodę szkiełko mi zaparowało od wewnątrz. Zaraz po wejściu do budynku para zeszła. Niestety będę go musiał wysyłać na reklamację do Singapuru bo to znaczy, że ma w środku wilgoć.

 

Kurna, to się nim nacieszyłeś...

Jak długo do Ciebie leciał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Doleciał, doleciał. Ostatnio sporo na głowie więc mało tu zaglądałem. Wieczorkiem jakieś foty strzele. Generalnie jest świetny poza wadą egzemplarza, który otrzymałem. Kilka dni temu w deszczową pogodę szkiełko mi zaparowało od wewnątrz. Zaraz po wejściu do budynku para zeszła. Niestety będę go musiał wysyłać na reklamację do Singapuru bo to znaczy, że ma w środku wilgoć.

To faktycznie pech, biorąc w szczególności pod uwagę konieczność wysyłania na reklamację do Singapuru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jeszcze czas i na mojego staruszka :) 
584993840_qhaaqrn.jpg

Edytowane przez Cress15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.