Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

Jak prezentuje się na ręce? Nie macie poczucia, że SNK torche mały?

 

Jakieś wady?

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

On faktycznie jest jest nie za duży - ledwie 37 mm średnicy. Jesli chodzi o wady tego zegarka, to w mojej ocenie wielkość nią nie jest. Dla mnie był ok. Z dużych wad /jak dla mnie/, to kwestia wodoszczelności - ledwie 30 m. Dodatkowo zwróciłbym uwagę na to, że luma w tym zegarku jest dość słaba, a dodatkowo mała koronka jest stosunkowo trudna /niewygodna/ w operowaniu  :)


Nadal jednak uważam, że SNK to lepszy wybór niż SNZG, choć do żadnego z tych zegarków nie pasuje mi bransoleta  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A te mechanizmy maja jakieś znaczące różnice?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Wedle mojego rozeznania nie ma znaczącej róznicy w mechanizmach. SNK to 7s26, a SNZG to 7s36. Oba mechanizmy bez "stop dekundy" i bez możliwości ręcznego dokręcania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na Aliexpress SNZG za niecałe 500 zł, kusząca propozycja, ale boję się, że jakieś oszustwo :/

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz obawy, to zerknij na SNZG z drugiej ręki: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/157098-seiko-5-sports-snzg13k1-nowe-zdjęcia/


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kolega @Flaming ma rację; jeśli masz jakieś obawy, to szukaj czegoś na naszym bazarku. Ja sam sprzedawałem ostatnio SNZG09, z dodatkowym skórzanym paskiem, w stanie idealnym, za kwotę poniżej 500 zł... Trzeba pilnować i ewentulanie szybko reagować  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde!! Ten z bazarku jest taki jaki chciałem w 100 procentach, wszystko ideolo.... Tyle, że ja szukam czegoś (juz znalazłem SNK albo SNZG) na urodziny, które są 18 marca :/ Raczej tyle czasu nikt mi zegarka nie przetrzyma :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Kilka” stron temu wrzucałem zdjęcie swojego na NATO 18mm. Jest też w dziale galeria, zdjęcia z wakacji czy jakoś tak. Czyli tak, wejdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Do swojego SNK803 założyłem kiedyś nato o szerokości 20 mm. Na chama :-) 18 mm wejdzie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie paskach NATO z najniższej półki? Takie z Aliexpress po 8 złotych? Lepiej kupić parę za 8 zł, czy 2 za 50 zł?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Fidelio i innych z Snk803, czy jego tarcza na żywo jest kremowa, czy biała? Na zdjęciach widzę raz prawie brązowa, a raz delikatnie kremową, jak to jest? :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest problem, bo o ile wygląda ona ładnie, to obawiam się, że na kremową tarcze nie każde nato będzie pasowało :/

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ale kuż jakiś skórzany pasek, nie za ciemny, zdecydowanie TAK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda ;) chociaż chciałbym wybrać SNK takiego, żeby pasowało jak najwięcej nato, bo chciałem żebym mógł w zależności od kaprysu go dostosować :D Ty na czym nosiles swojego? Skóra, fabryczne nato i coś jeszcze?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

U mnie był na oryginalnym pasku, przez co całość była taka ...majonezowa ;-) Natomiast w momencie, w którym pomyślałem o zmianie paska, pomyślałem także o jego sprzedaży, więc zdecydowałem się nie robić dodatkowych inwestycji. Przeszukaj internet, a na pewno znajdziesz różne ciekawe zestawienia, którymi będziesz mógł się zainspirować szukając paska :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest, ale snk809 jednak u mnie wygrywa.

Edytowane przez user123401

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.