Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Maciek, ładny. :) Do mnie też piątka jedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od grudnia ubiegłego roku wróciłem do świata zegarków mechanicznych. Bardzo mi się podoba moja 5-ka. Myślę że po kilku miesiącach użytkowania można go trochę poregulować -15sek./24.

Nawet trzeba:) A ze potrafi byc dokladny mechanizm to prezentuje zrzut ekranu z pomiarami (#chwalesie):56f80b25204cf6841d06c7bc4019f27e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Faktycznie wszystkie pomiary z tarczą do podłogi?.. ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wszystkie pomiary z tarczą do podłogi?.. ;):)

Kurcze teraz juz nie pamietam, ale raczej tak. Pamietam ze probowalem wszystkich ulozen.

 

Aha, oczywiscie w ciagu dnia zegarek byl na rece, na noc byl odkladany, wlasnie w okolicach godziny pomiaru i ubierany ok 8.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, pierwszy post, trochę tu siedziałem, czytałem, Orient, Seiko Citizen, "automat super", może jednak kwarc, "tak na pewno kwarc i to do tego Eco-Drive".

Aż tu nagle się zakochałem i nie było już odwrotu :) SRP677K2. Jedyne co mi się nie do końca podoba to trochę delikatnie chodzący bezel, wolałbym większy opór - ale to nic.

F3k29FY.jpg

 

GhxHFT2.jpg

 

 

Lecą do mnie nato brąz skórka + nylon granatowo biały. Będą fotki. Dzięki za to forum :)

Edytowane przez nixon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gratki, fajna piąteczka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem co do Seiko 5 mieszane uczucia, aż do chwili, kiedy sam nabyłem zegarek z tej serii. Po kilku tygodniach użytkowania jestem bardzo pozytywnie nastawiony.

Super te Wasze piąteczki Panowie, gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przez moje ręce nie przewinęło się może zbyt dużo piątek, bo miałem tylko SNK803 i SNZG09, ale nie mam wątpliwości, że ta linia oferuje bardzo dobry stosunek jakość/cena :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zaczynam się co do tego przekonywać. Gdyby nie umieszczali na nich jeszcze znaczka "5" i napisu "sport", to w ogóle byłoby super, bo większość z nich może śmiało konkurować z plasowanymi wyżej modelami. Mam tu na myśli SKX, turtle, czy inne Prospex'y ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mnie akurat znaczek "5" bardzo odpowiada, bo jest nakładany, a w tych pieniądzach taki detal to raczej rzadkość :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko się dobrze potoczy, to w przeciągu 2 tygodni stanę się posiadaczem Seiko Snx801k1 :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Też mi się wydaje, że znaczek "5" to ładny detal.

Nakładane jest także "Seiko"  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich serdecznie, to moj pierwszy post na forum, ale przegladam je od jakiegos czasu i duzo sie dowiedzialem o zegarkach z tego forum. Moj zegareczek to Seiko snk809k1 bransoleta oryginalna schowana do pudelka po zegarku, moze kiedys sie zalozy, wypolerowalem sobie koperte, wymienilem na pasek skorzany i zegarek wyglada o niebo lepiej, przynajmniej  mi sie tak wydaje.  :)

 

16lmp38.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czy polerka to dobry pomysł, nie wiem... Jak dla mnie przez to gubi się trochę klimat tego bardzo fajnego zegarka :-) Tak czy inaczej gratuluję nabytku :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej. To jest field/military watch jeżeli chodzi o jego styl a zatem i polerka średnio tam siedzi.

Ja go wolę w oryginale ...jak spokojnie leży w pudełku już kilka lat :)


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A ja co jakiś czas myślę, żeby do tego "kurdupelka" wrócić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jakiś czas temu biłem się z takimi myślami ..lecz po kilku latach z zegarkami o średnicy > 42mm jakoś nie mogę

...za długo muszę szukać zegarka :)


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dziś zmodyfikować trochę swoją piątkę która dotychczas wyglądała tak jak na poniższych zdjęciach.

SEIKO_SNZD71.jpg

 

SEIKO_SNZD71_K1_1.jpg

 

Po zmianie koperty, zrobiła się bardziej masywniejsza i zdecydowanie lepiej układa się teraz na ręku dzięki nowej bransolecie.

ECkPwXn.jpg

 

X2QjZSl.jpg

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana na duży plus. Grzebiesz we wszystkich swoich zegarkach?  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wiele ich nie mam ale za to wnętrze każdego jest mi znane jak przysłowiowa własna kieszeń. ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z jakością bransolet w Seiko 5? Chcę kupić Seiko Snx801, ale zależy mi na dobrej bransolecie z pełnych ogniw. Na filmiku ta na taką wyglądała, ale czy tak jest? Wiem, może trochę za dużo wymagam za taką cenę ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Myślę sobie, że za te pieniądze to nie ma co cudów oczekiwać. Jednak jak będzie słabo, to najwyżej na pasek przejdziesz  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze fidelio. Nie ma cudów - to zwykły tani kajdan od Seiko ze zwijanymi ogniwami nie pełnymi na jakich ci zależy. 


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.