Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

ma bardzo porysowane szkło post-22770-0-27500600-1549720196_thumb.jpg

Edytowane przez bogdan57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Świetna, klasyczna 5ka :-) Niech służy jak najdłużej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak te 5 co pokazał @MieszkoMieszko są bardzo przyzwoite i na żywo wyglądają na o wiele droższe niż w rzeczywistości są :)

Śmiem twierdzić że są lepiej wykonane, spasowane niż SKX-y ...

Edytowane przez sylwekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak te 5 co pokazał @MieszkoMieszko są bardzo przyzwoite i na żywo wyglądają na o wiele droższe niż w rzeczywistości są :)

Śmiem twierdzić że są lepiej wykonane, spasowane niż SKX-y ...

O ktorej konkretnie mowisz?fab5949aef61891fd94860deeab8e2ec.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardzo, bardzo fajna :-) Jaka to referencja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

SSA063

Podziękował :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSA063

Świetna jest ta piątka, naprawdę super. Zdjęcia również świetne. Zestawienie pasek-zegarek oraz fotki sprawiły, że zacząłem szukać, gdzie można taką jeszcze kupić. Po krótkim rekonesansie stwierdziłem, że na podstawie zdjęć ze stron sklepów, gdzie ten zegar kiedyś był dostępny, prawdopodobnie w ogóle nie zwróciłby, na niego uwagi, a teraz będę uważnie obserwował, czy ktoś nie chce się takiego pozbyć ;)

 

EDYTA:

To nie jest przypadkiem SSA067? Bo mi jakoś tak kolory w 063 nie pasują ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A do tego na werku 4R...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2015 roku jestem posiadaczem dwóch zacnych piąteczek

SNKL41

rRzUO74.png

 

SNK665

ljvMw1W.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przypadkiem SSA067? Bo mi jakoś tak kolory w 063 nie pasują ;)

Tak to jest SSA067 sorki. Raczej nie do kupienia nowy już od jakiegoś czasu.

Odświeżam kolekcję i być może będę go wystawiał + dziewicza bransoleta w foliach. Choć nie da się ukryć, że odpowiednie nato dodaje wiele uroku w porównaniu z bransą :)

Edytowane przez strix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SRP663J1 - wersja na azję, dni tygodnia cyframi rzymskimi, w niedzielę czerwony kwadrat lub po angielsku.

Na jednym ze zdjęć w towarzystwie TIMEX T49965

 

20190223_132648.jpg

 

20190223_125859.jpg

 

 

 

 

20190223_125736.jpg

 

 

20190223_125719.jpg

 

 

20190223_125645.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyleciał do mnie niedawno, z dalekiego wschodu i cóż mogę o nim powiedzieć? Zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia - jest to moje pierwsze i na pewno nie ostatnie Seiko a od dwóch tygodni nie chce schodzić z łapki, spychając na boczny tor Orienta Ray II :D Długo na niego polowałem, ponieważ nówka w Polsce jest już praktycznie nieosiągalna ale w zamian za wytrwałość w poszukiwaniach mam na tarczy dumny napis Made in Japan oraz kalendarz w języku samurajów. Numer referencyjny: SARZ005 a w Polsce znany bardziej jako SRP153.

post-108998-0-95681500-1553443265_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam piatkę - piatkę sport - nie bede wklejał bo już zdjęcie tego modelu pojawiło sie na tej stronie - piatka sport na bransolecie WR100 jedna koronka , automat przeszklony dekiel.

 

Dawno chciałem kopic piątkę podobało mi sie w nich umieszczenie koronki, ale najtańsze modele tych automatów są takie jakieś małe 37-38mm. Wreszcie kupiłem piątkę sport - 42mm średnicy, prosta bardzo czytelna tarcza i rewelacyjne "podświetlenie" indeksów.

 

Piątki sport są już droższe - tak do 1200-1400 ale ZIBI je często wyprzedawał i ta cena to chyba podpucha była bo w sklepach bez problemu za 800 a na promocjach i po 600 można kupić.

 

Pytanie z innej beczki - są jakieś zegarki z napisami na tarczy "made in Japan" czy tam "Japan movt" ... Na tych zegarkach nie ma NIC takiego.

Dekiel od spodu ma napis w rodzaju "made in seiko corp." Wiem, że chodzi o fabryki seiko w Chinach. Może jakieś modele 5 są składane w Japonii albo przez nią przejeżdżają w kontenerze? Ale moim zdaniem w Japonii "produkowane" są jeszcze tylko Grand Seiko.

 

Wiecie coś na ten temat? Jakie jest Wasze zdanie?

 

Balansujący Na Osi
napisał 17 luty 2019 - 19:29
Kolejna 5.
Najprostszy automat, jak dla mnie na piątkę :-)"
mój jest dokładnie taki sam. róznica jednak ta że jego ma to magiczne "made in Japan" na tarczy

 

 

PS. bez niedomówień - mnie ten fakt nie boli. Kupiłem Seiko ze względu na jego charakterystyczny "autorski" mechanizm. Z podobnego powodu mam też Citizena Eco Drive i zastanawiam się nad kinetickiem od Seiko. Mimo wszystko to trochę zastanawiające choćby dlaczego tak trudno jest Japończykom wpisać na tarczy to made in Japan, kiedy na przykład Szwajcaria sprzedaje prawa do posługiwania się brandem narodowym na lewo i prawo.

Edytowane przez sawer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z napisem "Japan" gdziekolwiek nie sa produkowane przechodza podobno bardziej wymagająca kontrolę jakości, tak słyszałem.

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.