Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

Cygan zdecydowanie, ale ja nie jestem obiektywny w tym temacie :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, ale ja bym trzymał oba, bo wśród piąteczek to białe kruki, homage, ale co z tego? :) Mocno musiałeś polowac?

 

W sumie nie. Przynajmniej 2-3 szt w miesiącu wpadają na aukcje w japońskim yahoo.

Ostatnio jednak już zmęczyło mnie to przeszukiwanie. Już chyba wystarczy.  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechan

Fajna 5-ka !! kratka jak w prawdziwym zeszycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten multi symbol "5" na tarczy to normalne? 

 

post-84891-0-02150800-1583233281_thumb.jpg

Edytowane przez ma83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten multi symbol "5" na tarczy to normalne?

Tak... Ja chciałem kiedyś taki tylko z zieloną tarcza Edytowane przez MieszkoMieszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sprzedawca twierdzi, że to Seiko SNK355K1, przeglądają zdjęcia w necie oraz recenzje na YT nie zauważyłem tej faktury tylko jednolita tarcze, to nie dziwne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sprzedawca twierdzi, że to Seiko SNK355K1, przeglądają zdjęcia w necie oraz recenzje na YT nie zauważyłem tej faktury tylko jednolita tarcze, to nie dziwne?

Widzisz?8e2cd8c41368722931876faf6efc2827.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, pewnie pomylił model albo robią dwa warianty, ciężko powiedzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz google Seiko snk355 i zauważ że na niektórych grafikach widać że logo 5 jest na tarczy.... Widać to pod pewnym kątem

b6cbae4ba173e4e9a683c711bb59fdfd.jpg

Edytowane przez MieszkoMieszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zwróciłem wcześniej na to uwagi pewnie przez słabą jakość zdjęć na większości stron. Trochę jednak mnie odstrasza ta faktura, generalnie szukam jakiejś klasycznej "5", upatrzyłem SNKL41 ale jest niedostępny i szukam jakichś alternatyw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna 5-ka w rodzinie ale za to mój pierwszy diver (chociaż trochę nietypowy).

post-110816-0-35884700-1583244760_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechan

Faktycznie, nie zwróciłem wcześniej na to uwagi pewnie przez słabą jakość zdjęć na większości stron. Trochę jednak mnie odstrasza ta faktura, generalnie szukam jakiejś klasycznej "5", upatrzyłem SNKL41 ale jest niedostępny i szukam jakichś alternatyw. 

Ten upatrzony '41' pojawia się czasem na CW, w wersji J albo 'zwykłej' K - można się wpisać na "Notify me" i zawiadomią mailem że jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten upatrzony '41' pojawia się czasem na CW, w wersji J albo 'zwykłej' K - można się wpisać na "Notify me" i zawiadomią mailem że jest :)

Czym te wersje się różnią?

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechan

To dokładnie ten sam zegarek, więc mogłem napisać 'linia' a nie 'wersja'. Literą 'K" oznaczają 'zwykłe Seiko' wyprodukowane poza Japonią; tu na Forum czytałem że niby w Singapurze ale w sumie nie wiem, gdzieś w Azji:). Litera 'J' w miejsce 'K' oznacza że klasyfikowane jako Made in Japan (i taki dumny napis :) jest wtedy na tarczy - zobacz np. w CW w zakładce Seiko/ Japan Domestic/.

Czyli zegarek, o który pytasz, miałby symbole (o ile nie pokręce czegoś) odpowiednio:

SNKL41K1 - zwykły

SNKL41J1 - "made in Japan"

no i cena - "piątka" Made in Japan jest droższa min o parę euro - pewnie o jakieś 8- 10 Euro drożej.

A więc - możesz prosić o info na oba -któryś przyjdzie prędzej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, zrobiłem zgodnie z radą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne Seiko 5 nie jest składane/produkowane w Japonii.

 

Nie lódźcie się tym że jak jest literka "J" to jest z Japonii, napis "Made in Japan" nie znaczy że został wyprodukowany w Japonii.

Nawet te najlepsze Seiko mają części z Chin i są klepane poza Japonią.

 

Dopiero kupując GS masz gwarancje że części i produkt pochodzi z Japonii.

 

Edit: Poprawka do GS

 

"Almost all the Grand Seikos are made from Japanese or Malaysia parts, although some of the quartz movements are made in Malaysia."

Edytowane przez PiotrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie kraj produkcji nie ma żadnego znaczenia, wszystko zależy od procedur produkcji oraz kontroli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie kraj produkcji nie ma żadnego znaczenia, wszystko zależy od procedur produkcji oraz kontroli. 

Ma i to bardzo duże.

Jak by nie miało znaczenia to ludzie na dzień dobry całowaliby się w pupy, a nie w policzki :P:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="PiotrX" post="2723757"

 

:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.