Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

... Tylko jeśli ci coś padnie w mechanizmie to może być ciężko o części, ja tylko te mechanizmy widziałem na zatoce po 50$, bo o ile do 7009 jest pełno części to do twojego(jest poprzednikiem 7009) o części może być trudno, ale im starszy zegarek tym cenniejszy i tym bardziej warto go odnowić. Daj fotki po renowacji.

 

Nie wchodząc w szczegóły posłużę się cytatem:

 

"Consulting the Seiko parts catalogs revealed that the cals 7002, 7005 7006 and 7009 are almost identical, sharing many parts in common."

 

Baza Ranfft'a nie opisuje części, ale akurat gdy spojrzysz na kaliber 7005 i 7009 to zauważysz, że balans i sprężyna są identyczne. Wskazówki również mają takie same średnice osadzenia.

 

Za autorem słów w powyższym cytacie wspomną, że np. cała płyta górna z mechanizmu 7009 może być umieszczona w 7005.

Edytowane przez whb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super jak widac czlowiek uczy sie cale zycie:-). Jezeli duza ilosc czesci jest taka sama to bedziemy mieli w temacie nowe seiko na 7005:-) druga polowka mnie zje:-P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo fajny zegarek, warto go odnowić (nawet mi się spodobał, a jestem wybredny :lol: ). Tylko jeśli ci coś padnie w mechanizmie to może być ciężko o części, ja tylko te mechanizmy widziałem na zatoce po 50$, bo o ile do 7009 jest pełno części to do twojego(jest poprzednikiem 7009) o części może być trudno, ale im starszy zegarek tym cenniejszy i tym bardziej warto go odnowić. Daj fotki po renowacji.

 

Super, wielke dzieki za info.

Postaram sie odrestaurowac sprzet. O ile bede mial na to gotowke i bedzie odpowiedzi zegarmistrz. Wlasnie, moze znacie jakiegos w Warszawie, ktory bylby kompetentny i znal sie na Seiko.

Do zegarka mam wielki sentyment, kiedys nosil go moj ojciec.

Moze dorzuci troche kaski do renowacji:)

Jak bedzie gotowy - wrzuce foty:)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo fajny zegarek, warto go odnowić (nawet mi się spodobał, a jestem wybredny :lol: ). Tylko jeśli ci coś padnie w mechanizmie to może być ciężko o części, ja tylko te mechanizmy widziałem na zatoce po 50$, bo o ile do 7009 jest pełno części to do twojego(jest poprzednikiem 7009) o części może być trudno, ale im starszy zegarek tym cenniejszy i tym bardziej warto go odnowić. Daj fotki po renowacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój numer 59 :

 

img2377t.jpg

 

img2386xo.jpg

 

 

a pasek dostanie taki (ma być czerwony ale tutaj jakoś tak nie wygląda) :

 

photolis17130615.jpg

Edytowane przez booggie77

It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jest okrągła 60-tka.

SNZH69J1 kupiony od Forumowicza. Przepraszam, że podkradam mu fotki ale aparat odmówił mi posłuszeństwa a komórką robić nie będę bo telefon od tego nie jest.

 

9b4e63228349c599.jpg

 

 

snzh69j1-c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

62 snk809k2

 

img20130216wa0001.jpg

 

 

Swoja droga to moj pierwszy zegarek w zyciu ;-)

Niestety kolo koronki w pakiecie z zegarkiem otrzymalem drobna ryske. Ale postanowilem go niewymienic bo znowu czekalbym z tydzien a tak moge cieszyc sie nowym nabytkiem ;-)

Edytowane przez piotr3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten aviatorek, powinien nieźle świecić :)

 

Calkiem calkiem, Mam nadzieje ze mimo normalnego noszenia zbyt szybko sie nie porysuje. Mam na tym punkcie uczulenie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musi, to nie jest diver. Pewnie świeci tak jak w innych piątkach, czyli raczej marnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musi, to nie jest diver. Pewnie świeci tak jak w innych piątkach, czyli raczej marnie.

 

diver, nie diver... Ważne, że jest mój:)

Świeci, jak na razie jest dzień więc nie mam jak sprawdzić za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diver, nie diver... Ważne, że jest mój:)

Świeci, jak na razie jest dzień więc nie mam jak sprawdzić za bardzo.

ważne, że spełniłeś swoje marzenia - cieszę się twoim szczęściem

a zegarek bardzo fajny, wszystko ładnie skomponowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diver, nie diver... Ważne, że jest mój:)

Świeci, jak na razie jest dzień więc nie mam jak sprawdzić za bardzo.

 

Nie chodziło mi o to, że jak nie diver to już złom, tylko że divery lepiej świecą. Żadna piątka nie jest diverem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo "premiera" mojego seiko 5 na mechanizmie 6119. Dzisiaj kupiony, sprzedający obiecał że wyśle poleconym jutro. Więc pewnie we wtorek dojdzie bo będzie jechał niedaleko :) . Macie jakieś opinie nt. tego werku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musi, to nie jest diver. Pewnie świeci tak jak w innych piątkach, czyli raczej marnie.

 

Moja świeci doskonale, nr 61 dla przypomnienia.


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Atlasowi bliżej jest do diverów niż do zwyczajnych piąteczek. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo "premiera" mojego seiko 5 na mechanizmie 6119. Dzisiaj kupiony, sprzedający obiecał że wyśle poleconym jutro. Więc pewnie we wtorek dojdzie bo będzie jechał niedaleko :) . Macie jakieś opinie nt. tego werku?

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/42757-policzmy-seiko-5/page__st__100?do=findComment&comment=926429

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.