Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

Aha dzięki. Czyli mam rozumieć że twój wpis odnosi się do całej serii 6xxx werków? Mój jest bardzo podobny do tego czarnego tylko że ma inną tarczę, a co mi tam pokaże go :P. http://allegro.pl/se...3047778918.html

wisiał i wisiał na tym allegro, żal mi było biedaka to pomyślałem że go przygarnę :lol: .

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki. Czyli mam rozumieć że twój wpis odnosi się do całej serii 6xxx werków? Mój jest bardzo podobny do tego czarnego tylko że ma inną tarczę, a co mi tam pokaże go :P. http://allegro.pl/se...3047778918.html

wisiał i wisiał na tym allegro, żal mi było biedaka to pomyślałem że go przygarnę :lol: .

Informacje dot. 6119 znajdziesz tutaj:

http://www.christophlorenz.de/watch/movements/s/seiko/seiko_6119a.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki. Zegarek jest z 71 roku(dostalem zdjecie dekla i pierwsza cyfra to chyba 1) jaka jest tam wersja mechanizmu a,b,c???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki. Zegarek jest z 71 roku(dostalem zdjecie dekla i pierwsza cyfra to chyba 1) jaka jest tam wersja mechanizmu a,b,c???

Nie mam pojęcia. Jak otrzymasz przesyłkę to pokaż nam zdjęcie mechanizmu.

Ładny zegarek. Niech się dobrze nosi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr 66

niepozorna ale naprawdę przyjemna,

najlepsza mała zwykła 5 jaką widziałem... :)

post-25595-0-49759300-1361632284_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musi, to nie jest diver. Pewnie świeci tak jak w innych piątkach, czyli raczej marnie.

 

Lestaf, zależy która piątka. Mój snke63k1 naprawdę niewiele ustępuje monsterowi. Być może w innych modelach jest inaczej, pewnie od ilości lumy będzie to zależało.

 

pr2emo fajny ten model, szkoda tylko że zwykłego paska się nie da założyć :/


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie każde seiko świeci tak samo

jak gdzieś pisał @taktic masa świecąca jest pewnie ta sama, długość świecenia też podobna

odbiór intensywności może być związany z grubością placka

 

pragnę zauważyć, że w omawianym zegarku nr 65 indeksy zbliżone są do tych z sumo (kropki są identyczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Mini Monsterze bezpośrednio po naświetleniu luma świeci równie intensywnie, jak w Monsterze, ale za sprawą nie tak grubej warstwy już po chwili można dostrzec różnicę, a widać to doskonale dzięki temu, że ten model posiada monsterowe wskazówki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Jak otrzymasz przesyłkę to pokaż nam zdjęcie mechanizmu.

Ładny zegarek. Niech się dobrze nosi. :)

W środku jest wersja C. Na stronie ranffta jest jako przykład 6119 C i jest z zegarka z 70 roku, mój jest z 71 więc u mnie jest też wersja C. Dekla nie chce otwierać a suwmiarką szkoda mi go otwierać (za ładny jest :P ). Zrobię zdjęcia live jak przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejjj, zmówiliście się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pr2emo fajny ten model, szkoda tylko że zwykłego paska się nie da założyć :/

 

niestety paska nie idzie założyć i jeśli byłby to jedyny zegarek to jest to minus... ale kto tu na forum ma tylko jeden zegarek ;)

Edytowane przez pr2emo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie każde seiko świeci tak samo

jak gdzieś pisał @taktic masa świecąca jest pewnie ta sama, długość świecenia też podobna

odbiór intensywności może być związany z grubością placka

Trudno powiedzieć, bo są dwa czynniki wpływające na intensywność. Jeden to jest grubość warstwy, a drugi to rodzaj mieszanki.

Bo nie jest tak do końca, że w każdym modelu Seiko jest identyczna mieszanka. Nawet w mocno świecących diverach są różnice. Na przykład w Monsterze (starym) jest substancja w wyraźnie zielonkawym odcieniu, indeksy nie są śnieżnobiałe. Świeci intensywnie w zielonym, ciepłym kolorze. A na przykład w SKX007 substancja jest śnieżnobiała. Świeci również na zielono, ale jest to zielony o wyraźnie zimniejszym odcieniu, jakby bardziej w kierunku niebieskiego. Świeci również bardzo mocno, ale jednak troszeczkę słabiej niż w Monsterze.

Tak więc w piątkach też może być różnie. W jakimś modelu może być słabsza luminova, ale z drugiej strony może być położony grubszy placek i kwestia intensywności się wyrównuje. W jakimś innym modelu może być położona mocna luminova, ale oszczędnościowo bardzo cieniutką warstwą, i wtedy i tak będzie słabiej świecił.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie każde seiko świeci tak samo

 

Miałem już z 10 Seiko i każdy świecił inaczej, a żadna piątka nawet do pięt pod względem świecenia nie dorastała monsterowi. Piątki świecą gorzej, bo z założenia powinno tak być, diver musi świecić na tyle mocno, żeby indeksy były widoczne pod wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcelus80, jaka średnica? kurczę, zastanawiam się nad jakimś casualem i m.in. te Seiko chodzą mi po głowie, ale niestety albo średnica 44mm, albo jak 42 mm, to grubość 13-14 mm, a ja mam małą łapkę :( w tej cenie to chyba jedyne fajne diverki (Orient mi nie podchodzi).


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcelus80, jaka średnica? kurczę, zastanawiam się nad jakimś casualem i m.in. te Seiko chodzą mi po głowie, ale niestety albo średnica 44mm, albo jak 42 mm, to grubość 13-14 mm, a ja mam małą łapkę :( w tej cenie to chyba jedyne fajne diverki (Orient mi nie podchodzi).

 

Średnica to 42mm. Też mam małą łapkę i zegarek wg mnie nie jest wcale za duży.

Aha i to nie jest diver - chyba ;-)

Edytowane przez marcelus80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko doszedł wczoraj :) dzisiaj sesja zdjęciowa. W środku jest mechanizm w wersji c bo i dni tygodnia i miesiąca są quicksetable :P . Naprawdę ładny zegarek mi się trafił. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr.69

Zegarek ma w środku werk w wersji C. Jest w dużo lepszym stanie niż sugerują zdjęcia. Niestety nie udało mi się go uchwycić i wyszło że jest brzydszy niż w rzeczywistości. Ma większa średnice niż dzisiejsze seiko 5 ma 39mm. Rocznik 71.

post-57382-0-20197700-1361971568_thumb.jpeg

post-57382-0-71507300-1361971568_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr.69

Zegarek ma w środku werk w wersji C. Jest w dużo lepszym stanie niż sugerują zdjęcia. Niestety nie udało mi się go uchwycić i wyszło że jest brzydszy niż w rzeczywistości. Ma większa średnice niż dzisiejsze seiko 5 ma 39mm. Rocznik 71.

 

Fajny sikor - niezły stan jak na swój wiek.

Ja mam Seiko z 1974.

Sztuczne tworzywo czy minerał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.