Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Recommended Posts

Nie zawsze cena idzie w parze z jakością, mi moją 5teczke udało sie wyrwac za 200zł na aukcji sklepu :) i tez jestem zachwycony, a luma w seiko niszczy system :)

W dniu wczorajszym moje Seiko 5 zostało poddane próbie wodoszczelności. Producent deklaruje 30m. Tymczasem ja przez 5h kąpałem się w nim we wzburzonym Bałtyku. Waliły w niego fale, wielokrotnie też pozostawał pod wodą. Nawet maleńkiego zaparowania nie było !!! Ten zegarek to prawdziwy diver, wzór wytrzymałości :)

Nic nadzwyczajnego  ;) Z moim też zdarzyło mi się pływać, bardzo często pod prysznic lubi ze mną iść i nic się nie dzieje. Oczywiście nie zachęcam innych do takich eksperymentów, w końcu to tylko 30M. 

Nic nadzwyczajnego  ;) Z moim też zdarzyło mi się pływać, bardzo często pod prysznic lubi ze mną iść i nic się nie dzieje. Oczywiście nie zachęcam innych do takich eksperymentów, w końcu to tylko 30M. 

Owszem nadzwyczajnego :) nie mówię o przepłynięciu basenu, lecz o katowaniu pół dnia w warunkach wzburzonego morza.. przy 30m wodoszczelności.. Teraz lubię moje Seiko 5 jeszcze bardziej :D

Czyli WR w 5tce jest podane z rezerwą ;-) niby dobrze wiedzieć,ale z drugiej strony,może Wasze akurat miały szczęście i nie puściły wody? Ja jednak mojego aviatorka nie będę tak testował :P

Trafiła się tu u Nas na bazarku więc bez wahania ją wziąłem bo od jakiegoś czasu szukałem jej, a nasze sklepy nie posiadają tego zegarka.

Świetny model,kiedys mialem okazję wymienić za Amfibie Ministry ale bylem w niej zakochany i się nie zdecydowałem...teraz trochę żałuję.Koledzy,parę postów wyżej pokazywałem mojego aviatorka SNK809...powiedźcie mi ta koperta jest tak polerowana na mat czy piaskowana?cóż to jest...pytam bo zegarka używam na codzien i lapie rysy a chciałbym wiedzieć co potem można z ta koperta zrobić żeby ja odświeżyć?

Chcialem wrzucic zdjecie ale mam jakies techniczne problemy.jestem zachwycony zegarkiem.na zywo cudo.w kolorze blue.ciekawe czy w innych kolorach tez taki slodziak na zywo.mam zegarki x razy drozsze ale to wlasnie ten zegareknie tak zachwycil.sam sie az dziwie.pozdrawiam wszystkich fanow snxs77k!

Niech się dobrze nosi ;) Też go mam i jestem zachwycony jego ogólnym designem, wspaniała robota ludzi z seiko.

Moja skromna kolekcja: Lorus RL427AX9G, Seiko 5 SNXS77KCasio Oceanus OCW-650T, Tissot T-Touch Z251/351, Citizen AT1151-03F, Swatch Twice Again

To i ja się przywitam i pochwalę swoimi "piątkami" Niestety kupowałem je jako "nieboszczki" ale teraz żyją i cieszą się drugim życiem. Mam sentyment do tych starszych piątek, aczkolwiek najbardziej nie lubiany przeze mnie mechanizm to cal. 7009. Niestety limit nie pozwala na pojedyńcze fotki, chyba ten bałaganik na "warsztacie" zajmuje tyle KB. Pozdrawiam miłośników Seiko 5

post-50262-0-78294500-1442949848_thumb.jpg

Miał być jednym z piewszych, wyszło inaczej, ale co się odwlecze...

Panie i Panowie! Atlas aka Landshark:

post-52348-0-38407000-1443692369_thumb.jpg

Miał być jednym z piewszych, wyszło inaczej, ale co się odwlecze...

Panie i Panowie! Atlas aka Landshark:

Dostępny tylko z drugiej ręki? Ładny 

Dostępny tylko z drugiej ręki? Ładny 

Z tego co wiem nie. Np na zatoce jest ich trochę.

Miałem się zaprezentować wcześniej, ale lepiej późno niż wcale :)

SNZG11 z granatowym paskiem Pattini:

post-82992-0-45109100-1443723860_thumb.jpg

post-82992-0-81456000-1443723868_thumb.jpg

Natomiast coraz bardziej chodzi mi po głowie wymiana jego na SRP481:

front_seiko_SRP481.jpg

Jedyne czego się boję, to że będzie on zbyt duży na moje 16,5 cm w nadgarstku...