Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Recommended Posts

Od grudnia ubiegłego roku wróciłem do świata zegarków mechanicznych. Bardzo mi się podoba moja 5-ka. Myślę że po kilku miesiącach użytkowania można go trochę poregulować -15sek./24.

Nawet trzeba:) A ze potrafi byc dokladny mechanizm to prezentuje zrzut ekranu z pomiarami (#chwalesie):56f80b25204cf6841d06c7bc4019f27e.jpg

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Faktycznie wszystkie pomiary z tarczą do podłogi?.. ;):)

Kurcze teraz juz nie pamietam, ale raczej tak. Pamietam ze probowalem wszystkich ulozen.

Aha, oczywiscie w ciagu dnia zegarek byl na rece, na noc byl odkladany, wlasnie w okolicach godziny pomiaru i ubierany ok 8.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Hej, pierwszy post, trochę tu siedziałem, czytałem, Orient, Seiko Citizen, "automat super", może jednak kwarc, "tak na pewno kwarc i to do tego Eco-Drive".

Aż tu nagle się zakochałem i nie było już odwrotu :) SRP677K2. Jedyne co mi się nie do końca podoba to trochę delikatnie chodzący bezel, wolałbym większy opór - ale to nic.

F3k29FY.jpg

GhxHFT2.jpg

Lecą do mnie nato brąz skórka + nylon granatowo biały. Będą fotki. Dzięki za to forum :)

Edited by nixon

Zawsze miałem co do Seiko 5 mieszane uczucia, aż do chwili, kiedy sam nabyłem zegarek z tej serii. Po kilku tygodniach użytkowania jestem bardzo pozytywnie nastawiony.

Super te Wasze piąteczki Panowie, gratuluję :)

Guest fidelio

Przez moje ręce nie przewinęło się może zbyt dużo piątek, bo miałem tylko SNK803 i SNZG09, ale nie mam wątpliwości, że ta linia oferuje bardzo dobry stosunek jakość/cena :-)

Sam zaczynam się co do tego przekonywać. Gdyby nie umieszczali na nich jeszcze znaczka "5" i napisu "sport", to w ogóle byłoby super, bo większość z nich może śmiało konkurować z plasowanymi wyżej modelami. Mam tu na myśli SKX, turtle, czy inne Prospex'y ;)

Guest fidelio

Mnie akurat znaczek "5" bardzo odpowiada, bo jest nakładany, a w tych pieniądzach taki detal to raczej rzadkość :-)

Jeśli wszystko się dobrze potoczy, to w przeciągu 2 tygodni stanę się posiadaczem Seiko Snx801k1 :D

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Guest fidelio

Też mi się wydaje, że znaczek "5" to ładny detal.

Nakładane jest także "Seiko"  ;)

Witam was wszystkich serdecznie, to moj pierwszy post na forum, ale przegladam je od jakiegos czasu i duzo sie dowiedzialem o zegarkach z tego forum. Moj zegareczek to Seiko snk809k1 bransoleta oryginalna schowana do pudelka po zegarku, moze kiedys sie zalozy, wypolerowalem sobie koperte, wymienilem na pasek skorzany i zegarek wyglada o niebo lepiej, przynajmniej  mi sie tak wydaje.  :)

16lmp38.jpg

Pozdrawiam.

Guest fidelio

Czy polerka to dobry pomysł, nie wiem... Jak dla mnie przez to gubi się trochę klimat tego bardzo fajnego zegarka :-) Tak czy inaczej gratuluję nabytku :-)

Edited by fidelio

Tak jak wyżej. To jest field/military watch jeżeli chodzi o jego styl a zatem i polerka średnio tam siedzi.

Ja go wolę w oryginale ...jak spokojnie leży w pudełku już kilka lat :)

Time matters

Guest fidelio

A ja co jakiś czas myślę, żeby do tego "kurdupelka" wrócić :-)

Tez jakiś czas temu biłem się z takimi myślami ..lecz po kilku latach z zegarkami o średnicy > 42mm jakoś nie mogę

...za długo muszę szukać zegarka :)

Time matters

Postanowiłem dziś zmodyfikować trochę swoją piątkę która dotychczas wyglądała tak jak na poniższych zdjęciach.

SEIKO_SNZD71.jpg

SEIKO_SNZD71_K1_1.jpg

Po zmianie koperty, zrobiła się bardziej masywniejsza i zdecydowanie lepiej układa się teraz na ręku dzięki nowej bransolecie.

ECkPwXn.jpg

X2QjZSl.jpg

Edited by GitBit

SYGNATURA.jpg

Zbyt wiele ich nie mam ale za to wnętrze każdego jest mi znane jak przysłowiowa własna kieszeń. ;)

SYGNATURA.jpg

Jak z jakością bransolet w Seiko 5? Chcę kupić Seiko Snx801, ale zależy mi na dobrej bransolecie z pełnych ogniw. Na filmiku ta na taką wyglądała, ale czy tak jest? Wiem, może trochę za dużo wymagam za taką cenę ;)

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Guest fidelio

Myślę sobie, że za te pieniądze to nie ma co cudów oczekiwać. Jednak jak będzie słabo, to najwyżej na pasek przejdziesz  :)

Tak jak pisze fidelio. Nie ma cudów - to zwykły tani kajdan od Seiko ze zwijanymi ogniwami nie pełnymi na jakich ci zależy. 

Time matters