Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
arturskl

Dokładność zegarków mechanicznych

Rekomendowane odpowiedzi

I w sumie nie wielokrotnie tanszy a tylko dwukrotnie tanszy, nawet nie :P

Szacuje w przybliżeniu. Czytam z Twojej stopki -> ORIS Pro Diver Chronograph, chyba ponad 10 tys zł

Tissot LL, w salonie kupiłem za 1230zł


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze co? Ze "dziadowski" Tissot nie moze chodzic niemal idealnie? Ze sciemniam bo sie chce dowartosciowac?

Po pierwsze nigdy nie twierdziłam, że Tissot jest "dziadowski".

Po drugie miałem do czynienia z całą masą różnych mechanizmów zegarkowych, VJ również, czytałem jeszcze więcej recenzji profesjonalistów, na tematy różnych zegarków mechanicznych i jakoś żaden nie chciał mieć nawet 0 s/dobę, a co dopiero na miesiąc, więc porostu nie wierzę w ten Twój idealny.

Po trzecie nie napisałem, ze ściemniasz i myślę, że jesteś święcie przekonany że to co piszesz jest OK, ale moim zdaniem się mylisz i tyle. Może metody pomiarowe masz do kitu? Nie mam pojęcia.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choc nie jestem profesjonalista w temacie-zgadzam sie z Piotrem,jakie metody pomiarowe,w jakich warunkach? Na wlasnym przypadku i kierujac sie zdrowym rozsadkiem -jak mam wymagac od swojej Omegi uzytkowanej na co dzien idealnego chodu gdy w pomieszczeniu jest 22c,a gdy wyjde na zewnatrz -10c?Moze "walne "bzdure ale inne beda roznice w chodzie zegarka w sierpniu a inne w styczniu-mowie o zegarku uzytkowanym na co dzien....no i chyba tak do konca nie idealny pomiar czasu w zegarku mechanicznym jest najwazniejszy ;) ?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Piotrze, a jednak! W koncu trafil sie VJ ktory chodzi niemal idealnie. Da sie? Da sie! Jak robie pomiary? Atom z Frankfurtu, swego czasu sprawdzalem codziennie. Pracuje, jak przedmowca, w roznch warunkach, czesto wychodze na dwor, a ze zima trzyma...

 

Myle sie. Mowisz MOŻE bo nie wierzysz ze chodzi idealnie, ja to wiem.

 

Ta dyskusja to juz bicie piany. Nie wiem czy ktos cokolwiek nowego wniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Piotrze, a jednak! W koncu trafil sie VJ ktory chodzi niemal idealnie. Da sie? Da sie!

Nawet jeżeli, to jedna jaskółka wiosny nie czyni. Wyślij ten Twój zegarek czym prędzej z powrotem do Tissota, niech szybko zaczną go klonować, toż to rewelacja na rynku zegarkowym. :D

 

Ta dyskusja to juz bicie piany. Nie wiem czy ktos cokolwiek nowego wniesie.

Nie, ta dyskusja od początku była pozbawiona cech merytorycznych i od początku nie miała szans na wniesienie czegoś nowego. Tematyka tej dyskusji powtarzana jest tu na forum co jakiś czas i stale oprócz zamętu w głowach młodych zegarkomaniaków nic z niej nie wynika.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Tematyka tej dyskusji powtarzana jest tu na forum co jakiś czas i stale oprócz zamętu w głowach młodych zegarkomaniaków nic z niej nie wynika.

Nie zgodzę się, wynika i to bardzo dużo... Wniosek jest prosty i bardzo jednoznaczny - zegarków mechanicznych nie kupuje się dla ich precyzji chodu, bo ten jest "ruletką" ale z zupełnie innych, wymienionych wielokrotnie powodów ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu trafil sie VJ ktory chodzi niemal idealnie. Da sie? Da sie!

No to gratuluję, bo masz najdokładniejszy na świecie zegarek w całej historii tradycyjnego, światowego zegarmistrzostwa!

Wynik 0 sek/miesiąc niezależnie od temperatury i pozycji, to nie w kij dmuchał. Takiego wyniku jeszcze nikt nigdy nie osiągnął. Dobrze Ci prawią Koledzy, że powinieneś się skontaktować z firmą Tissot, bo to jest ewenement. Firma powinna odkupić od Ciebie ten zegarek za co najmniej 100 tysięcy dolców, wysłać go na wszystkie konkursy horololo... i zgarnąć wszelkie prestiżowe nagrody pieniężne, oraz wszystkie prestiżowe złote medale.

Śmiało, pisz do firmy Tissot. Kibicujemy :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik 0sek/miesiecznie jest mozliwy :P .....hm,a jako byly sportowiec zapytam,co z miedzyczasami?kazdego dnia trzymal czas?czy bywalo ze robil po kilkadziesiat sekund +.- dziennie by w "finale uzyskac wynik 0?Byc moze 33 dnia mial odchylke 2minut by znow przypadkiem po miesiacu "wyjsc na zero?,sadze ze taki wynik to kwestia przypadku.......przecietny 100metrowiec przebiega dystans w ok 10s,co nie oznacza ze z takim samym czasem przebiegnie maraton........tak samo pewnie jest z rzeczonym czasomierzem.... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno - dlaczego nie potraficie zrozumiec ze jakis zegarek moze byc mega dokladny? Mam wam kamere podlaczyc i livestreama zrobic? Kupicie sobie paluszki, piwko i bedziecie siedziec jak w big brother :)

 

przecietny 100metrowiec przebiega dystans w ok 10s,co nie oznacza ze z takim samym czasem przebiegnie maraton........tak samo pewnie jest z rzeczonym czasomierzem...

 

Nie, nie robi jednego dnia - 10 minut a drugiego plus 10. Chodzi idealnie. Ale nie, lepiej twierdzic ze sie nie da bo Rolki robia sekunde na dzien to jakim cudem Tissot moze robic 0 na miesiac? Toz to nie pasuje i nie przystoi.

 

Ja wiem. Starzy wyjadacze moga miec na lapie dokladnosc klepsydry a i tak bedzie ok bo sie na spotkanie nie spoznia :)

 

Panowie, ja doskonale rozumiem, ze mechanik moze miec odchyl. Chodzi mi o to, ze cos co kosztuje kilkadziesiat tysiecy zlotych powinno chodzic jak szwajcarski zegarek a nie ruska ..... spod latarni. Jak widze dla niektorych to za wiele. To tak jakbym wsiadl w Audi A8 a producent mi powiedzial - placisz od cholery szmalu, masz kupe bajerow i wodotryskow ale silnik czasem bedzie sie dlawil, ale nie martw sie, dzialac bedzie, najwyzej czasem staniesz na pakingu i dasz mu odsapnac.

Edytowane przez reXio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aksjomat z czegoś wynika?

To zależy co uznamy za aksjomat - jeśli przyjmiemy jako pewnik (twierdzenie) fakt iż zegarki mechaniczne nie są idealnie precyzyjne, to mój powyższy post będzie wynikał z tego aksjomatu... co by się mieściło w definicji. :)

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reksio nie dziw sie ze nikt ci nmi wierzy bo nigdzie nie da sie znalezc drugiego takiego przypadku , ja tak troche w mechanice jestem obezmnany I nie widze najmniejszej mozliwosci zeby mechanizm nmapedzany przez sprezyne , polaczony zebatkami I smarowany , niezaleznie od naciagui sprezyny I temp otoczenia chodzil z dokladnoscia +0s na 30 dni .

Toz chyba najdokladniejsze kwarce chodza z dokladnoscia +- 1s na miesiac


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troche za duzo lat na karku by sie tym przejmowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Aqua Terra używana na codzień, pomiary niemal codziennie, przeważnie o wieczorowo nocnych porach, temperatury podałem te przeważające w danej dobie.

 

oto wyniki:

 

testdokadnoci.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe? A w Charkowie dali dwóm mężczyznom ślub. Wszyscy mówili pomyłka, pomyłka! No i po roku urodziły im się bliźniaczki..... :lol:

 

 

Rexio sprawdź po prostu, czy odchyłki Ci się nie kompensują (nie mówimy tu o 10min/d ale o kilku-kilkunastu sekundach). Jesli odchyłka tego zegarka będzie zerowa bez względu na położenie, temperaturę, stopień naciągu itp to trzeba będzie Tissota zawiadamiać. ;)

 

A odnosnie całego wątku, to ciśnie mi się tylko zdanie, które Himilsbach powiedział, kiedy go pytali czemu przedstawia rózne wersje swojej biografii....


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troche za duzo lat na karku by sie tym przejmowac :)

A ja zeby uwierzyc :-)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe? A w Charkowie dali dwóm mężczyznom ślub. Wszyscy mówili pomyłka, pomyłka! No i po roku urodziły im się bliźniaczki..... :lol:

 

 

Rexio sprawdź po prostu, czy odchyłki Ci się nie kompensują (nie mówimy tu o 10min/d ale o kilku-kilkunastu sekundach). Jesli odchyłka tego zegarka będzie zerowa bez względu na położenie, temperaturę, stopień naciągu itp to trzeba będzie Tissota zawiadamiać. ;)

 

A odnosnie całego wątku, to ciśnie mi się tylko zdanie, które Himilsbach powiedział, kiedy go pytali czemu przedstawia rózne wersje swojej biografii....

.....bo ile razy ku....a mozna to samo powtarzac?zgadza sie? :D

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....bo ile razy ku....a mozna to samo powtarzac?zgadza sie? :D

 

Zgadza, tylko on użył w znaczeniu "powtarzać" nieco innego słowa.......


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno - dlaczego nie potraficie zrozumiec ze jakis zegarek moze byc mega dokladny?

A dlaczego uważasz, że nikt Ci nie wierzy?

Dlaczego nie powiadomisz Tissota o takim przypadku?

To naprawdę jest mega sensacja na skalę światową. Niech przebadają ten przypadek w laboratorium.

 

 

Do tej pory, zawsze przewagą zegarków kwarcowych na mechanicznymi, była ich większa dokładność chodu.

Od dzisiaj świat już nie jest taki sam.

Zawsze jak ktoś nam powie, że kwarce są dokładniejsze od mechaników, powiemy że g.. prawda, bo reXio ma mechanika dokładniejszego od wszelkich kwarców.

Ta chwila jest wiekopomna!

.

Edytowane przez Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory, zawsze przewagą zegarków kwarcowych na mechanicznymi, była ich większa dokładność chodu.

Od dzisiaj świat już nie jest taki sam.

Zawsze jak ktoś nam powie, że kwarce są dokładniejsze od mechaników, powiemy że g.. prawda, bo reXio ma mechanika dokładniejszego od wszelkich kwarców.

Ta chwila jest wiekopomna!

 

I znowu az kipi sarkazmem, ktory, jak u Kaczynskiego jest oparty na oczywistej oczywistosci ze tak nie moze byc i koniec a kto mysli inaczej to zyd i zlodziej. Przykre to troche, ale coz zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu az kipi sarkazmem, ktory, jak u Kaczynskiego jest oparty na oczywistej oczywistosci ze tak nie moze byc i koniec a kto mysli inaczej to zyd i zlodziej. Przykre to troche, ale coz zrobic.

 

Jarka nie musisz w to mieszać, bo chłopak znowu ma żałobę, więc nawet nie jest to w dobrym tonie.

Zmierz proszę jeszcze raz te odchyłki przez tydzień, spisując wyniki codziennie, przy różnych pozycjach odkładania zegarka na noc. Potem najprowdopodobnie wrócisz i przyznasz tu całej reszcie rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu az kipi sarkazmem, ktory, jak u Kaczynskiego jest oparty na oczywistej oczywistosci ze tak nie moze byc i koniec a kto mysli inaczej to zyd i zlodziej. Przykre to troche, ale coz zrobic.

A tu znowu zakipiało arogancją. I nikt Tobie nie powie, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Smutne to trochę, ale cóż zrobić.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede nic mierzyl ponownie, bo mierzylem go juz na rozne sposoby i w roznych warunkach przebywal. Raz noc spedzil w aucie na dworze przy -8*C chcac wywolac jakas odchylke. Najwieksza dobowa to +1s. W koncu sie poddalem. Teraz siedzi w rotomacie a ja biegam z ORISem.

 

Piotrze - jaka arogancja? Nie potrafie zrozumiec, ze ktos jest w stanie negowac cos czego na oczy nie widzial i w reku nie mial. Ale nie, bo w smolensku byl zamach i KONIEC! A wy to zydzi i zlodzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze - jaka arogancja? Nie potrafie zrozumiec, ze ktos jest w stanie negowac cos czego na oczy nie widzial i w reku nie mial. Ale nie, bo w smolensku byl zamach i KONIEC! A wy to zydzi i zlodzieje.

A ja nie potrafię zrozumieć, jak ktoś może negować wieloletnie badania prowadzone przez wielu fachowców w laboratoriach i wbrew nim twierdząc, że jego zegarek jest jedyny na świecie, chociaż wiedza profesjonalistów mówi, że nie ma takiej fizycznej możliwość. I KONIEC A plątanie tu zamachu, żydów i złodziei świadczy tylko o rozpaczliwym braku merytorycznej argumentacji.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.