Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

shadow83

Jak poznać model i rok produkcji zegarka OMEGA?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dostałem parę lat temu zegarek.Do dzisiaj leżał on w pudle i nie zwracałem na niego uwagi.Chciałbym jednak się coś dowiedzieć.Może mi ktoś powiedzieć jak mogę sprawdzić jego numery seryjne i w ogóle co to za model.Zegarek o,którym piszę to: OMEGA.W środku( po odkryciu dekielka) jest numer 9468353 i oryginalny napis OMEGA swiss 15 jewels.Na dekielku po stronie zewnętrznej jest napis:OMEGA swiss waterproof modele+depose i numer 10265905.Chciałem pokazać foto ale nie wiem jak dodać tutaj załączniki.Mogę foto przesłać na pocztę@.

 

Jeśli ktoś może mi pomóc to proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok produkcji omegi możesz w miarę dokładnie ustalić po numerze wybitym na mechanizmie. Stosowna tabelka w tym temacie:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/26011-numery-seryjne-i-rok-produkcji-niektorych-marek/

 

A żeby można było coś więcej powiedzieć, wstaw zdjęcia:

1. wejdx na http://imageshack.us/

2. Kliknij BROWSE

3. Wybierz plik zdjęcia z otworzonej listy

4. Kliknij PRZEŚLIJ TERAZ

5. Po chwili uzyskasz podgląd zamieszczonego zdjęcia i wygenerowane linki - skopiuj KOD DO FORUM i wklej w treść posta. TYle

 

Zdjęcia powinny pokazywać tarczę, mechanizm, dekiel wewnatrz i na zewnatz, ewentualnie koronkę


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich tabelek wynika, że werk to ok. 1941rok - kaliber, jak wyżej.

Zastanawia mnie pierścień trzymający werk - skoro mechanizm jest mocowany śrubkami, to po co ten pierścień?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich tabelek wynika, że werk to ok. 1941rok - kaliber, jak wyżej.

Zastanawia mnie pierścień trzymający werk - skoro mechanizm jest mocowany śrubkami, to po co ten pierścień?

Ta koperta nie jest od tego mechanizmu.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta koperta nie jest od tego mechanizmu.

 

Prawdopodobnie tak. Widziałem omegę w takiej kopercie, ale w środku był 30T2SC


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak. Widziałem omegę w takiej kopercie, ale w środku był 30T2SC

 

 

W przypadku tego mechanizmu proponuje raczej uzywac oznaczenia - kaliber 26.5, bo to od razu sygnalizuje wielkosc mechanizmu (srednica werku 26,5 mm). Co to oznacza? - ze zegarek w oryginalnej kopercie jest na dzisiejsze czasy damskiego rozmiaru. Oryginalna koperta powinna miec 30-31 mm srednicy. Mam taka Omege Officer - zdjecia w Galerii.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym chciał go wystawić na sprzedaż-allegro to jaką powinienem dać cenę minimalną? Jak Panowie sądzą traktować go jako zegarek rzadko spotykany czy składka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym chciał go wystawić na sprzedaż-allegro to jaką powinienem dać cenę minimalną? Jak Panowie sądzą traktować go jako zegarek rzadko spotykany czy składka?

 

Każdy składak z definicji jest rzadko spotykany - wręcz unikalny :D

Jestem zwolennikiem maksymalnie uczciwego i zgodnego ze stanem faktycznym opisu przedmiotu i tego od sprzedawców oczekuję. A jakie są praktyki, to sam wiesz..

Jest jeszcze wyjście awaryjne - opis ograniczasz do minimum, podając czy zegarek chodzi, czy miał robiony przegląd, czy coś jest uszkodzone itp.

Dajesz dodatkowo dużo dobrych zdjęć i ocenę oryginalności pozostawiasz kupującemu, puszczając aukcję BCM.

Może nie do końca to uczciwe, ale też nikogo nie wprowadzasz w błąd. Kupujący licytuje przedmiot ze zdjęć...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczciwe podejście do sprawy jest bardzo ważne zgadzam się z przedmówcą, podając suche fakty kupujący sam ocenia wartość kolekcjonerska danego egzemplarza nie zależnie od tego czy jest to składak czy oryginał, licytuje obiekt ze zdjęć, jeżeli będzie ciekaw sam zdobędzie informacje, możesz zaznaczyć że nie jesteś ekspertem i wycenę pozostawiasz licytującym....


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich postach padła wzmianka, że koperta nie jest oryginalna do tego mechanizmu.Znalazłem pewien trop ,który potwierdza(tak myślę) jej oryginalność. Podaję linka :

http://www.darlor-watch.com/omega_watches_2.html

na samym dole OMEGA najbardziej jest zbliżona do mojej. Różni się tylko trochę sekundnikiem.

Jeśli toś jest dobry z angielskiego to prosiłbym trochę przybliżyć mi co tam dokładnie jest napisane.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha...zmierzyłem dokładnie wymiary jakie tam podają i się zgadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na samym dole OMEGA najbardziej jest zbliżona do mojej. Różni się tylko trochę sekundnikiem.

 

No i jeszcze ma zupełnie inny werk :)

Nie potrafię jednoznacznie stwierdzić, że Twój zegarek to składak, jednak ten pierścień jest raczej nie z tej bajki. Być może omega kiedyś tak robiła. Ja zawsze spotykałem inne mocowanie mechanizmów w oryginalnych kopertach.

To, że gdzieś znajdziesz podobny do Twojego zegarek o niczym jeszcze nie świadczy, o ile to nie jest strona firmowa, albo jakiegoś poważnego kolekcjonera.

Strona, którą wskazałeś raczej taka nie jest. Zwróć uwagę na opis. Sprzedawca zapewnia, że tarcza jest oryginalna, nigdy nie poddawana renowacji, ani czyszczeniu - mam co do tego wątpliwości.

W ogóle wszystkie swoje zegarki mocno wychwala (trudno się dziwić), a one widac, że są po prostu dobrze podpicowane do sprzedaży. Wcale go za to nie krytykuję - po prostu jeśli chce uzyskać dobrą cenę, to są to normalne działania. Natomiast co do bezwarunkowej wiary w jego słowa, to byłbym ostrożny


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do licytacji opisywanego zegarka na:

http://www.allegro.p...item=1010440156

 

Pozdrawiam.

 

 

Edit. mod.

Cytaty z regulaminu:

 

1. Jeśli chcesz sprzedać zegarek lub inny przedmiot, publikuj to w dziale to tego celu przeznaczonym (RYNEK). Stosuj się do regulaminu działu RYNEK. Nie kupuj, nie sprzedawaj, nie reklamuj i nie promuj na forum czegokolwiek poza miejscem przeznaczonym do tego typu działań. ( możliwość wystawiania ofert sprzedaży może być ograniczona do użytkowników z 14-sto dniowym stażem na forum i min. 20 postami w działach merytorycznych )

 

Na forum zabrania się:

? Umieszczania w postach linków w celach reklamowych.

Na razie ostrzeżenie ustne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.