Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

NETRUNNER

Jakie zegarki powinny być?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nazywam sie Rafal Zadara i bezposrednio jestem brand managerem zegarkow Casio w firmie Zibi.

Jak wiecie Zibi importuje i w pewnym sensie reprezentuje w Polsce rowniez marke Seiko. Tak sie sklada ze od miesiaca posrednio jestem rowniez odpowiedzialny za ta marke nadzorujac i kierujac praca brand managera Seiko. Oznacza to ze te produkty zaczely mnie ostatnio interesowac, a wlasciwie ich sytuacja w Polsce.

 

W tej chwili Seiko jest dostepne tylko w okolo 50 sklepach stacjonarnych Time Trend w Polsce posiadajac kolekcje od Seiko 5 do kolekcji Elite. Jest nawet plan zeby pokazala sie w Polsce Ananta oparta technologicznie na spring drive.

 

Chcialbym sie dowiedziec od Was - fanow marki paru rzeczy. Konkretniej:

- czego w Polsce brakuje z produktow

- w jakim kierunku idzie Waszym zdaniem marka? (lepiej, gorzej, zle nowosci, ciekawe wzornictwo, itp.) chodzi o Wasza ocene sytuacji

- Co jest bolaczka tej marki w Polsce?

- w czym marka Seiko jest dobra (cechy, modele)?

- w czym marka Seiko jest slaba (cechy, modele)?

- Co mozna zrobic zeby w Polsce Seiko bylo lepsze?

- Co Was zniecheca do zakupu od oficjalnego importera - Zibi?

 

Robie sobie w pewnym sensie badanie rynku Waszym kosztem, ale chce znac nie tylko opinie "od wewnatrz" a suma sumarum zalezy mi zeby marka wzmocnila sie i w efekcie wszyscy z klientami na czele byli z niej bardziej zadowoleni.

 

Dziekuje za uwage

pozdrawiam

RZ

p.s. nie jestem z przypadkowej lapanki. Jestem wlascicielem i wielkim fanem zegarka STP007 - Final Fantasy - ale nosze go tylko na specjalne okazje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Co jest bolaczka tej marki w Polsce?

 

Nikła świadomość społeczeństwa, że Seiko to nie tylko 5 za 300 zł ale też Grand Seiko za 15 tys o jakości przewyższającej Omegę :(

 

 

- w czym marka Seiko jest dobra (cechy, modele)?

 

Tani mechanik na in housie

 

- Co mozna zrobic zeby w Polsce Seiko bylo lepsze?

 

Reklama.

Obniżyć ceny :)

 

- Co Was zniecheca do zakupu od oficjalnego importera - Zibi?

 

Cena

 

 

Myślę, że źle wybrałeś grupę do badania statystycznego :)

Tu wszyscy kochają Seiko, więc nikt nie znajdzie ich wad. :)

Odnośnie TT to chyba z forum mało ludzi tam kupi z racji możliwości innych kanałów IYKWIM :)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek

Co jest bolaczka tej marki w Polsce?

Ostatnio chciałem kupić model seiko snt009 (czarna tarcza ), wiec udałem się do salonu Time Trend Łódź i tam spotkało mnie rozczarowanie. Niestety w salonie go nie było, po rozmowie z miła panią zaproponowała ze może go sprowadzić i tu pojawił się problem. Okazało się że w Polsce można jedynie kupić model snt007 (biała tarcza ). :)

Zdecydowanie za mało modeli jest sprowadzanych do Polski np: Seiko Seamaster SNZ391K1 :)

Dobrze że jest jeszcze alledrogo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pdrog

 

- czego w Polsce brakuje z produktow

 

- Co Was zniecheca do zakupu od oficjalnego importera - Zibi?

 

 

brakuje SKX779 SKX781 SKX007 I INNYCH DIVERÓW

a zniechęca typowa odpowiedź : nie ma, nie będzie itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Netrunner,

jak zapewne wiesz to forum miłośników zegarków, na którym większość użytkowników ceni sobie zegarki mechaniczne. Dlatego też na takich pewnie skupia się nasza uwaga tutaj i Seiko nie jest wyjątkiem.

 

Po kolei.

- czego w Polsce brakuje z produktow

Jak dla mnie brakuje właśnie fajnych mechaników. Seiko 5 Sport, divery, Superiory.

Elite są dostępne w Time Trend, więc ok. Za kwarcami się bardzo nie rozglądam, ale też są. Ananta to może być za wysoka półka jak na Seiko w PL (obym się mylił, bo chętnie bym zobaczył na żywo :) ). Może GS, SARB? :(

 

w jakim kierunku idzie Waszym zdaniem marka?

Tu chyba należy odróżnić dwie rzeczy. Jedna to jest to co się ogólnie pojawia nowego w Seiko, a druga, to produkty które będą dostępne szerzej, a nie tylko w Japonii.

Nowości Sprotura, czy Premier to nic odkrywczego. Wręcz powoli wieje nudą.

Za to np. nowe Sarb`y są piękne (tam w sumie też nic odkrywczego, ale ciężko żeby rewolucjonizować tą linię).

 

Co jest bolaczka tej marki w Polsce?

Rozpoznawalność, świadomość klientów że to naprawdę dobry zegarek (a nie tylko śfajcary :) ), cena w oficjalnej dystrybucji. Nie dziwne, że w PL jeśli ktoś ma do wydania 1k PLN to kupi Tissota. Wiadomo: szwajcar, szafir itp. Seiko mając podobną cenę w oficjalnej dystrybucji raczej przegrywa.

Mam takie spostrzeżenie, że Seiko w PL mają głównie Ci, którzy się znają na zegarkach lub starsze osoby, które mają swoje Seiko już 10-15 lat. Dotyczy to głównie zegarków mechanicznych.

 

w czym marka Seiko jest dobra (cechy, modele)?

Niezawodność, stosunek cena/jakość (cena poza Zibi), innowacyjność (Kinetic, SpringDrive), własne werki.

Modele? Bez referencji, tak ogólnie: Seiko 5 (głownie Sport, bo zwykłe mają słaby design), świetne divery (Sumo, SKX007 itp, a ostatnio również dostępny w Zibi SRP043, szkoda że jest tylko czarny...)

 

w czym marka Seiko jest slaba (cechy, modele)?

Hm... mogliby chyba jednak zacząć częściej używać szkła szafirowego. Jakoś mało kojarzę mechanicznych chrono...(?)

Damskie modele Seiko - z tych co widziałem, to nie przemawiają do mnie (poza Sporturą i Premierem).

 

Co mozna zrobic zeby w Polsce Seiko bylo lepsze?

Ciężkie pytanie. Raczej sam musisz sobie na to odp.

 

Co Was zniecheca do zakupu od oficjalnego importera - Zibi?

Głownie cena i ewentualnie dostępność produktu. Nawet brak gwarancji tutaj nie odstrasza. Seiko to niezawodna firma więc nie dziwne, że miłośnicy tej marki kupują zegarki na eBay i o nic się nie martwią.

 

Moje powyższe stwierdznie piszę jako fan Seiko i ogólnie zegarków. Spostrzeżenia te wcale mogą nie przyczynić się do suckesu (komercyjnego?) Seiko w PL. Wszak nawet sprowadzenie najlepszych modeli może wiele nie pomóc, zwłaszcza, że będą one pewnie kojarzone tylko przez miłośników marki. Ale fajnie, że ktoś nas o zdanie zapyał.

 

Jestem wlascicielem i wielkim fanem zegarka STP007 - Final Fantasy - ale nosze go tylko na specjalne okazje.

Pogratulować zegarka.

 

EDIT

Myślę, że źle wybrałeś grupę do badania statystycznego :)

Tu wszyscy kochają Seiko, więc nikt nie znajdzie ich wad. :)

Dakładnie :)

Ponadto to o czym pisałem. My głównie skupiamy się na zegarkach mechanicznych (w tym niektórych kultowych modelach), które przeciętnego Kowalskiego mogą nie zainteresować. Stad też ciężko oczekiwać, że to co nas interesuje przełoży się ogólnie na sukces Seiko w PL.

/EDIT


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zibi bardzo zaniedbało tę markę o ogromnym potencjale, bardzo. Musicie włożyć dużo pracy, żeby w świadomość ludzi spoza tego forum seiko zajęło odpowiednie miejsce.

 

Jestem ciekaw, czy postawicie na tańsze modele w stylu 5-tek, czy średnią i wyższą półkę :)


Sowy nie są tym, czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie oczekuję żebyście wprowadzali GS ale SARB-y na pewno tak,

tyle, że jeśli ich cena będzie oscylowała w granicach 4 tyś PLN to jest jasne że będzie to tylko pokazówka.

 

W naszym społeczeństwie czynnikiem decydującym jest cena,

nie tylko z resztą w asortymencie zegarkowym,

i mam wrażenie, że łatwo nie będzie, właśnie przez to że Seiko było potraktowane po macoszemu przez ZIBI

i przekonać teraz opinię, że to jednak firma na bardzo wysokim poziomie będzie trudno.

 

Więc realnie patrząc, trzeba będzie zacząć powoli, wprowadzając co raz to wyższe modele.

 

Seiko pracowało długo na swoją pozycję na świecie i w Polsce inaczej nie będzie,

to długi i niełatwy proces, gdyby Zibi miało tą świdomość 10 lat wcześniej, teraz

sprzedaż seiko byłaby na poziomie Casio, (tutaj strzelam bo nie wim jak kształtuje się sprzedaż obu marek).

 

Uczestnicy tego forum będą z pewnością nieco ostrzejsi w ocenach niż potencjalny kupiec ,

ale to z tego względu że (to tylko moje zdanie) najbardziej zaniedbaną grupą zegarków seiko są

wszelkie machaniki.

 

Kwarce jakoś tam funkcjonują, sportura, arctura, velatura, czy premier,

ale mechaniki to w zasadzie tylko "5"-ki.

cała reszta to czarna dziura, a ta czarna dziura to najlepsze co Seiko ma.

Uświadomić o tym obywateli będzie niezmiernie trudno.

 

Ale sam fakt że podejmujecie taką próbę zasługuje na pochwałę,

ja tam Wam życzę powodzenia, pewnie się uda,

nie za rok ani za 5, ale w końcu się uda :)

 

pozdrawiam


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W sumie to już wszystko zostało powiedziane. Co do GS raczej wątpię, żeby ktoś to kupował, bo świadomość Seiko w Polsce jest na bardzo marnym poziomie. Seiko kojarzy się z tanim zegarkiem do 500zł. SARB - tu juz bym pomyślał, tyle, że ceny musiałby byc na tyle atrakcyjne, żeby znawcy tematu nie sięgali po zakupy za granicą. Nie mniej co do cen wątpie, żeby się udało. Myślę, że na początek dobra reklama, pokazanie ludziom czym tak na prawdę jest Seiko, a potem powoli wprowadzać to co na dziś dzień jest dla nas niedostępne. Może się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie wszystko zostalo juz powiedziane ale nie zgodze sie z wieloma z was w jednej kwesti. Seiko nie potrzebuje reklamy ;] Zadna marka ktora sie dobrze sprzedaje nie potrzebuje reklamy ;]a jesli wejdzie reklama ludzie moga pomyslec ze "marek patrz to,jakies seiko zegarki z chin reklamuja^^" Ci co maja wiedziec wiedza i tyle ze to bardzo dobre zegarki ;] dziekuje ;]


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie z wieloma z was w jednej kwesti. Seiko nie potrzebuje reklamy ;] Zadna marka ktora sie dobrze sprzedaje nie potrzebuje reklamy ;]

Problem właśnie w tym, że Seiko w PL nie sprzedaje się świetnie.

A nawet jeśli coś się świetnie sprzedaje to i tak wokół tego prowadzone są jakieś działania medialne/marketingowe żeby tą sprzedaż i zainteresowania klientów podtrzymać.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie zgodze sie z wieloma z was w jednej kwesti. Seiko nie potrzebuje reklamy ;] ^^" Ci co maja wiedziec wiedza i tyle ze to bardzo dobre zegarki ;] dziekuje ;]

 

wszyscy potrzbują reklamy, taka karma,

gdyby mieli kupować tylko Ci którzy znają i doceniają firmę Seiko, to firma padł by po roku.

 

Teraz trzeba wejść z butami do domu klienta i pokazać mu że to jest dobre.

Takie są czasy ,żę nie jest popularne to co jest dobre,

tylko dobre jest to co jest popularne.

 

A jak jest popularne i dobre to sukces murowany laugh.gif

 

I oby jak najwięcej takich produktów u nas,

 

np:

jest na terenie Polski i już nie mogę się doczekać kiedy go założę - ależ emocje wub.gif

 

 

85705a40637aca97med.jpg


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nawiązując do zegarka pokazanego przez lukaszr - mierzyłem kiedyś w TT bo chiałem kupić. Problemem okazała się cena - u nas prawie 1400zł, za granicą 900-1080zł. Prawda jest taka, że nie kupiłem bo nie do końca się spodobał, ale pewnie kupiłbym na miejscu za symbolicznym rabacikiem, bo czekać nie lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklama, reklama, reklama, bo Seiko jest bardzo słabo rozpoznawalne w Polsce. Te zegarki znają marynarze i ludzie, którzy kiedyś kupili sobie 5 na wyjeździe w dubaju, bombaju, czy singapurze. Może niech Zibi zacznie dodawać dobre seiko do każdego sprzedanego w Polsce Leksusa, żeby nasi rodacy skojarzyli, że to dobry japoński produkt :)

 

Różnorodność modeli zostawiłbym na później, jak zegarki zaczną się sprzedawać, to automatycznie ZIBI zacznie oferować więcej modeli - i na to czekamy (szkoda, że poczekamy jeszcze z 10 lat) :)


"Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka seiko w Polsce jest kojarzona z piatkami i tanimi kwarcami,bo te nawet troche lepsze modele sa zbyt drogie.Stad wlasnie wiekszosc ludzi na tym forum sprowadza je z zagranicy,ignorujac nawet brak gwarancji.Cena to jedna sprawa,druga jest reklama.Ludzie nie kupuja seiko,bo wychodza z zalozenia,ze Szwajcarski kwarc jest lepszy niz Japonski Mechanik tylko dlatego,ze jest Szwajcarski.Zeby seiko bylo marka szanowana w Polsce i jednoczesnie dobrze sie sprzedajaca,potrzeba kampanii reklamowej,zeby ludzi o tych zegarkach po prostu "wyedukowac".Sam jestem fanem seiko,lecz zostalem nim z przypadku.Moim pierwszym mechanicznym zegarkiem bylo seiko po dziadku,ktore dostal odchodzac z wojska na emeryture jako prezent.Zegarek ma juz prawie 30 lat i dalej solidnie chodzi mimo,ze to piatka,czyli tania seria zegarkow tej firmy.

Fotki mojego egzemplarza:

dscf2977g.jpg

dscf2978q.jpg

Jak widac czas nie zrobil na nim wiekszego wrazenia.Do dzis chodzi bardzo dokladnie.Warto,zeby w Polsce ta firma byla kojarzona z solidnoscia i w przypadku niektorych modeli z luksusem,nie tylko z tanimi mechanikami.Jak wiemy,Polacy lubia luksus :)


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do zegarka pokazanego przez lukaszr - mierzyłem kiedyś w TT bo chiałem kupić. Problemem okazała się cena - u nas prawie 1400zł, za granicą 900-1080zł. Prawda jest taka, że nie kupiłem bo nie do końca się spodobał, ale pewnie kupiłbym na miejscu za symbolicznym rabacikiem, bo czekać nie lubię.

 

 

Jeśli ten model jest w polskiej dystrybucji w tej cenie, to nie jest źle.

Powiedział bym nawet że takie różnice w cenie to dobra ofeta, jeszcze drobny rabacik

i też bym się nie wahał wink.gif .


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje kultowych modeli - przede wszystkim Monster i inne divery. Po za tym oferta tanich mechaników serii 5 - przebogata przecież - a praktycznie nieobecna w salonach.

 

Bardzo mnie cieszy fakt iż powstał ten temat - chwała Ci za to. Jesteś pierwszym dużym, sieciowym przedstawicielem producenta w Polsce, który w ten sposób podszedł do tematu, nawiązując interakcję ze środowiskiem miłośników zegarków. A nie znajdziesz tutaj negatywnego głosu na temat Seiko - jest powszechnie lubiane i często rekomendowane przy tematach związanym z zakupem pierwszego mechanicznego zegarka.

 

Normalnie podwieszam temat - zapowiada się ciekawie :)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilku kolegów z góry założyło, że w Posce Grand Seiko będzie się kiepsko sprzedawał. Być może. Ale czy nie warto byłoby spróbować chociaż w opcji "na zamówienie"?

 

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mamy chyba inną wizję Seiko w PL niż Netrunner. Otóż ściągnięcie fajnych mechaników Seiko, plus reklama jakie to one niezawodne są (i `lepsze` tanie kwarce szwajcarskie) nie zmieni nagle obrazu Seiko w PL. Dlaczego? Bo nie przekonamy społeczeństwa do masowego kupowania mechaników. Kwarce Seiko w swojej ofercie oczywiście też ma. Ich design to rzecz względna, to że mają werk 7T62 czyli chrono z budzikiem raczej ludzi nie przekona, hardlex tym bardziej. Zwłaszcza, że szwajcary mają podobną cenę. Elite? Fakt, fajne ale już droższe. Za 1,5-2K to w Tissocie, Certinie można już przebierać. Do Kinetica też ludzie chyba nie są przekonani. A jak się dowiedzą, że akumulator trzeba tam raz na jakiś czas (10lat?) wymienić to pewnie ich wcale nie cieszy. I wcale im się nie dziwię. Serwisów brak, a ten Zibi pewnie i tak wszystkich części nie ma. Skoro nie ma to czekanie 2 miechy na akumulator lub cokolwiek innego nie polepsza sytuacji.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie yanek ma sporo racji. Ciekaw jestem zresztą, jak Seiko jest postrzegane np. w Europie Zachodniej? Czy aby nie jest podobnie jak u nas - że lepiej szwajcarski, jak w podobnej cenie? Może tam też mechaniki Seiko kupują pasjonaci, ściągając z zatoki czy trzech kultowych sprzedawców z Japonii

 

pozycję rynkową da się jednak wyrobić. Gdybym postawił się na miejscu osoby niezorientowanej w zegarkach i chciał kupić, to pewnie moja świadomość byłaby kształtowana przez reklamy w męskich pisemkach (Logo, MH...) i znałbym Tissota (reklamy z m. in. Owenem), Edoxa (motorówki), Breitlinga (Travolta), Certinę (Kubica) i Atlantica (Hołowczyc). To jest pewnie droga do jakiegoś targetu - trzeba dać fajne reklamy, z jakąś w miarę charyzmatyczną osobą albo w specyficznym dobrze kojarzącym się facetom kontekście. Plus zgrabne hasło o japońskiej precyzji i niezawodności (zasłona milczenia na ostatnie działania Toyoty) oraz tradycji

 

i jeszcze jedna rzecz - wielu z nas widziałoby na polskim rynku modele JDM. Pomijając sens biznesowy (sporo zależałoby od ceny) czy aby polski przedstawiciel ma taką moc sprawczą, żeby namówić centralą do dystrybucji modeli JDM akurat w Polsce. Trochę wierzyć mi się nie chce, choć może Netrunner umie bossów przekonywać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się dowiedzą, że akumulator trzeba tam raz na jakiś czas (10lat?) wymienić to pewnie ich wcale nie cieszy.

20 lat? A może 30 lat? :D

Jakikolwiek by to nie był termin, to i tak lepsze to, niż zmieniać baterię co 2-3 lata.

 

I wcale im się nie dziwię. Serwisów brak, a ten Zibi pewnie i tak wszystkich części nie ma. Skoro nie ma to czekanie 2 miechy na akumulator lub cokolwiek innego nie polepsza sytuacji.

Do pilota od TV Samsung nie wkłada się baterii Samsung. Podobnie z zegarkami. Wkłada się do nich ogólnie dostępne akumulatory.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat "first hand experience" postrzegania zegarkow na zachodzie.Duzo osob zna seiko jako bardzo dobra marke i uzywa ich zegarki,mimo,ze nie sa ta w zadnym wypadku pasjonaci.Salony zegarkowe maja cale gabloty seiko i citizenow.Jednak jesli ktos jest przy forsie,kupuje szwajcary e.g. omegi,breitlingi czy rolki.Nie dlatego,ze sa szwajcarskie,ale dlatego,ze sa znane.Nie zmienia to faktu,ze w jednym z salonow widzialem spring drivy.Skoro sa,to musza sie sprzedawac,bo byl ich calkiem spory wybor.

 

Reasumujac,jesli ktos chce dobry i w miare tani zegarek,to bierze seiko.Jesli ktos chce cos drozszego,bierze cokolwiek mu sie podoba (na rekach np.moich wykladowcow ktorzy maja fajne zegarki kroluja szwajcary,ale to nie regula.Kilka japoncow tez sie trafi, i to calkiem ladnych).


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 lat? A może 30 lat? :D

Jakikolwiek by to nie był termin, to i tak lepsze to, niż zmieniać baterię co 2-3 lata.

 

Do pilota od TV Samsung nie wkłada się baterii Samsung. Podobnie z zegarkami. Wkłada się do nich ogólnie dostępne akumulatory.

Być może ludzie boją się Kinetica, bo go nie znają. Sergserg, jeśli Kowalski usłyszy, że musi jakąś część wymienić za 10 czy 20 lat, to pewnie stwierdzi, że tego już nie będą produkować i zegarek pójdzie do kosza. I w tym miejscu dwie sprawy: po pierwsze chyba nikt mu nie zagwarantuje na piśmie, że akumulator, czy cokolwiek innego będzie dostępne. Po drugie Polacy nie są zamożni i w większości przypadków jeśli kupują zegarek za 1,5K to chcą go mieć do końca świata. Oczywiście upraszczam i generalnie wolałbym się mylić. Przecież lubię Seiko, a Kinetic to ciekawy wynalazek.

Tak, czy inaczej faktem jest, że wymiana takiego akumulatora, to nie to samo, co wymiana baterii. Zakładając, że części będą dostępne, to jeszcze należ znaleźć fachowca, który się tego podejmie. Jak wspomniałem, serwisów Seiko w PL jak na lekarstwo. Pozostaje Zibi, które również tym elementem będzie musiało pokazać profesjonalizm, jeśli chce zmienić sytuację Seiko w PL.

 

Duzo osob zna seiko jako bardzo dobra marke i uzywa ich zegarki,mimo,ze nie sa ta w zadnym wypadku pasjonaci.Salony zegarkowe maja cale gabloty seiko i citizenow.Jednak jesli ktos jest przy forsie,kupuje szwajcary e.g. omegi,breitlingi czy rolki.

[...]

Reasumujac,jesli ktos chce dobry i w miare tani zegarek,to bierze seiko.Jesli ktos chce cos drozszego,bierze cokolwiek mu sie podoba

U nas jak ktoś chce dobry i w miarę tani zegarek to bierze Casio (nie sergserg, nie będzie to Oceanus :D ), czy Timexa. Tak jak pisałem, Polacy to nie jest zamożny naród i wydatek 1K na czasomierz to dla wielu sporo. A mając w tym przedziale cenowym Tissta, Atlantica itp wybiorą szwajcara.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- czego w Polsce brakuje z produktow

- w jakim kierunku idzie Waszym zdaniem marka? (lepiej, gorzej, zle nowosci, ciekawe wzornictwo, itp.) chodzi o Wasza ocene sytuacji

- Co jest bolaczka tej marki w Polsce?

- w czym marka Seiko jest dobra (cechy, modele)?

- w czym marka Seiko jest slaba (cechy, modele)?

- Co mozna zrobic zeby w Polsce Seiko bylo lepsze?

- Co Was zniecheca do zakupu od oficjalnego importera - Zibi?

 

 

po kolei się odniosę:

-SARBy, Spirity, Brightzy, GSy

-cena w Zibi, brak swiadomości droższych serii

-jakość, design, różnorodność

-zwijane bransolety w tańszych modelach, design serii "5" (za wyjątkiem "5 sport")

-reklama, obecność w mediach, pokazywanie wyższych serii w prasie (nie reklamy, a artykuły promocyjne), podawanie cen w materiałach (ludzie postrzegają Seiko jako zegarek za 500, pokażcie, że są drogie), umozliwić (choćby) zamawianie wyższych serii z katalogu, sprowadzić ceny na realny poziom

-Cena! Niektóre modele macie w normalnych cenach, niektóre kosmos. Taki Premier Automatic na 6R15 kosztuje w TT koło 2500zł, w polskim sklepie internetowym (nie ma cła, ryzyka, płatność przy odbiorze, zero niedogodności) 1500. Trochę więcej w salonie można zapłacić, za obsługę, gwarancję itd. ale nie tyle. Przeszkolić sprzedawców, o ile na Chmielnej i w GalMoku można o tych zegarkach spokojnie porozmawiać, czegoś się dowiedzieć to np. w Złotych Trasach i Wola Parku lepiej zróbcie samoobsługowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, czy inaczej faktem jest, że wymiana takiego akumulatora, to nie to samo, co wymiana baterii.

 

Yanek, na tym właśnie polega śmieszność sytuacji, że to fizycznie dokładnie to samo. Różnica tylko w sposobie działania.

 

Taki akumulator siedzi w większości Casio z ToughSolarem:

BB-ML2016.jpg

 

A taka bateria w pozostałych, nie ładowanych światłem:

31vDwuWmWxL._SL500_AA300_.jpg

 

Rozmiarowo są dokładnie takie same, 2016 w oznaczeniu to właśnie rozmiar baterii/akumulatora.

Dokładnie tak samo, jak z paluszkami AA czy AAA (baterie i akumulatory).

 

Wymiana jednego i drugiego sprawia dokładnie tyle samo kłopotu, jest związana z zachowaniem szczelności zegarka.

Lepiej wymieniać coś raz na 10 lat, niż raz na 2 lata. Dokładnie 5 razy lepiej :D

 

po pierwsze chyba nikt mu nie zagwarantuje na piśmie, że akumulator, czy cokolwiek innego będzie dostępne

Kolejny mit, kto to "produkuje" jestem ciekawy? :D

Sony też do telewizora nie daje gwarancji, że za 10 lat będą dostępne paluszki AA do pilota. Czy to znaczy, że powinienem się zacząć martwić?

 

Zegarek z akumulatorem ładowanym światłem to kolejny krok w stosunku do zwykłego na baterię. Celem jest zapewnienie lepszego źródła zasilania niż zwykła bateria. Tak jak napisałem wyżej, w efekcie wymianę zwykłego, standardowego akumulatora w zegarku przeprowadza się po kilka-, kilkunastokrotnie dłuższym okresie normalnej pracy. Spadek pojemności akumulatora w codziennym użytkowaniu nie ma tutaj takiego znaczenia, jak np. w przypadku telefonu komórkowego, bo zegarek ładowany jest w trybie ciągłym w każdej sytuacji, kiedy dociera do niego światło. Więc nawet jeśli pojemność akumulatora spadnie do 1/10 początkowej to i tak jest to wystarczające dla kilku/kilkunastu dni pracy bez światła (w przypadku pełnej pojemności - normalna praca to pół roku).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedz. Wezme sobie to do serca.

 

W odpowiedzi na Wasze uwagi i gwoli wyjasnienia.

Seiko w polsce dostepne jest przez Zibi od wielu lat. Marka jest promowana i aktywna na tyle na ile to mozliwe z ekonomicznego punktu widzenia. Musicie jednak pamietac ze niska cena produktow to przeciwienstwo szerokiej reklamy. Tych dwoch cech nie da sie pogodzic, bo reklama i marketing kosztuja i to wcale nie malo.

Polski rynek podlega w Seiko pod Niemcy, te sa czescia Seiko UK, ktore z kolei podlega Tokio. Jak widzicie lancuch jest dlugi i mimo ze wszedzie jest Seiko, to kazdy musi sie wykarmic. W aktualnej skali sprzedazy w Polsce nie mamy szans byc blizej zrodla, a to oznacza ze tez nie dostaniemy na polske lepszych cen zakupu, a w efekcie cen w sklepach. Jednym z moich celow jest podniesienie sprzedazy tak aby przejsc pod Tokio bezposrednio co mam nadzieje polepszy ceny oraz wybor towaru. Ale to kwestia 2-3 lat moim zdaniem najmarniej.

I to jest tez cala bolaczka aktualnej sytuacji. Zibi nie wyznacza cen. Seiko to robi, a dajac takie a nie inne ceny zakupu rowniez wymusza to co widzicie w sklepach. Przez to tez jest maly wybor. W efekcie sprzedaz nie jest porazajaca i niestety w Polsce nieporownywalna z wymienionymi wczesniej Casio, a nawet nizsza od Lorusa czy Q&Q (rowniez japonskich marek jakby ktos watpil).

Z drugiej strony wizerunek marki jest lepszy niz sie spodziewacie i wcale nie jest tak zle ze swiadomoscia kinetica czy z tym ze seiko to tylko seiko 5 w polsce. Mowie toi na podstawie ogolnopolskich badan ktore w Zibi co pare lat wykonujemy dla naszych marek. Podobna sytuacja jest w calej Europie. Moze jest tam troszke lepiej. Seiko za to doskonale znane jest w Japonii, a na przyklad na Filipinach jest marka numer 1 jak Rolex w USA czy Casio w Polsce, tylko co z tego dla nas...

 

dziekuje i pozdrawiam i ewentualnie czekam na dalsze sugestie

Rafal Zadara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.