Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vinzento

tissot prs 516 zmiana chodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

od razu zaznaczę, że nie bardzo jestem zorientowany w tematyce zegarmistrzowskiej, ale zawsze chciałem mieć porządny zegarek.

Jakimś trafem znalazłem tego Tissota i strasznie zapragnąłem go mieć. Bez żadnej podbudowy teoretycznej na temat mechanizmów itp.

 

Mam go od nowości i od nowości nieco się spieszył - myślę że tak ok 2 sekundy na dobę. Nie wiem czy to dobrze czy nie, ale jak napisałem do serwisu firmowego to odpowiedzieli, że przyjęty jest margines 15 sekund na dobę :)

 

A teraz od może miesiąca odnosze wrażenie że zegarek zaczął się późnić... To opóźnienie również jest niewieklki

Zmiana wydaje mi się nastąpiła dość gwałtownie.

Dodam, że gwarancja jest chyba do sierpnia jeszcze.

 

Chciałem spytać, czy to jest jakis niepokojący objaw ?

 

Jak gdzieś czytałem w innym wątku w tym zegarku jest zaledwie ETA mechanizm :) więc zapewne nie powinno mnie to dziwić.

Zadam zatem i to pytanie: czy jest jakieś rozróznienie między tymi mechanizmami ETA czy wszystkie są g... warte ?

 

I ostatnie ( chyba ) pytanie : czy zegarmistrz ( nie jakiś serwisowy tylko taki "zwykły" ) jest w stanie jakoś wyregulować taki zegarek, żeby chodził w miarę dokładnie ?

Znam takiego sympatycznego Pana zegarmistrza który pracuje w lokalu na ulicy Wrcławskiej w Łodzi, więc może bym sie do niego udał. ( już po lipcu ofc :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym tissocie jest chyba ETA 2824-2 ewentualnie 2836-2 i wcale nie są to gówno warte mechanizmy jeśli chodzi o pułap cenowy tych zegarków :) da się je wyregulować do ładnych wyników np +-2/3 s na dobe. taką regulację może wykonać praktycznie każdy zegarmistrz. Osobiście jednak nigdy nie oddałbym automatu do regulacji, którego odchyłka mieści się w zakresie +- 10 s, bo nawet szkoda go otwierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym tissocie jest chyba ETA 2824-2 ewentualnie 2836-2 i wcale nie są to gówno warte mechanizmy jeśli chodzi o pułap cenowy tych zegarków :D da się je wyregulować do ładnych wyników np +-2/3 s na dobe. taką regulację może wykonać praktycznie każdy zegarmistrz. Osobiście jednak nigdy nie oddałbym automatu do regulacji, którego odchyłka mieści się w zakresie +- 10 s, bo nawet szkoda go otwierać :D

 

Dziekuję za tą optymistyczną odpowiedź :D

Zastosuję się do Twoich zaleceń odnośnie otwierania tego zegarka.

A co w tej kwestii, że najpierw się nieco śpieszył, a teraz zaczął spóźniać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat z trochę innym pytaniem.

 

Od góra dwóch tygodni również posiadam automat PRS 516 - nowy, kupiony w salonie. Wszędzie piszecie, że automat potrzebuje czasu, żeby się dotrzeć. Martwi mnie jednak jedna rzecz.

 

Zegarek spędza na mojej ręce cały dzień. Zdarzyło mi się niestety już 2/3 razy, że mechanizm po nocy (10-11 godzinach) stał. Rezerwa chodu powinna oczywiście wynosić przynajmniej 40 godzin.

 

Zastanawiam się teraz, czy może to być kwestia dotarcia zegarka, czy też raczej powinienem się z nim udać od razu do zegarmistrza.

 

 

A tak w ogóle, to witam serdecznie Was wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakich dokładnie modelach mowa? bo są też PRS 516 z valjoux 7750


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakich dokładnie modelach mowa? bo są też PRS 516 z valjoux 7750

 

W moim przypadku nie chodzi o chrono, tylko o standardowy model z ETĄ 2836-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30ue8gy.jpg

 

Takie tez jest i moje cudenko :D:D

 

O co chodzi z tym dotarciem ?

I jak wyglada sprawa ze jeszcze jakis czas temu ( moj zegarek) sie spieszyl, a teraz zaczal sie opozniac ?

help plx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosę nieco temat, licząc cały czas na pomocną odpowiedź: czy taki objaw że zegarek początkową wykazując minimalne przyspieszenie teraz zaczął się poźnić coś oznacza ? Niedługo będą dwa lata jak noszę go non-stop.

Kiedyś zegarmistrz, u którego naprawiałem sworznie w bransolecie wspomniał coś że z czasem zegarek zwolni czy coś takiego....

Nie wiem czy sprawę zbagatelizować, czy coś w tej sprawie robić ?

Będę wdzięczny za słowa otuchy :)

 

 

Swoją drogą liczyłem na nieco lepszą jakość tej bransolety, a tu dwa razy bym go zgubił kiedy to sworzeń wysunął się z ogniw... ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moją 516-tkę oddałem dziś do serwisu. W końcu ma już 3 tygodnie :P

 

Przyczyną nie była zbyt krótka rezerwa chodu, lecz to, że jakiś fragment mechanizmu się odkręcił i swobodnie sobie wędrował w środku zegarka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moją 516-tkę oddałem dziś do serwisu. W końcu ma już 3 tygodnie :D

 

Przyczyną nie była zbyt krótka rezerwa chodu, lecz to, że jakiś fragment mechanizmu się odkręcił i swobodnie sobie wędrował w środku zegarka!

to teraz wiem po co jest ten szklany dekiel :D

Czyli moge przyjac, ze z moim egzemplarzem mam szczescie, skoro reperowalem tylko bransolete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.