Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartek_bw

dwa stare mechanizmy Omega i IWC

Rekomendowane odpowiedzi

Damską Omegę to ja osobiście bym sobie odpuścił, ale IWC chętnie bym się zajął :). Na Allegro.pl w tej chwili jest wystawiona jakaś koperta do kieszonkowego IWC, wypadałoby to zbadać. Skontaktuj się ze sprzedającym , własnymi siłami określicie czy koperta będzie pasowała... Z tarczą to jest tak, że czasami się pojawiają na Allegro i trzeba polować, najlepiej na białą porcelankę, koszt >100zł.

Tu koperta:

http://www.allegro.pl/item1008921965_iwc_koperta.html

 

Tu Tarcze:

http://www.allegro.pl/item1006396491_tarcza_do_iwc_pp_v_c_super.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak lepiej pociągnąć temat pasówki...? Tarczę dokupić tę z linku, kopertę stalową, wskazóweczki, pasek i można od czasu przy bajerować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Damska omega niekoniecznie musiala byc damska(cal 26,5).W pasowie koperta jest z bele czego (cynkal) i powrot werku do kieszonki to nie byla by glupia rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na IWC mi bardzo zależy ponieważ to jest pamiątka rodzinna w której posiadanie dopiero co wszedłem, natomiast Omega trafiła do mnie jakiś czas temu zupełnie przypadkowo, więc nie zależy mi na niej specjalnie, chociaż gdyby gra była warta świeczki to też bym się nią zajął i kiedyś sprezentował Córce... Co do IWC to jestem zdecydowany na wersję kieszonkową. W pasówce już się werk nasiedział:P

Blase, wstępnie przylicytowałem tą kopertę o której napisałeś, natomiast może mi ktoś powiedzieć, czy numeracja kopert leciała tak samo jak numeracja werków? Bo chciałbym to skompletować w miarę możliwości jak najsolidniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chronofil, jak tylko wrócę do domu to pomierzę i się odezwę. Dziękuję wam za odzew.

 

EDIT: średnica mechanizmu to trochę ponad 39 mm. Pod numerem seryjnym jest grawer "H5". Czyli to nie jest ten mechanizm o którym pisałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te numery zgodności czy też niezgodności mają znaczenie drugorzędne, ważne , że wszystko będzie IWC. Ze wskazówkami może pomogą Ci forumowicze w dziale kupię, wałek prawdopodobnie będzie za krótki więc trzeba dorobić lub coś zaadoptować (przerobić), również koronka do tego. Napisz czy będziesz to robił sam czy za pomocą jakiegoś zakładu. Obowiązkowo małe sprawozdanie z wykonanej pracy. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

średnica mechanizmu to trochę ponad 39 mm. Pod numerem seryjnym jest grawer "H5". Czyli to nie jest ten mechanizm o którym pisałeś?

 

Hmmm.. No to chyba nie jest dokładnie ten. Wszystkie H5 jakie znalazłem też nie sa takie, jak Twój. Poszperam jeszcze. Może zresztą mechanizm nie jes w 100% oryginalny? Moze w czasie napraw cos zostało podebrane od innego i teraz cieżko znaleźc identyczny. Nie przesadzam sprawy - w wolnej chwili przejrzę materiały.

 

Numer koperty i nr mechanizmu nie musza byc idenczyne w oryginalnych zegarkach.

 

Co do Twojego planu doprowadzenia go do stanu oryginalnego - ambitny, ale trudny plan. To, że wszystkie elementy bedą z IWC nie zrobi z niego oryginału. Bedzie to składak na oryginalnych częściach. Najpierw trzeba ustalić na 100% jaki to werk i jak wygladały zegarki z tym werkiem - przykład Ci podałem. Oczywiscie te same werki były pakowane do róznych kopert, więc stopień niepewności jest spory.

Potem trzeba szukać cierpliwie komponentów - koperta, tarcza, wskazówki, koronka... Zadanie dosć karkołomne. Odtworzyć oryginału nie masz szans, ale cos podobnego do oryginału owszem, choć łatwo nie bedzie.

Może wejdx na stronę IWC i spróbuj do nich napisać podając numery mechanizmu. Być może w swoich archiwach maja informację na temat tego zegarka. Na pewno da się to ustalić w przypadku naręcznych z późniejszych lat, czy w tym przypadku - nie wiem, ale spróbować warto.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. No to chyba nie jest dokładnie ten. Wszystkie H5 jakie znalazłem też nie sa takie, jak Twój. Poszperam jeszcze. Może zresztą mechanizm nie jes w 100% oryginalny? Moze w czasie napraw cos zostało podebrane od innego i teraz cieżko znaleźc identyczny.

 

:P Hmm... Powinieneś sprawdzić, którą średnicę mechanizmu bartek_bw Tobie podał, bo mechanizm ma zazwyczaj trzy średnice. Jako kaliber brana jest od uwagę średnica płyty która jest najbliżej tarczy. Podobna budowę płyt i mostków mają mechanizmy IWC od kalibru 65 do 74. A ten wyglada mi na kaliber 66, jednak to tylko przypuszczenie, a dokładnie jaki jest to kaliber mamy tam napisane pod balansem...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnicę mierzyłem od strony tylnego dekla. Natomiast napotkałem na coś takiego: http://www.watchlinks.net/iwcfournitures27.htm

Wszystkie nawet najdrobniejsze szczególiki /łącznie z rozmieszczeniem wszystkich śrubek i grawerów/ w moim mechanizmie są identycznie rozmieszczone jak tu. Wychodziłoby na to że mój to cal. 65-18?H5, tak? Nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć zegarka z takim mechanizmem.... W tygodniu upiszę maila do IWC, może faktycznie mają jakieś archiwalne informacje na ten temat.

Blase ? nie podejmę się samodzielnego grzebania w tym zegarku bo moja wiedza i umiejętności zegarmistrzowskie są równe zeru. Kierując się Waszymi radami i opiniami chciałbym skompletować podstawowe elementy, szczególnie kopertę, tarczę i wskazówki tak żeby trzymało się to kupy a poskładanie wszystkiego w całość pozostawię znajomemu zegarmistrzowi. Z tego co pisze Chronofil widzę, że nie będzie to sprawa prosta, więc przygotowałem się już psychiczne na dłuższe polowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być optymistą , tym bardziej , że gra warta świeczki :P... No to powodzenia . Pamiętaj o pochwaleniu się , ciekaw jestem co tam ze znajomym wyrzeźbicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnicę mierzyłem od strony tylnego dekla. Natomiast napotkałem na coś takiego: http://www.watchlink...urnitures27.htm

Tak, może to być to, bo podany przeze mnie 66 jest kalibrem od zegarka krytego. Zamiast kombinować, zajrzyj pod balans, pewnie masz tam napisane jaki to kaliber.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, może to być to, bo podany przeze mnie 66 jest kalibrem od zegarka krytego. Zamiast kombinować, zajrzyj pod balans, pewnie masz tam napisane jaki to kaliber.

 

Też wstępnie myslałem, że to Kaliber 66-19'''H6, ale tam jest inna oprawa kamienia, no i średnica większa.

A 66-18'''H5 nie znalazłem w swoich materiałach i nie wiem, czy w ogóle taki istniał.

Bardzo być może, że Kolega podał też niewłaściwą średnicę


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po analizie stronki wskazanej przez Jacka Grzeszczaka obliczyłem, że ogółem tych mechanizmów wyszło 1200 sztuk i było to po 600 sztuk w latach 1927 i 29. Udało mi się jak na razie znaleźć jedno zdjęcie tarczy z tego modelu /przód zegarka który wkleił Chronofil/. Ze strony http://www.watchlinks.net/iwcfournitures.htm wynika natomiast, że mechanizmów w tych wymiarach było więcej /średnica 41 mm i 5,2 mm wysokości/, więc jakaś tam szansa złożenia czegoś podobnego do oryginału istnieje, chociaż na znalezienie koperty z tego konkretnego modelu chyba faktycznie nie ma szans? Jak na razie uzbrajam się w cierpliwość i rozpoczynam polowanie na kopertę w tych wymiarach i tarczę. Przynajmniej teraz już wiem czego szukam - i za to Wam baaardzo dziękuję :-) Wszystkimi zakupami /a mam nadzieję, że takie w końcu dojdą do skutku/ będę się Wam chwalił na bieżąco. Temat pasówki zostawiam sobie na później w przypadku kompletnej beznadziei w składaniu kieszonkowca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.