Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

herring23

pasowka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja obstawiam , że ten mechanizm to wyrób jakiejś firmy dostarczającej mechanizmy różnym małym producentom. Widziałem już identyczne mechanizmy w różnych zegarkach kieszonkowych. Jedyna firma w jaką mogę strzelić to AS ale to tylko strzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Mechanizm cylindrowy Medana(szajs).O dziwo jest 10 kamieniowy i ma dosc ladny szlif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie cylinder... Wychwyt kotwicowy, widać gołym okiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam obserwowałem go na alle... bo z zewnątrz wygląda dość ładnie i ma bardzo ciekawe wskazóweczki w stylu tissota z lat 30/40, jednak mocowanie tarczy mnie troszeczkę zraziło gdyż widać zagiętą blaszkę w dwóch miejscach, zachodzącą na cyferblat. Jednak ogólnie prezentuje się przyzwoicie jak na pa-sóweczkę :P


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Rezczywiscie,nie przyjzalem sie dokladnie.Polmostek kotwicy wyglada identycznie jak polmostek wychwytu cylindra w medanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie ma pojecia co to za marka mechanizmu?? a moze chociaz cyferblat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mechanizm gdzieś w gratach, może coś od strony tarczy jest wygrawerowane, jak znajdę to napiszę. Mam też AS'a o bardzo podobnym wyglądzie i dlatego strzelałem , że to AS. Tarcza to raczej nie oryginalna bo przykręcona od góry śrubkami z tego co widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość spam01

nikt nie ma pojecia co to za marka mechanizmu?? a moze chociaz cyferblat??

 

Hejka

Pewnie się wygłupię ale na tej stronie Mój odnośnik jest na moje oko podobny mechanizm ale cylinder. Może to będzie jakiś trop. A próbowałeś zdjąć tarczę i sprawdzić czy nie ma tam jakiś sygnatur. Miałem taka sytuację z kieszonkowym BFG - z przodu i z tyłu nic a dopiero pod tarcza było logo producenta. potem można sprawdzić u mikroliska Mój odnośnik

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Podobny,niemalze identyczny cylinder to medana. Tarcza serwisowa z lat 30/40 i na nia nie ma co uwagi zwracac,jedynie moze w blad wprowadzic. Zagladniecie pod tarcze i balans jak najbardziej wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne. Panie i Panowie to jest A. Michel (Grechen Szwajcaria). Jak zdejmiesz tarczę to pod spodem będą dwa znaczki: jeden to zmyłka a drugi to trójkąt z literkami AM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O werku nic nie wiem,ale za to znalazlem troche o firmie:

1916: First registered patents for movement components and manufacturing technology.
1923:Production of ebauches and watches with the brand Favoris.
1925: Joining the Ebauche SA as movement manufacturer.
1974: latest recognised activities.


Remarks
AM produced self designed calibres, but also some based on Felsa ebauches. These usually hat the same calibre designator, and most parts are interchangable


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.