Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ginter

Jagu ANKER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stałem się właścicielem zegarka ANKER. Jego stan jest naprawdę kiepski. Nie jest na chodzie i wizualnie naprawdę z nim nie najlepiej. Troszkę poszperałem i doczytałem iż zegarek jest produkcji niemieckiej. Byłem również u zegarmistrza, który zachęcał mnie do naprawy i twierdził iż jest to zegarek szwajcarski. Chciałbym dowiedzieć się jakiej produkcji jest to sprzęt i czy wart jest jakiejkolwiek inwestycji.

Pozdrawiam!

ee0c4bf2e1558b64.jpg

faa28ed55677321e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dowiedzieć się jakiej produkcji jest to sprzęt i czy wart jest jakiejkolwiek inwestycji.

Pozdrawiam!

 

Mechanizm jest najprawdopodobniej produkcji szwajcarskiej firmy Arogno, ale to tylko przypuszczenie, musiałbym wiedzieć jak wyglądają punce czy inne napisy na tym mechanizmie, najczęściej znajdują się pod balansem, tarczą, ale mogą być w zasadzie gdziekolwiek.

A brand JAGU faktycznie był używany przez Niemca J.Gutmanna.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. Piotrze na pierwszy rzut oka skojarzyłem ten mechanizm z Tisootem

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Tissot_27_2621

Nie są one identyczne ale zarys ogólny jest zbliżony zgodziłbym się że mechanizm jest wykonany przez firmę szwajcarską.


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. Piotrze na pierwszy rzut oka skojarzyłem ten mechanizm z Tisootem

http://www.ranfft.de...&Tissot_27_2621

Nie są one identyczne ale zarys ogólny jest zbliżony zgodziłbym się że mechanizm jest wykonany przez firmę szwajcarską.

 

To skojarz sobie z tym, http://www.ranfft.de...uswk&Arogno_156

tyle, że nie ma tu centralnej sekundy, ale bywało, że producenci sami modyfikowali surowe mechanizmy, no i u Ranfft'a nie ma też oczywiście wszystkiego...

Może to byś też któryś z mechanizmów firmy AS, ale puki nie będziemy mieli więcej konkretów, to są tylko przypuszczenia.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to tylko problem wałka, koronki, i restauracji koperty, to myślę że jest wart zachodu, każdy dobry zegarmistrz przy pomocy tokarki, z braku części potrafi dorobić wałek(trudno powiedzieć ile weźmie),dobrać koronkę(5zł),renowacja koperty w granicach(45-50)zł, może w 100złotych się zmieścisz, wszystko zależy od zegarmistrza....


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem zdemontować balans i wykonać kilka fotek ew. oznaczeń, symboli etc. Podczas próby okazało się, iż koło balansowe jest wykotwiczone. Zdemontowałem balans ale nie było tam zupełnie żadnych symboli. Niecierpliwość spowodowała, że nie zrobiłem żadnego zdjęcia:)Z pewną obawą dokonałem mocowania balansu i maszynka ruszyła:) Brakuje mi jednak wałka ale za jego dorobienie i konserwacje werku usłyszałem cenę 150 zł. Zegarmistrz również proponował usługę renowacji koperty za 150 zł. w Bielsku Białej - podobno bardzo dobra jakość usługi. Z sugestii na forum to troszkę drogo więc może warto zapytać gdzie indziej. Ponieważ chciałbym dowiedzieć się o mechanizmie, który siedzi w moim zegarku spróbuje zdemontować tarczę i jeżeli będą jakiekolwiek oznaczenia zamieszczę je na forum. Dziękuję za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za moją nieobecność ale chciałbym podzielić się losami zegarka Jagu Anker. Udało się odrestaurować kopertę oraz wykonać konserwację werku. Wałek został dorobiony a werk przeglądnięty wraz z oceną stan idealny. Jestem bardzo zadowolony z maszynki. Udało mi sie nawet zakupić drugi model w innym designie. Przy okazji troszeczkę pogrzebałem i próbowałem dowiedzieć się na temat marki. Prawdopodobnie został wykonany przez Jakob Gutmann Jagu Uhren, Berlin. Udało mi się ustalić zakład w Berlinie BERLINER UHREN- U. SCHMUCKFABRIK INH. JAKOB GUTMANN ale jestem ciekawy czy dalej działa. Niestety nie ma maila a jedynie kontakt telefoniczny. Wykonałem zdjęcia symblu zamieszczonego na werku.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3ac7f2ce358c0413.html

 

Niestety nie udało mi się ustalić kto jest producentem werku. Zastanawiam się czy jest to symbol producenta werku czy producenta zegarka.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.