Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jitesh

Doxa - conquistador

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem, zegarek jak w temacie, zdjecie ponizej:

 

doxa.jpg

 

Zegarek ma juz swoje, lata :lol: prawie tyle co ja. Czy warto go oddac do renowacji?

Ile to moze kosztowac i gdzie najlepiej zrobic to w Warszawie?

Chcialbym rowniez zamienic pasek na szmaciany. Czy jest to mozliwe? Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego. Określ, co rozumiesz pod wyrażeniem "warto". W jakim sensie warto? Chcesz go potem odsprzedać, czy co ?


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam go sprzedawac a mysle o noszeniu. Jezeli np wartosc zegarka to okolo 300 PLN a odkurzenie tyle samo to mysle ze raczej malo warto go oddawac do zegarmistrza a lepiej poprostu zostawic na szafce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na ebay ten taki model tylko damski, w stanie nos - cena 400 zł. Zatem raczej nie warto dawać do renowacji, ale niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni koledzy.


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Cyme conquistador z tym samym mechanizmem i jestem bardzo zadowolony. Weź daj zegarek do zegarmistrza na przeglad, smarowanie itd. , poproś o wypolerowanie koperty bo masz stalową i szkiełka. Zegarek za max 100zł bedzie "odnowiony" bo tu praktycznie tylko to wystarczy. Zmień sobie bransolete (chyba, że masz oryginał to wymyj ją i ewentualnie też poproś o delikatne wypolerowanie) Moim zdaniem za stosunkowo małą kase zegarek będzie miodzio ;-) Aha ze zdjęcia ciężko ocenic stan tarczy, zakładam że może być tylko lekko przybrudzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na ebay ten taki model tylko damski, w stanie nos - cena 400 zł. Zatem raczej nie warto dawać do renowacji, ale niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni koledzy.

damski- wiesz jak damskie się sprzedają ;-) ciężko (szczególnie używane)

 

Ale fakt zegareki tego typu w stanie NOS można było kupić swego czasu na allegro, około 600-700pln cena w zależności od konkretnego modelu. 

 

Z racji posiadania cymy conquistador stwierdzam, że jest ich mniej niż doxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Cyme conquistador z tym samym mechanizmem i jestem bardzo zadowolony. Weź daj zegarek do zegarmistrza na przeglad, smarowanie itd. , poproś o wypolerowanie koperty bo masz stalową i szkiełka. Zegarek za max 100zł bedzie "odnowiony" bo tu praktycznie tylko to wystarczy. Zmień sobie bransolete (chyba, że masz oryginał to wymyj ją i ewentualnie też poproś o delikatne wypolerowanie) Moim zdaniem za stosunkowo małą kase zegarek będzie miodzio ;-) Aha ze zdjęcia ciężko ocenic stan tarczy, zakładam że może być tylko lekko przybrudzona

 

Zgadzam się z kolegą, zegarek nie wygląda an 70-letni zabytek (wymagający nie wiadomo jakiej renowacji), tylko na wiekowy zleżały egzemplarz, któremu przyda się lekkie odświeżenie,Pasek nie szmaciany tylko jakiś ładny skórzany (40-80) złotych, na zwykłej klamrze od 35-50 zł całkiem przyzwoite, 0d 70-120 można już nabyć paski z zapięciem jak w bransoletach zapobiegające zagubieniu. Twój egzemplarz wygląda przyzwoicie i lekka polerka koperty z czyszczeniem i regulacja w zupełności mu wystarczy, restauruje się koperty z przetarciami i wżerami, a tarcze z zamazanymi napisami lub ubytkami różnego rodzaju. Moim zdanie Twój egzemplarz takich zabiegów nie wymaga. Jest to dobry klasyk lat 70-tych i należy mu się spa :lol:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Jitesh, spokojnie daj do:

smarowania/czyszczenia

polerki koperty/dekla/bransolety

polerki szkiełka

Przy dobrym układzie zacumujesz w okolicach 100-150.

 

Czy warto? Zawsze warto jak się bardzo chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzieki za porady ;) Czy mozecie mi polecic dobrego zegarmistrza od takich zabytkow. Chcialbym go oddac do Kruka na pl. Konstytucji bo tam mam przy okazji. Bedzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.