Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość jjkm3

Atlantic Beachboy 17 jewels

Rekomendowane odpowiedzi

Bo po przeszukaniu całego internetu (...)

 

Gratulacje! Przed Toba udało się to tylko Chuckowi Norrisowi, przy czym on sciągnał cały Internet na dyskietke B)

A zegarek ładny i wart odswieżenia. Jak powinien wygladac, to Koledzy Ci już napisali


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, zmylił mnie inny kolor tarczy.

Masz rację z tym pierścieniem.

Z drugiej strony pierścienia tacho też kolega nie ma.

 

Pozdrawiam

Iko

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takiego atlantica. Myślałem tylko że koronki w tych zegarkach powinny być z literką "A", a tu żaden z nich takiej nie ma. Swoją drogą u mnie też brakuje pierścienia z podzialką minutową. Gdzie one są? Czy można taki pierścień gdzieś dostać? A może ktoś ma takiego atlantica na rozbiorkę. B)B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jjkm3

Wielkie dzięki za pomoc przy identyfikacji tarczy, zdjęcia dużo pomogły szczególnie "retrowatch", inny kolor tarczy ale zegarek w 100% kompletny. "Iko" ma identyczny jak mój ale niestety też brak mu wierzchniego pierścienia , a pierścień miesięcy i tacho to całość wewnątrz miesiące a zewnątrz tacho (jeden pierścień).

U mnie tacho po prostu całkowicie wytarte miesiące też zresztą ledwie widać.

Dołączam do pyt. "DANEK2807" czy ktoś wie gdzie można zdobyć dwa zewnętrzne pierścienie bo mój od miesięcy i tacho jest chyba nie do odnowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..przy czym on sciągnał cały Internet na dyskietke ;)

w dwóch egzemplarzach... a potem nauczył się na pamięć :)

 

..Swoją drogą u mnie też brakuje pierścienia z podzialką minutową. Gdzie one są?

Coś musiało być nie tak z tą konstrukcją, skoro wszyscy pogubiliście te bezele ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc przy identyfikacji tarczy, zdjęcia dużo pomogły szczególnie "retrowatch", inny kolor tarczy ale zegarek w 100% kompletny. "Iko" ma identyczny jak mój ale niestety też brak mu wierzchniego pierścienia , a pierścień miesięcy i tacho to całość wewnątrz miesiące a zewnątrz tacho (jeden pierścień).

U mnie tacho po prostu całkowicie wytarte miesiące też zresztą ledwie widać.

Dołączam do pyt. "DANEK2807" czy ktoś wie gdzie można zdobyć dwa zewnętrzne pierścienie bo mój od miesięcy i tacho jest chyba nie do odnowienia.

 

To już jest nas trzech bez pierścienia..

 

Popyt duży, ale podaż mała, obawiam się, że zostaniemy z tym, co mamy.

 

A może retrowatch nas poratuje?

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jjkm3
Postanowiłem odświeżyć temat po latach. Przepraszam, że aż tyle to trwało. Próbowałem "odmłodzic" tego "a"ze zdjęć z góry. Niestety pierścienie nie do odzyskania (salon atlantic). Jeden który został jest w wersji oryginalnej(choć niewiele widać. Kopertę chromował bimet w Gdańsku, chromem technicznym nie ozdobnym, i z tego jestem najbardziej zadowolony. Zegarmistrz, myślałem, że załapał temat(zalezało mi na odświeżeniu i jak najbardziej zachowaniu oryginału). Szkło wstawił plastik, nie będę komentował. Koronka . Mimo to chcę się z Wami podzielić co zdziałałem. Nadmienię że to najlepszy zegarek który miałem i mam. Ma około 40 lat a mechanizm nigdy mnie nie zawiódł. 22fd1e5c7c36ab4e9f14824e4016c5c2.jpg9d760ea521028ccc4dc5d21b5fafe7ce.jpgd5f3b44fca3f5c51da463971b16cf0a7.jpg0065b4e68820d3ed116e3332f9683ee5.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jjkm3

Niestety teraz mój budżet pozwala tylko na takie pseudo zegarki (robociki na baterię), sami powiedzcie który woleli byście mieć na ręku. 75303c463e378546e2be047ae00ea13d.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

y. Zegarmistrz, myślałem, że załapał temat(zalezało mi na odświeżeniu i jak najbardziej zachowaniu oryginału). Szkło wstawił plastik, nie będę komentował. Koronka .

 

 

 

Szkiełko kiedyś było plastikowe, więc obecne tez pasuje.

Koronki pewnie nie będzie łatwo znaleźć, ale i ta nieźle tu pasuje.

Poza tym to niezwykły okaz, nie widziałem nigdy takiego.

Wrzuć go też do nietypowych Atlantików, tylko zdjęcia takie bardziej z twarzy mu zrób. Fajnie byłoby, gdybyś zrobił czytelne napisy na deklu, szczególnie numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jjkm3

Dzięki za zainteresowanie. Twierdzisz że kiedyś szkło było plastikowe, nie będę się mądrzył, bo jestem laikiem

"Urwało dalszą część odpowiedzi "

Ale Zegarmistrz specjalizujący się w szwajcarach. Stwierdził, że jest to szkło "pancerne "cokolwiek miałoby to znaczyć? I on się nie podejmie wymiany. A koronka powinna być dłuższa w kształcie stożka ze sciętym czubkiem. Bo z dodatkowym pierścieniem którego brakuje nie bym był w stanie go nakręcić. Zdjęcia nr wrzucę

 

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz mój budżet pozwala tylko na takie pseudo zegarki (robociki na baterię), sami powiedzcie który woleli byście mieć na ręku.

 

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka

Zdecydowanie z tych dwóch wybrałbym Casio.,Takie" pseudo zegarki (robociki na baterie)"produkowane przez Casio z powodzeniem używa amerykański personel militarny (na lądzie w powietrzu wodzie pod wodą w błocie i na pustyni) od ponad ćwierć wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jjkm3

Dzięki za odpowiedź, ale brak tej historii i"duszy". Tak w całkowitej przenośni Ciebie nie ma a casio dalej będzie chodził nawet parę lat, atlantic stanie nie długo później.

I zgadzam się z Tobą całkowicie, jako typowy zegarek roboczy jak najbardziej, ale jednak "czegoś "brakuje .

Edytowane przez jjkm3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry!

 

Mam pytanie odnośnie modelu z tematu, posiadam taki zegarek i chciałbym go odrestaurować:

 

abb1.jpg
 
abb2.jpg
 
abb3.jpg
 
W związku z tym mam kilka pytań:
 
1. Jak byście ocenili stan patrząc na powyższe zdjęcia?
2. Co trzeba będzie lub co da się zrobić?
3. Gdzie najlepiej to zrobić? (mieszkam w Warszawie, ale jeżeli warto go gdzieś wysyłać to to rozważę)
4. Jaki będzie lub powinien być orientacyjny koszt?
5. Zegarek wiekszość swojego życia spędził niestety nie na ręce, a jak widać nie był odpowiednio przechowywany, żona mówi, że jakiś czas temu nakręcała go codziennie co 24h ale przy kolejnych nakręceniach późnił się, da się coś z tym zrobić?
6. W temacie widzę, że różni się mocno od tych ze zdjęć, czy jest coś z nim nie tak?
7. Może jakieś dodatkowe informacje na temat tego konkretnego egzemplarza?
 
Z góry ślicznie dziękuję za odpowiedź!
Edytowane przez jarek84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model z lat 70/80, w oryginalnym stanie (bransoleta, koperta, koronka, wskazówki). Odnośnie spóźniania, oddaj do zegarmistrza: wyczyści, wyreguluje i będzie ok. W środku popularny mechanizm FHF 96-4:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&FHF_96_4

Nie znam cen w stolicy, we Wrocławiu taki zabieg ok 130-150 PLN.

Były 2 rodzaje Atlantic Beachboy: taki jak na zdjęciach z tego wątku i wyglądające jak AP Royal Oak (Twój).

Niżej moje 2 sztuki

post-94220-0-40680600-1575358149_thumb.jpg

post-94220-0-23621600-1575358267_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź! a czyszczenie, polerka szkiełka itd? czy szkło wymieniać? ma jedną ryskę którą nie wiem czy da się spolerować? Skoro masz dwie sztuki to chyba cenisz sobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w jakim przedziale finansowym są takie zegarki bo mam do kupna taki jak ten z niebieską tarczą czyli ten pierwszy, a nie chciał bym przepłacić, Pozdrawiam

W dniu 3.12.2019 o 08:31, BartasW napisał(-a):

Model z lat 70/80, w oryginalnym stanie (bransoleta, koperta, koronka, wskazówki). Odnośnie spóźniania, oddaj do zegarmistrza: wyczyści, wyreguluje i będzie ok. W środku popularny mechanizm FHF 96-4:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&FHF_96_4

Nie znam cen w stolicy, we Wrocławiu taki zabieg ok 130-150 PLN.

Były 2 rodzaje Atlantic Beachboy: taki jak na zdjęciach z tego wątku i wyglądające jak AP Royal Oak (Twój).

Niżej moje 2 sztuki

post-94220-0-40680600-1575358149_thumb.jpg

post-94220-0-23621600-1575358267_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.