Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość spam01

TAVANNES WATCH Co

Rekomendowane odpowiedzi

Gość spam01

Witam

Przygarnąłem ostatnio taki zegarek. Stan wizualny kiepski. Mechanizm zalany jakąś plastyczną substancją ale dało się go jakoś oczyścić i o dziwo nawet chodzi. Mechanizm sygnowany pod tarczą numerem 5623156. Od strony tylnego dekla jedno z kół sygnowene TAVANNES WATCH Co

Wymiary

Koperta 56 mm

tarcza 48 mm

mechanizm ok. 42 mm

Mostki i półmostki od wewnętrznej strony opatrzone są liczbą "58".

Kamienie tylko na osi balansu

Tarcza porcelanowa bez sygnatur

 

W sieci nie znalazłem identycznego modelu, a jak coś się trafiło to półmostki miały inny kształt i mnóstwo kamieni.

 

Interesuje mnie czy ten zegarek to tavannes czy jakiś składak i z którego może być roku. O samej firmie informacji w bród w sieci i to nie problem.

 

Jak go dopadłem to wyglądał tak:

 

t1.jpg

 

t11.jpg

 

t2.jpg

 

t22.jpg

 

t222.jpg

 

t111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość spam01

A tak wygląda po mojej ingerencji:

 

t4.jpg

 

t44.jpg

 

t3333.jpg

 

t333.jpg

 

t444.jpg

 

t31.jpg

 

Po czyszczeniu szkiełko zrobił się trochę luźne ale jakoś sobie z tym poradzę.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Dziurska ladnie zalatane,jednak indexy juz tak fajnie nie poszly(oj nie postarales sie, nie postarales) .Zgadza sie to standardowy tavannes/cyma tylko ksztalt mostkow jest troche inny, jednak parametry te same.Po czyszczeniu jak syf odejdzie to czesto wiele rzeczy robi sie luzne,nie tylko szkielko.Do wypelenienia szczelin miedzy szklem a pierscieniem uzyj bezbarwnego laku(moze byc do paznokci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość spam01

Dziurska ladnie zalatane,jednak indexy juz tak fajnie nie poszly(oj nie postarales sie, nie postarales)

 

Starałem się i to bardzo ale im bardziej się starałem tym mi się ręka bardziej trzęsła ;) . I właśnie dlatego wolę zabawę w zegarmistrza niż w sapera :)

Dzięki za podpowiedź ze szkłem. Jak moja Pańcia wróci to wyjęczę jakiś lakier do szpon ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Podpowiem,ze indexy mozna obkleic tasiemka(przezroczysta,lub inna niemocno klejaca) i wtedy nie trzeba sie bac ze sie reka poslizgnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.