Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Klod100

Wielki otwarty konkurs dokładności chodu zegarków mechanicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darekmp3

Dawno temu mój Parnis Chronometer na ST-25 po 40 dniach miał 8 sekund do przodu. To dało 0,2 sekundy na dzień bez żadnej regulacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange 1815 Odchylenie za 8 dni 28 sek Średnio dzienne 3.5 sek

Jaeger Lecoultre Grande Reverso Duodate Odchylenie za 8 dni 12 sek Średnio dzienne 1.5 sek

Ulysse Nardin Maxi Marine Chronometer 43mm Odchylenie za 8 dni -31 sek Średnio dzienne -3.9 sek

Breitling Superocean Heritage 42mm Odchylenie za 8 dni 15 sek Średnio dzienne 1.9 sek

TAG Heuer Grand Carrera RS2 Odchylenie za 8 dni 41 sek Średnio dzienne 5.1 sek

TAG Heuer Monaco Odchylenie za 8 dni 64 sek Średnio dzienne 8.0 sek

Longines Evidenza Chronograph Odchylenie za 8 dni 68 sek Średnio dzienne 8.5 sek

Tak słabiutko??

Mój enerdowski Glashutte robi po kilku dniach noszenia, średnio + 0,5 na dobę. Maksymalnych odchyłek dobowych nie sprawdzalem

A moje seiko za kilkaset złotych po 40 dniach noszenia - średnia + 2,7 s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymm , mój Damasko po tym jak wrócił z naprawy (z fabryki), chodzi niewiarygodnie dokładnie(gdy jest noszony przez cały dzień i odkładany tylko na noc ) .Odchyłka nie przekracza 2 sek na tydzień ! .Jeśli już więcej leży np.w weekend to odchyłka się zwiększa podwójnie.


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa Flieger COSC przy codziennym użytkowaniu i odkładaniu na noc koronką w dół robiła 0 sek/dobę. Niestety po delikatnym uderzeniu wróciła do normy +2sek/dobę.

 

Byłbym niepocieszony kupując Lange, które miałoby większą odchyłkę. Wiele zegarków ódoba mi się, jednak zniechęcające są ich odobwo odchyłki, nie mógłbym chyba żyć bez COSC.

 

Idea konkursu ciekawa, może do niego wrócimy?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Nie posiadam jeszcze sprzętu który mógłbym wystawić do rywalizacji ale jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa zegarków pragnę zaoferować swoją pomoc w pełnieniu warty honorowej na czas zawodów - czyt: wezmę ze sobą zawartość szafy pancernej, którą mam do dyspozycji:)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frederique Constant FC-303MC4P6 po 20 dniach około +30s. Typowe dzienne odchylenie w zakresie -1 do +3. 

6 letni mechanizm ETA 2824-2.


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d9TBbQ.jpg

 

Od około tygodnia zrobił +2 sekundy :-)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czym mówimy, bo jako kobitka nie ogarniam, mojego mena zegarek w trakcie podróży do USA zrobił tylko 2 sekundy, a przecież było przemieszczanie względem ...  piszcie  bo się podniecam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz unormować oddech, temat od przeszło 2 lat na etapie andropauzy, nic z tego nie będzie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

para w gwizdek  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czym mówimy, bo jako kobitka nie ogarniam, mojego mena zegarek w trakcie podróży do USA zrobił tylko 2 sekundy, a przecież było przemieszczanie względem ...  piszcie  bo się podniecam 

Czemu się nabijacie  :) .

Temat bardzo ciekawy,bo np.czym podróżował ''men'' do USA w ciągu 2 sekund?

Juantował się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu się nabijacie :) .

Temat bardzo ciekawy,bo np.czym podróżował ''men'' do USA w ciągu 2 sekund?

Juantował się?

Dobra ksiazka +1 dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o ''Formy chaosu''.Colina Kappa ,ale to też jakieś wytłumaczenie :) .

A swoją drogą fajnie byłoby byc w 2 sekundy w Stanach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy chronemetrów, proszę spojzeć.

Seiko SKX 009 +2 sęk. na dobę


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

2 sekundy na dobę niezależnie od temperatury i pozycji to już chronometr. Trzeba by jeszcze odnotować różnicę w zmianie chodu dla temperatury +38 st. C i -8 st. C, a następnie podzielić przez różnicę temperatur.  Jak nie przekroczy +/- 0,6 sekundy dobowej odchyłki (a dla kalibru poniżej 20 mm średnicy +/- 0,7 s), to mamy chronometr pełną gębą  :). W ogóle ciekawy temat. Ktoś napisał, że jego Lange 1815 ma średnią niedokładność chodu na poziomie 3,5 sekundy (8 dni testu) po czym ktoś inny uznał to za słabiutki wynik, bo jego enerdowski GO po kilku dniach noszenia ma +0,5 sekundy. Przechwałki. Fakty są takie, że podczas normalnego użytkowania, 6 sekund dobowej niedokładności chodu w zegarku mechanicznym to dobry wynik. Co do konkursów precyzji chodu - te  rządziły się swoimi prawami. Mechanizmy były specjalnie przygotowywane do zawodów przez mistrzów zegarmistrzostwa, co pozwalało czasem osiągać spektakularne rezultaty, które trudno byłoby powtórzyć w zwykłym zegarku mechanicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy chronemetrów, proszę spojzeć.

"Wielki otwarty konkurs dokładności chodu zegarków mechanicznych"

 

Taki jest główny temat z nagłówka. Szkoda że nie kontynuowany :( 

Edytowane przez PiotrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.