Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Kolejne nowości z IWC

Rekomendowane odpowiedzi

...

Jeżeli już stosować mechanizm pokazujący coś w cyklu 18 dniowym, to raczej w damskich zegarkach przynajmniej na coś się przyda....

 

:D:D:)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

grzesiek,

fakty są takie, że komplikacje w istotny sposób wpływają na prestiż marki choć oczywiście rozumiem, że zwolennikom ascetycznego wyglądu pewnie się to nie spodoba. Ja lubię komplikacje i wszystkie rozwiązania z najnowszego zegarka Portuguese przeniósłbym do Grande Complication poszerzając to jeszcze o tourbillon, chronograf i karilon. Oczywiście, wymagałoby to istotnej przebudowy mechanizmu opartego na kalibrze 5000, ale to dopiero byłaby jazda :!: :D.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę Maverick, że możnaby zrobić fuzję. Swojego czasu Panerai miał model z rezerwą chodu oglądaną przez dekiel. Nie mam nic przeciw wiecznemu kalendarzowi - poproszę w takiej opcji, że nic nie przestawiam i zawsze mam dobrą datę na zegarku, ale tylko dzień bez wskazania miesiąca i roku i czego tam jeszcze. Tourbillon, ok ale po co większość producentów wierci dziurę w tarczy. Popieram komplikacje funkcjonalne, te prestiżowe (tourbillona tu zaliczam) niech będą ale bez ekshibicjonizmu - ja wiem co mam a postronnym po co to.

Co do mojego pomysłu by mechanizm faz umieścić w damskich - w męskich też by się to przydało, synchronizujesz z kobietą i wiesz co cię czeka następnego dnia. Tylko który producent się odważy wypuścić taki szowinistczny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skoro już poruszyłeś temat praktyczności komplikacji, to z pewnością do takich należy zaliczyć wskaźnik rezerwy chodu. Co do wiecznego kalendarza, który będzie ograniczał się tylko do dnia miesiąca, to coś takiego można znaleźć w zegarkach firmy Moser, a tourbillona ładnie ukrył Patek Philippe. Co do kobiet, hmmm, za nimi to nawet najlepszy zegarek nie trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Co do mojego pomysłu by mechanizm faz umieścić w damskich - w męskich też by się to przydało, synchronizujesz z kobietą i wiesz co cię czeka następnego dnia.
Grzesiek to jest po prostu genialne. Rotfl roku i dożywotni respect gg_brawa.gif

gg_notworthy.gif

gg_notworthy.gif

gg_notworthy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak masz najładniejszy model IWC jaki dotąd wyszedł z tej manufaktury. W najlepszym zestawieniu jaki jest możliwy (czarna skóra, tarcza i stal).


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ale i tak masz najładniejszy model IWC jaki dotąd wyszedł z tej manufaktury. W najlepszym zestawieniu jaki jest możliwy (czarna skóra, tarcza i stal).

 

Ja wiem czy najładniejszy :roll:. Bardziej podoba mi się Portuguese z wiecznym kalendarzem :D.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale i tak masz najładniejszy model IWC jaki dotąd wyszedł z tej manufaktury. W najlepszym zestawieniu jaki jest możliwy (czarna skóra, tarcza i stal).

 

Ja wiem czy najładniejszy :roll:. Bardziej podoba mi się Portuguese z wiecznym kalendarzem :D.

 

Pozdrawiam

 

Masz najładniejszy i już, nie dyskutuj :twisted: :wink: :D


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały portugalczyk oczywiście piękny, ale .... trochę mały :D

swoją drogą przydała by się nieco powiększona reedycja (np. 38-9mm)

a co do chrono, to właśnie on podobał mi się najbardziej przed pojawieniem się automatu z rezerwą chodu (która to - nie ukrywam - w istotny sposób przyczyniła się do zwycięstwa tego zegarka w moim prywatnym rankinu zegarków iwc :) )

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
mały portugalczyk oczywiście piękny, ale .... trochę mały :)

swoją drogą przydała by się nieco powiększona reedycja (np. 38-9mm)

 

No, ale jest też wersja Jubilee 1993 z dużo większą kopertą i własnym mechanizmem. To bezpośrednie porównanie obu zegarków...

 

post-0-0-81673100-1330497877.jpg

 

albo portugalczyk z chronografem, mimo ze ze srodka straszy eta tansza niz pasek do tego zegarka... :D

 

Dla przykładu, poza nielicznymi wyjątkami, z prawie całej kolekcji Ulysse Nardin "straszy ETA". IWC ma dużo więcej zegarków z własnymi mechanizmami :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nie rozumiem, dlaczego ETA przeszkadza w IWC, a w uinych markach już mniej. Czy chodzi tylko o to, że IWC ma w Mariuszu takiego obrońcę ?

 

ETA jest motorem rynku i chwała za to producentom, że ją stosują, bo i innym przypadku przy naszych zarobkach nie byłby nas stać na zegarek żadnej porządnej firmy. Z co z 7750 ( ETA - Valjoux ) albo lemania, tylko dzięki niemu możemy pozwolić sobie na chronograf dobrej firmy. W innym wypadku zegarki kosztowały na poziomie GO lub AL&S.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ale i tak masz najładniejszy model IWC jaki dotąd wyszedł z tej manufaktury

 

z tą opinią również i ja się zgadzam !

 

 

piotrek

 

No to popatrz...

 

post-0-0-18487500-1330498008.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mavericku!

Pewnie jeżeli chodzi o wnętrzności to ten jest fajniejszy ale jeżeli chodzi o wygląd Twój bije go na głowę!


What's Up, Doc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
paskudztwo... :?

 

Ja mam prosty, klasyczny zegarek z jedną tylko komplikacją. Myślę, że kolekcja firmy byłaby zdecydowanie mniej interesująca, gdyby wszystkie zegarki były wykonywane "na jedno kopyto".

 

post-0-0-04150900-1330498010.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Piotrek,

mam do Ciebie pytanie. Czy to jest tak, że generalnie nie przepadasz za natłokiem komplikacji w zegarku czy też drażni Ciebie design tylko niektórych firm :?:. Czy na przykład akceptujesz wygląd zasobnych w komplikacje czasomierzy Vacheron Constantin, Patek Philippe czy też zdecydowanie bardziej preferujesz wygląd czasomierzy klasycznych, a te z wiecznym kalendarzem, chronografem, fazami księżyca, tourbillonem itd. po prostu Tobie się nie podobają :?: :roll:.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę wtrącić to wieczny kalendarz ślicznie robi Moser i Credor (Node).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widziałem wieczny kalendarz Mosera i powiem szczerze, że nie podoba mi się aż tak ekstremalnie ascetyczne podejście do tematu. Staram się natomiast zrozumieć Wasze podejście do nowych Portuguese i im bardziej się staram tym gorzej mi to wychodzi. Naprawdę, nie dostrzegam niczego "paskudnego" w tych zegarkach, a wręcz przeciwnie - dla mnie one są rewelacyjne. Michael zrobił jeszcze jedną fotkę. Dla mnie te zegarki to absolutna rewelacja i nawet gdybym nie był fanem IWC, twierdziłbym podobnie :shock:.

 

perpetualsthree6so.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tu były moje posty :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
tu były moje posty :evil:

 

Ja nic nie usuwałem. Nawet nie wiem co napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

OK, pomyliłem się - w innym temacie też jest o tych IWC.... więc...

Tu nie było moich postów :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.