Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

hej.a ja sobie kupiłem niedawno Green Bereta i powiem szczerze że to fajna maszyna. mam cztery nożyki ale na więcej sobie nie pozwalam bo tych hobby bym miał za dużo a i tak na jedno to dobrze nie starcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka sztuk "Walthera"i jeden "Spyderco"-"street bowie".....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już na forum temat o nożach.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Green Beret(Chris'a Reeve, tak?) - kawał świetnego noża - wolałbym jednak okładki z ciekawego drewna lub ich brak, podobnie jak w Shadow lub Professional Soldier. Oczywiście specyfika tego noża, odwołanie i nazwa nie pozwala na nic innego jak zielona micarta :)

 

Jaki Spyderco, Marek? To bardzo dobre noże :) 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Ja od lat już mam swojego ultrabudżetowego pieszczocha, który już sporo ze mną przeszedł i dalej wiernie służy, mimo niezbyt dużego poważania w środowisku (jak sądzę - nie interesowałem się do tej pory nożami bardziej niż pragmatycznie).

 

BuKjv3yl.jpg
Zdjęcie strasznie, ale niestety taki urok telefonu i sztucznego światła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki Spyderco, Marek? To bardzo dobre noże :)

Już pisałem ;) -"street bowie",taktyczny nóż typu fixed


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna vintydżowa blokada - jak tytułowym "Nożu w wodzie" Polańskiego ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna vintydżowa blokada - jak tytułowym "Nożu w wodzie" Polańskiego ;)

Dzięki :)

W realu prezentuje sie o niebo lepiej.

Stal damasceńska i mosiądz zero niklu czy tez innego szajsu + dożywotnia gwarancja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat już mam swojego ultrabudżetowego pieszczocha, który już sporo ze mną przeszedł i dalej wiernie służy, mimo niezbyt dużego poważania w środowisku (jak sądzę - nie interesowałem się do tej pory nożami bardziej niż pragmatycznie).

 

Zdjęcie strasznie, ale niestety taki urok telefonu i sztucznego światła...

Spoko, moje zdjęcie również nie grzeszy jakością ;)

 

Ten mój WH ma niewielkie walory użytkowe rzecz jasna, prócz takich czynności jak - otwarcie kartona czy koperty, zbieranie grzybów, obranie pomarańczy czy nacięcie/przycięcie cygara ;)

 

W teren poszukuje jakiegoś custom'a lub coś z oferty Chris'a Reeve, a póki co jest poczciwy Victorinox Deluxe Tinker.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już na forum temat o nożach.

Dokładnie, wystarczy poszukać .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Nietety tu gdzie mieszkam prawo zabrania noszenia (bez wyraznej potrzeby) noza o ostrzu blokowanym oraz dluzszym niz 3 cale czyli ok 7.62cm.  A te

 

potrzeby to zazwyczaj sprawy zawodowe jak np kucharz itp. Co kraj to obyczaj albo paragraf :)  

 

Itor - za taka zabawke jak Twoja to od razu obraczki i na tylne siedzenie, afera bylaby straszna   :D

 

 Pozostaje sie dostosowac i mam przy sobie poczciwego Victorinox' a Huntsman'a, dla ktorego i tak nie ma dnia, zeby nie bylo czegos do zrobienia  ;)

 

9w0br.jpg

 

ub3d.jpg

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że można nosić zaostrzone śrubokręty, że tego prawo nie zabrania ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Mysle, ze bylyby podobne klopoty jak w przypadku noza. Zreszta po co ostrzyc wkretak? I bez tego mozna skutecznie ''dziabnac''.    :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wystarczy poszukać .

 

Temat "Wspomnień czar" też już lata temu założył Carlito i też wystarczy poszukać, to samo "Bond" też zdublowany.

Dubel nie jest groźny, natomiast trzeba uważać na trypla  ;)

 

Co do noży to bardzo lubię. Mam kilkanaście maczet, kilka nożyków, wszystko od "Rusków" po kilkanaście złotych, żeby w razie czego wyrzucić do kanału bez żalu.

Jako EDC ma Ka-Bar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dubel nie jest groźny, natomiast trzeba uważać na trypla  ;)

 

 

Nowy pomysł na "temat"? ;)  :D  :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To połączyć tematy albo usunąć oba a co :D

jak szaleć to szaleć !


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam i interesują mnie tylko noże EDC, a jeśli EDC to tylko foldery. Aktualnie noszę zawsze Sanrenmu 710:

 

knifecollectionsanrenmu.jpg

 

Wcześniej moim nożem EDC był Zero Tolerance 0350:

 

zt-0350-a2.jpg

 

a jeszcze wczesniej Ganzo G704 który przekonał mnie i zakochał w axis locku:

 

ganzo-g704-5.jpg

 

Natomiast od dłuższego czasu dręczy mnie Benchmade 586 i nieuchronnie zbliża się jego zakup. Generalnie moje upodobania od całkiem dużych i ciężkich noży inklinują aktualnie ku nożom mniejszym (zdecydowanie poniżej 20 cm) i lżejszym (około 100 gram). Takie noże bardziej komfortowo jest nosić, są poręczniejsze, wzbudzają mniej sensacji i przyciągają mniej uwagi wśród ludzi i w miejscach publicznych a do miejskich zadań wystarczają w zupełności. Przekrój posiadanych przeze mnie noży to sinusoida, nabywam na przemian noże drogie i tanie, chińskie. Również teraz z Sanrenmu z 8Cr13Mov przerzucę się na Benchmadea z M390. Bo dobry nóż, to nóż fajnie wyglądający i ergonomiczny. Reszta, w tym kraj producenta, rodzaj stali to dodatkowe bajery.

Edytowane przez osobliwy nick

Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sprzedałeś Zero Tolerance?! Przecież to są świetne noże :)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat "Wspomnień czar" też już lata temu założył Carlito i też wystarczy poszukać, to samo "Bond" też zdublowany.

Dubel nie jest groźny, natomiast trzeba uważać na trypla  ;)

 

Co do noży to bardzo lubię. Mam kilkanaście maczet, kilka nożyków, wszystko od "Rusków" po kilkanaście złotych, żeby w razie czego wyrzucić do kanału bez żalu.

Jako EDC ma Ka-Bar

 

Dzięki Julek ;)

 

Staruszku i Filip: Ten temat "NÓŻ" znalazłem dopiero na 4! stronie wyszukanych tematów na podstawie hasła "nóż" i "noże", a ostatni post jest bodaj z 2010 czy 2011 roku, także nie przesadzajcie. Ponadto tam natworzyło się już mnóstwo pobocznych dyskusji ;) 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sprzedałeś Zero Tolerance?! Przecież to są świetne noże :)

 

Z kilku zasadniczych powodów:

 

- był za ciężki na EDC

- był również za duży jak dla mnie na EDC

- miał taktyczny wygląd i generalnie można było nim straszyć ludzi, a ja wolę coś mniej rzucającego się w oczy

- nie nosiłem go prawie w ogóle, więc okazał się bezużyteczny


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nigdy sensu w noszeniu noża na co dzień, bo zawsze w torbie mam multitoola, w samochodzie też coś jeździ, ale w sumie lubię ładne rzeczy, więc też sobie postanowiłem sprawić jakieś ostrze. Wybrałem Kershaw Blur z s30v i jestem zadowolony. Poręczny, ale wystarczająca długość ostrza, dobra stal, ładnie się otwiera - nie używam go za dużo, ale cośtam ciachnął już i jest pieruńsko ostry, podoba mi się.

689czsr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że szwajcaria słynie również ze scyzoryków to wrzucm swojego :)

post-64980-0-71519300-1403014518_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S30V to świetny stop, świetne ostrze - życzę by zawsze było ostre bez konieczności ostrzenia ;)

 

Starsky - piękne tło/okolica! Twój domek w tle? :)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby ;), choć na przeciwną okoliczność i tak się zabezpieczyłem - specjalnie do tego noża kupiłem dodatkową ostrzałkę, pręty diamentowe i ceramiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.