Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nierdzewka, jak w przypadku większości tego typu noży. AUS-8 to bardzo dobra stal o umiarkowanej twardości - popularna w nożach z przedziału cenowego 200-300zł. Ostrzy się stosunkowo łatwo i dość długo trzyma ostrość, a ma przy tym ma wysoką agresję cięcia.


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak nas widzą w europie.....bandyci ;)

 

Wolne tłumaczenia "noża zbójnickiego" na "bandit knife"... Ale i tak wolę to niż skojarzenia związane z chorwackim "nożem"  :wacko:

Edytowane przez Pikom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały rat jest lepszy. Wygodniejszy, ma lepszy profil ostrza, lepszą stal, lepszy materiał okładzin. Jako narzędzie idealny.

 

Lepsza stal, lepszy materiał okładzin? Mógłbyś rozwinąć, by wydawało mi się, że i okładziny i stal jest taka sama w jedynce jak i dwójce.

Edytowane przez meinard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiejszy nabytek:

Stal: wysokowęglowa 
Długość ostrza: 80 mm 
Długość całkowita: 194 mm 
Grubość ostrza: 4,8 mm 
Waga: 155g 

Wz. 99 Osa jest wzorowany na zaprojektowanych przez Igora Skryliowa nożach jednostek specjalnych państw byłego Związku Radzieckiego. Osa to aktualnie klasyka polskich noży taktycznych, używany jest z powodzeniem przez strażaków, jednostki specjalne, harcerzy, myśliwych oraz miłośników surwiwalu. 

W całości wykonany z jednego kawałka stali wysokowęglowej czernionej chemicznie. Stała klinga z jednej strony posiada gładką powierzchnie cięcia z drugiej, ząbkowaną ułatwiającą cięcie gładkich powierzchni lin, pasów, itp. 

Charakterystyczne przewężenie poniżej rękojeści zapewnia wygodny i pewny chwyt nawet ubrudzoną, śliską dłonią oraz przez rękawicę. Rękojeść pokrytą nylonowa linką dobrze leży w dłoni. Po usunięciu linki istnieje możliwość zamocowania własnych okładzin rękojeści przy użyciu istniejących w nożu otworów. 

post-48316-0-07877300-1416237339.jpg

 

No i cena przystępna -około 100zł.

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza stal, lepszy materiał okładzin? Mógłbyś rozwinąć, by wydawało mi się, że i okładziny i stal jest taka sama w jedynce jak i dwójce.

 

Nie, nie... Chodziło o to, że ten maluch RATa jest lepszy od Gerbera ;) Mały - w porównaniu do pozostałych szczurów, choć ma jeszcze mniejszego brata. Oba są oczywiście wykonane z tych samych materiałów.

 

cook Osa daje dużo frajdy. Choć do rzucania najlepiej mieć kilka... :D


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

osa świetna, np. jako uzupełnienie do edc, tak na nocne wyprawy do lasu i wycieczki w góry, kiedy nigdy nie wiadomo, co może spotkać. ^_^

 

a na dzika zakupiłem latarkę, mod Convoy S8, 1100 lumenów. Modyfikację robi jejden z kolegów na torch.pl. Jutro wysyłka - pochwalę się fotką, jak już dojdzie. Następnym razem, jak wieprek wyjdzie z krzaków, to mu spalę rzęsy i szczecinę na ryju w funkcji strobo. W tym czasie reszta rodziny poszuka stosownego drzewa. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osa świetna, np. jako uzupełnienie do edc, tak na nocne wyprawy do lasu i wycieczki w góry, kiedy nigdy nie wiadomo, co może spotkać. ^_^

 

 

A dzięki :)

A w Twoim wpisie zrobię małą zmianę :lol: - tak na nocne powroty z pracy, kiedy nigdy nie wiadomo, co może spotkać.  ^_^;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no tak,.. powroty z pracy przez miejską dżunglę na 100% są bardziej ryzykowne, niż noc w lesie czy górach, gdzie jedyne zagrożenie, to warunki atmosferyczne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak,.. powroty z pracy przez miejską dżunglę na 100% są bardziej ryzykowne, niż noc w lesie czy górach, gdzie jedyne zagrożenie, to warunki atmosferyczne :D

Bardzo rzadko zdarza mi się wracać nocną komunikacją :P ,w piatek na około 100 osób w autobusie,poza chyba mną i kierowcą :) reszta była pijana.....

;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w/s noży zawsze gmyram na forum nożowników. Nt. osy opinie profesjonalnych siepaczy (z szacunkiem i przyjanzym przymrużeniem oka w kierunku kolegów ze wspomnianego forum) są co najmniej chłodne. Ale forma noża bardzo mi odpowiada. Sprawię sobie radość i chyba poszukam czegoś w tych klimatach. Od razu przypominają mi się czasy mojej fascynacji survivalem, 20 lat temu, bez gps-ów, telefonów komórkowych - tylko człowiek, to co w na jego grzbiecie, i zimowy szlak w Bieszczadach, noclegi w ambonach myśliwskich i muchy, które budziły się w nagrzanych myśliwskich budach. Ech... piękne czasy!...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w/s noży zawsze gmyram na forum nożowników. Nt. osy opinie profesjonalnych siepaczy (z szacunkiem i przyjanzym przymróżeniem oka w kierunku kolegów ze wspomnianego forum) są co najmnie chłodne. Ale forma noża bardzo mi odpowiada. Sprawię sobie radość i chyba poszukam czegoś w tych klimatach. Od razu przypominają mi się czasy mojej fascynacji survivalem, 20 lat temu, bez gps-ów, telefonów komórkowych - tylko człowiek, to co w na jego grzbiecie, i zimowy szlak w Bieszczadach, noclegi w ambonach myśliwskich i muchy, które budziły się w nagrzanych myśliwskich budach. Ech... piękne czasy!...

Robię tak do dziś- znaczy Bieszczady[mam blisko z Lublina :) ]

Co do ocen na innym forum-filtruję ;) ,część jest obiektywna,część pisana hm...przez "kozaków" bez pojęcia.

Nóż to rzecz indywidualna-jednemu pasuje ,innemu nie :)

Żyje z pracy nożem ;) ,a OSA odpowiada mi ,znaczy spełnia oczekiwania :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i taka opinia ma dla mnie ciężar gatunkowy! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Axis to najlepsza blokada jaką wymyślono... liner potrafi puścić i urżnąć palucha, a axis utrzyma nawet T-72. Miałem kiedyś tą 530, bardzo dyskretny i niebywale lekki nożyk.


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Axis to najlepsza blokada jaką wymyślono... liner potrafi puścić i urżnąć palucha, a axis utrzyma nawet T-72. Miałem kiedyś tą 530, bardzo dyskretny i niebywale lekki nożyk.

Zapewne racja, niemniej omega niestety potrafi pęknąć w najmniej oczekiwanym momencie, nie  dając wcześniej znaku zużycia  ... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Różne blokady potrafią pęknąć w najmniej oczekiwanym momencie.

Czasami nie dość że nówki, to jeszcze sprawdzane elektronicznie, czy jakoś tak... :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w sprawie zegarków, tak i w nożach należy postawić przede wszystkim na jakość. Moim pierwszym markowym nożem był BM monochrome, tak z 10 lat temu, potem przez moje ręce przewinęło się kilkadziesiąt następnych Spyderco, Benchmade, Kershaw ale dopiero jak kupiłem ponad dwa lata temu Sebenzę to cała ta zabawa nożowa całkowicie mi przeszła, nawet nie zaglądam już na forum nożowe:) Sprzedałem wszystkie inne i używam tylko tego jednego, a pracy ma na co dzień sporo. Ach, zapomniałem jeszcze o customie od Janusza Bladowskiego, którego dostałem od żony. Ten też ma u mnie dożywocie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w sprawie zegarków, tak i w nożach należy postawić przede wszystkim na jakość. Moim pierwszym markowym nożem był BM monochrome, tak z 10 lat temu, potem przez moje ręce przewinęło się kilkadziesiąt następnych Spyderco, Benchmade, Kershaw ale dopiero jak kupiłem ponad dwa lata temu Sebenzę to cała ta zabawa nożowa całkowicie mi przeszła, nawet nie zaglądam już na forum nożowe:) Sprzedałem wszystkie inne i używam tylko tego jednego, a pracy ma na co dzień sporo. Ach, zapomniałem jeszcze o customie od Janusza Bladowskiego, którego dostałem od żony. Ten też ma u mnie dożywocie:)

To samo mówił mój kolega....zaraz po ślubie ;) -też sie przwineło kilkadziesiąt,a dopiera jak....ale ta też zostanie na zawsze...

;)  ;)  :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, polećcie jakiegoś folderka z blokadą axis (nie lubię linerów) i ostrzem ok. 9 cm tak do 200-300 zł. 

Dla początkującego, do wszystkiego.

Mój wszystkomający scyzoryk Victorinoxa czasami mi nie wystarcza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to mój CRKT M21-04 (250zł):

post-32788-0-86028600-1412760971_thumb.jpg

wybrałem okładziny z aluminium i gładkie ostrze

made in thailand (przynajmniej na pudełku jak nikt nie podmienił)

jest naprawdę ostry i duży :)

no i wystarczy

 


Dane techniczne

Długość głowni: 98 mm

Grubość głowni: 3.5 mm

Stal: Aus8

Ostrze: gładkie

Rękojeść: aluminium

Blokada: Liner Lock, która dodatkowo zabezpieczona jest systemem AUTO-LAWKS

Otwieranie: kołek + fliper

Długość całkowita: 235 mm

Waga: 156 g

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, polećcie jakiegoś folderka z blokadą axis (nie lubię linerów) i ostrzem ok. 9 cm tak do 200-300 zł. 

Dla początkującego, do wszystkiego.

Mój wszystkomający scyzoryk Victorinoxa czasami mi nie wystarcza...

 

 

Może 

OTF Boker Plus defender

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, polećcie jakiegoś folderka z blokadą axis (nie lubię linerów) i ostrzem ok. 9 cm tak do 200-300 zł. 

Dla początkującego, do wszystkiego.

Mój wszystkomający scyzoryk Victorinoxa czasami mi nie wystarcza...

Griptilian? Delikatnie ponad budżet, ale piękny jest, na pewno warto się zainteresować.

http://www.benchmade.com/products/556 albo większy i droższy brat http://www.benchmade.com/products/551

Edytowane przez meinard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o 551 to akurat myślałem, tylko, że to 400 zł...

Ale spełnia wszystkie moje oczekiwania.

 

Gdzie warto kupować noże, żeby mieć pewność, że to oryginał?

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.