Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy  Benchmade produkuje tylko w USA czy również w innych krajach? Orientuje się ktoś w tej materii? 


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy  Benchmade produkuje tylko w USA czy również w innych krajach? Orientuje się ktoś w tej materii? 

Stal  amerykańska ,a reszta pewnie jak wszędzie-Chiny i Tajwan,nikomu teraz ufać nie można ;)

http://forum.knives.pl/index.php/topic,73826.msg956620.html#msg956620

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę, jest ładny, ale taki szpikulec to nie dla mnie.

Protech w ogóle ładne noże robi, ale przy tych cenach to już bym się zastanowił nad Sebenzą...

a może taki ? 

post-3082-0-60614100-1416690810_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny, ale to już nie nóż, tylko biżuteria... :)

A poza tym będę jak małe dziecko: Ja chcę axis lock !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, nawet jak ma kosmiczne zalety, jakbym miał nosić nóż z takimi okładzinami i kształtem to wolałby zmienić płeć, albo używać nożyka do kopert... Prawda Cook ? Albo jest się facetem, albo nie. Może jeszcze kulki na szprychy Ci załatwić ? :)

 

Kompletnie nie rozumiem tych uwag. Przecież to jak najbardziej męski, użytkowy nożyk, wykonany ze świetnych materiałów :)

 

 

Ładny, ale to już nie nóż, tylko biżuteria... :)

A poza tym będę jak małe dziecko: Ja chcę axis lock !

 

To biżuteria? Ze względu na fakturę rękojeści i kolor?

 

Ja EDCuję aktualnie coś takiego:

 

592510a0.jpg

 

i nie spieszy mi się do zmian :)

Edytowane przez osobliwy nick

Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasso, miałem dwa Griptiliany i to bardzo dobre noże użytkowe są, ale nie grzeszą urodą. Z noży które miałem, do ok 500PLN poleciłbym Spyderco Paramilitary2. Dobra stal, pełen płaski szlif, fajna blokada dzięki której można klikać tak samo jak nożem z axisem i dobry rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

To biżuteria? Ze względu na fakturę rękojeści i kolor?

 

Ja EDCuję aktualnie coś takiego:

 

 

 

 

i nie spieszy mi się do zmian :)

 

A tak na powaznie,do czego uzywacie tego typu nozyków ,poza oczywiscie "maniem ":-) :-) :-)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może,

by czasem wyczyścić

ziemię za paznokci? ;)  :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A tak na powaznie,do czego uzywacie tego typu nozyków ,poza oczywiscie "maniem ":-) :-) :-)

 

A ja mojego Victorinoxa faktycznie używam, oczym już pisałem, ale to jednak narzędzie wykraczające funkcjonalnością poza to, co oferuje nóż. :)  Przyznaję jednak, że zimą, kiedy mieszkamy w mieście, nie jest już tak niezbędny - zawet o ziemię za paznokciami ciężko. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mieście jak się wdepnie to można sobie spod buta wygrzebać. Nie ma co jednak przesadzać z ceną noża, bo może zachodzić konieczność wyrzucenia go...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 bo może zachodzić konieczność wyrzucenia go...

:lol:  :P  ;)

Jako zomowiec wiem o czym mówisz B)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na powaznie,do czego uzywacie tego typu nozyków ,poza oczywiscie "maniem ":-) :-) :-)

 

Głównie do podobania się :D Ale w praktyce do drobnostek, zwłaszcza gdy ktoś żyje mieście (a ja spędzam w mieście 99% życia). Na przykład:

 

- ucięcie nitki

- rozcięcie zgrzewki z supermarkecie

- otwieranie gazet i innych paczek

- ucięcie łodyżki kwiatka ukochanej

- przydał się na grillu

 

Czasami jednak te z pozoru drobne czynności mogą urastać do wielkiej rangi, bo:

 

- kiedyś nóż przydał mi się do rozcięcia plomb na drzwiach podczas alarmu pożarowego, były praktycznie nie do rozerwania

- ktoś opisywał historię, gdy nóż przydał mu się do rozcięcia pasów podczas wypadku samochodowego, by kogoś uwolnić

- niedawno ktoś pisał, że uratował dziewczynę której sznurówki zostały wciągnięte przez schody ruchome w centrum handlowym

- w ostateczności nóż może zostać użyty jako narzędzie samoobrony (pamiętajmy jednak, że zwykle to śmiertelne narzędzie samoobrony)

 

Jest też takie powiedzenie - gdy masz w ręce młotek każdy problem wydaje się gwoździem. Jeśli ktoś ponosi jakiś nożyk sam zobaczy, że i z nożem może być podobnie ;) Ja zawsze wolę mieć chociaż tyle i aż tyle przy sobie, niezależnie od tego czy się przyda czy nie. Nożyk jest dla mnie ważniejszy niż zegarek, a nawet telefon, choć z obu korzystam częściej, bo po prostu może być w niektórych sytuacjach czymś więcej niż tylko zbędnym balastem i nie jest tak powszechny jak np. ogólnodostępna w przestrzeni miejskiej informacja o aktualnym czasie. Dlatego np. w czasie alarmu pożarowego każdy ma telefon, a nikt nie ma noża i trudno go zastąpić. Kto wie ile jeszcze nieprzewidywalnych sytuacji jak ta może nas spotkać (pomijając powszednie czynności do których przydatne są noże)  ;)

Edytowane przez osobliwy nick

Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie mozna to opracowanie jeszcze zdobyć?

wydanie jednorazowe z 2006,ostatni egzemplarz kupiłem ...szukałem nawet w wydawnictwie,brak.

A znalazłem w..... księgarni Carefour na "wileniaku" :lol:

Allegro,bywa że się pojawiają....super książka.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

noze-wojska-polskiego-b-iext9888219.jpgnowy nabytek

Cook, a jak to w srodku wyglada, przewaga tekstu czy obrazkow/zdjec? A ile stron ma ta pozycja? Gratuluje "supermarketowego znaleziska". :) Gdybys kiedys mial czas i ochote na zamieszczenie linku do paru zdjec z zawartoscia,.. ☺

 

PS: przepraszam za brak pl znakow i pozdrawiam z Bialowiezy, "serca puszczy"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stron 160

Pelno wiedzy merytorycznej -autor to płk WP i pasjonat broni,opisy ciekawe..super zdjęcia ,naturalne i w "robocie" ;)

Postaram się o wklejenie "wnętrza" :)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stron 160

Pelno wiedzy merytorycznej -autor to płk WP i pasjonat broni,opisy ciekawe..super zdjęcia ,naturtalne i w "robocie" ;)

Postaram się o wklejenhie "wnętrza" :)

No to zaczynam lowy! Ale za fotke/i wnetrza bede wdzieczny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem majchry to nie wszystko,

bo i towarzystwo się liczy

co jest potwierdzeniem,

że kuntakty

się czasem,

przydają.  :)

 

prawda Panie M. ;)

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o radę :)

Żoneczka zagubiła jeden z moich ulubionych (bo naprawdę tną :) ) noży kuchennych marki Richardson Sheffield. Jest to stary nieśmiertelny model z drewnianymi okładzinami i pięknie laserowo nacinanym, nietępiącym się ostrzem, produkowane były w kilku rozmiarach. 

Można te noże kupić w Polsce, a najlepiej w Krakowie lub okolicach ? lub ewentualnie jakiś godny polecenia sklep internetowy.

Z góry dziękuje za pomoc bo w internecie jest bardzo krucho z info na ten temat, a wiadomo ludzie "z branży" maja bezcenną wiedzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o radę :)

Żoneczka zagubiła jeden z moich ulubionych (bo naprawdę tną :) ) noży kuchennych marki Richardson Sheffield. Jest to stary nieśmiertelny model z drewnianymi okładzinami i pięknie laserowo nacinanym, nietępiącym się ostrzem, produkowane były w kilku rozmiarach. 

Można te noże kupić w Polsce, a najlepiej w Krakowie lub okolicach ? lub ewentualnie jakiś godny polecenia sklep internetowy.

Z góry dziękuje za pomoc bo w internecie jest bardzo krucho z info na ten temat, a wiadomo ludzie "z branży" maja bezcenną wiedzę :)

może stąd? http://www.pots-and-pans.co.uk/brands/richardson-sheffield/richardson-sheffield-knife-sets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

James Cook, nasza mama dostała od nas wszystkich na Mikołaja Ka-Bar 1277 http://www.kabar.pl/product_info.php?cPath=573_574&products_id=790

Przestanie wreszcie narzekać, jak przyjdzie jej oprawić na Wigilię kilka karpi

i sarnę lub zające na Święta. Od teraz już nie mówi,

że wszystko w domu jest tępe, ojciec, dzieci, koty, noże... :D

Ale wadą takiego prezentu jest też to, że musimy teraz na nią bardziej uważać.

Edytowane przez Anka-Grzanka

Uzależniona, zbieram na Tudora... na diecie cud (jogurt+czoko-szok), rozrywka? dwie bułki i karmienie mew nad Wisłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

James Cook, nasza mama dostała od nas wszystkich na Mikołaja Ka-Bar 1277 http://www.kabar.pl/product_info.php?cPath=573_574&products_id=790

Przestanie wreszcie narzekać, jak przyjdzie jej oprawić na Wigilię kilka karpi

i sarnę lub zające na Święta. Od teraz już nie mówi,

że wszystko w domu jest tępe, ojciec, dzieci, noże... :D

Ale wadą takiego prezentu jest też to, że musimy teraz na nią bardziej uważać.

I jeszcze Jej narzędzie daliście na "poparcie" argumentów... :P

Ucieszyła się?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.