Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzątnąłeś sprzed nosa : )

Gdybyś się rozmyślił kiedyś to wiesz co i jak : )

 

 

U mnie to pewne jak w banku, że nastąpią zmiany :)

Będę pamiętał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem noże Gielniaka, Tlima i Kluski.i powiem że tak się zastanawiam czy warto kupować i dawać zarabiać obcym producentom jak można dać zarobić swoim tym bardziej że owe noże nie są gorsze od innych.Szkoda tylko bo się już tym tematem zainteresowałem ze nie mają na teraz tych co mi się podobają w ofercie do sprzedania tylko trzeba czekać.Chłopaki chyba warto poczekać na wymarzony nóż co nie? Bo noże naprawdę są super.Znacie jeszcze jakiś polskich producentów co nie znam?Może inni będą mieć coś na dzisiaj co mi wpadnie w łoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem noże Gielniaka, Tlima i Kluski.i powiem że tak się zastanawiam czy warto kupować i dawać zarabiać obcym producentom jak można dać zarobić swoim tym bardziej że owe noże nie są gorsze od innych.Szkoda tylko bo się już tym tematem zainteresowałem ze nie mają na teraz tych co mi się podobają w ofercie do sprzedania tylko trzeba czekać.Chłopaki chyba warto poczekać na wymarzony nóż co nie? Bo noże naprawdę są super.Znacie jeszcze jakiś polskich producentów co nie znam?Może inni będą mieć coś na dzisiaj co mi wpadnie w łoko :)

 

Zobacz sobie mejkera Wołodija (jest na knives). Robi fajne noże i w spoko cenach.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grucha robi świetne noże doskonałej jakości i b.dobrze wykończone  i w przystępnych cenach

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001702254155

 

Jestem pod wrażeniem kunsztu. Tak z ciekawości: o kwotach jakiego rzędu mówimy w przypadku takich noży? Podejrzewam że są one czterocyfrowe... Czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem kunsztu. Tak z ciekawości: o kwotach jakiego rzędu mówimy w przypadku takich noży? Podejrzewam że są one czterocyfrowe... Czy się mylę?

Do 1000zł to już naprawdę fajny nóż kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem pod wrażeniem kunsztu. Tak z ciekawości: o kwotach jakiego rzędu mówimy w przypadku takich noży? Podejrzewam że są one czterocyfrowe... Czy się mylę?

Nie mysle ,że za dobry nóż zmieścisz się w kwocie 500-550zł

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wystarczy.Jestem z panem Gielniakiem wstępnie dogadany na dwa noże. Jak mi zrobi takie jak chcę to będę wniebowzięty.Inni kupują na targu za 30zł i też się cieszą.Oglądałem mnóstwo noży ostatnio o wartości przekraczającej ponad 1000zł.I powiem szczerze że jest w czym wybierać ale chcę mieć coś polskiego.A potem polski zegarek gerlach compresor. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzewiej bywało, że jak ktoś chciał mieć dobry (...) nóż to musiał zrobić go sobie sam. Tak i ja zrobiłem wiele lat temu.

Klinga wykonana ze stali martenzytycznej 4H13 używanej do produkcji lotniczych silników odrzutowych. Twardość HRC ~ 58.

Rękojeść wykonana z jakiegoś drewna tropikalnego ( pieprzowiec ? ...), które dał mi kolega pracujący wtedy w Zakładach Mebli Artystycznych w Henrykowie.

Garda wykonana z brązu . Plaster odcięty z pręta następnie ręcznie piłowany na odpowiedni kształt.

 

19571372865748163495.jpg

 

Dziś jest cały czas w dobrym stanie , choć raczej już jako pamiątka z tamtych lat  :)


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie taki dziś przyjechał:

01781559777081512916.jpg

 

Tomek! Piękny! Gratuluję!


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to dobry nóż ale trochę się potargowałem w sklepie myśliwskim i takiego Hiszpana kupiłem.

 

lL7kGTa.jpg

AQoDKpX.png


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego customa od polskiego mejkera kupiłem.

 

Wołodija "Mustang" wg projektu kolegi Mikko z knives.pl

 
Mustang1_zpsecwlnzwx.jpg
 
Mustang2_zps5jaazixb.jpg

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.  W drodze jest taki nożyk od Tlima.Tylko czy ktoś tu z kolegów zrobi mi do niego kaburę, czy będę go musiał wysłać czy wystarczy jak podam wymiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówiłem wczoraj jeszcze taki.

 

v7pDwm7.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ktoś mi doradzi czy aby to jest orginalny strider albo tylko coś podobnego.Kiedyś chciałem sobie kupić stridera scyzoryk ale jakoś te ceny były droższe .ten mi się wydaje trochę tanio sam nie wiem.

Nóż M. Strider MSC Titanium SMF, stal S35VN   już się dowiedziałem jest to replika ..

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strider mocno poniżej kafla, mocno podejrzane, aczkolwiek nie znam ich na tyle dobrze by cokolwiek powiedzieć. Zapytaj na knives.pl


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strider mocno poniżej kafla, mocno podejrzane, aczkolwiek nie znam ich na tyle dobrze by cokolwiek powiedzieć. Zapytaj na knives.pl

To jest dobrze wykonana replika dowiedziałem się.Ale miałem nosa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się nowy kuchenniak robi  :)

ndo6xj.jpg

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój stan posiadania powiększył się o takiego EDC

2015-05-28%2010.30.49_zpsocczuy4t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja  :wub:
Dla mnie to scyzorykowa legenda PRL-u.
Gerlach myśliwski z 1985r.

W tamtych czasach miałem wędkarskiego, w porównaniu do wyposażenia w narzędzia tego modelu to ubogi krewny.

No i jest blokada ostrza - luksus w tamtych czasach rzadko dostępny.

 

15490214.jpg?1434647803

Edytowane przez Ciech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię, bo to kawał noża.

Porównując do dzisiejszych scyzoryków np. Vicka Bundeswery wygląda jak nóż szturmowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię, bo to kawał noża.

Porównując do dzisiejszych scyzoryków np. Vicka Bundeswery wygląda jak nóż szturmowy ;)

Nóż rzeczywiście robi wrażenie,sam bym chętnie nabył taki do kolekcji [ten wygląda na dobry stan]

 

P.S Noże wojskowe są raczej bardziej "skromne" w konstrukcji niż noże cywilne...

No i noże szturmowe mają stałą głownie ,ten raczej pasuje na "nóż specjalny"[myśliwski]  :)

Tu masz typowego szturmowca ;) -http://zegarkiclub.pl/forum/topic/4417-n%C3%B3%C5%BC/page-123?do=findComment&comment=1385818

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.