Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymon.

Nieodzowny kompan wędrówek wszelakich ;)

attachicon.gifdsc-0625_1.jpg

 

 

RAT-1 to sobie muszę kupić. Fajny noż bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAT-1 to sobie muszę kupić. Fajny noż bardzo.

To jest jego mniejszy brat RAT-2 ;)dla mnie bardziej poręczniejszy, na fotce rzeczywiście wygląda na większego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAT-1 to sobie muszę kupić. Fajny noż bardzo.

 

Zgadzam się w 100%

2015-08-22%2018.41.42_zpsgwsqcsts.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rat-1. Po cholere flipper?


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie wiem, może po prosu mi się podoba :lol:  a z drugiej strony jakieś to zabezpieczenie jest przed ześlizgnięciem dłoni, wychodzę z założenia, że może za X czasu ten wystający kawałek stali w jakiś sposób uratuje mi paluchy przed pocięciem. co do Rat'a to też był/jest brany pod uwagę ale przynajmniej w sklepie z linku wyżej poza budżetem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah i tym samym cook rozwiał wątpliwości odnośnie flipera :P

thx za linka, myślę, że coś ciekawego wybiorę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja czekam na kuriera z Kershawem Clash, jak dostanę paczkę to się pochwalę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WZ 98?

 

Teraz wyjęty z cienia  ;)

 

16039709.jpg?1441464501

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z Kershawem rewelacji nie ma. Miałem Compounda, 2 razy pękła sprężynka odpowiedzialna za "wyrzucanie" noża. Stal niby taka jak choćby w Spyderco Tenacious czy Persistance a jednak wydaje mi się, że Spyderco lepiej trzyma ostrze. Clash z tego co pamiętam jest sporym klockiem jak na EDC.

 

A co do Glocka, jakoś zawsze bardziej przekonywały mnie nasze WZ + WZtami mi się lepiej rzuca :) Ale fota fajna i oba noże niesamowicie uniwersalne i ciężkie do zabicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clash już u mnie, dzisiaj wrzucę jakieś foty, wczoraj nie miałem czasu. Gabaryty ma, spyderco które oglądałem, przy podobnej długości ostrza jest dużo smuklejsze ale mi wielkość kershawa nie przeszkadza, nie chciałem małego ostrza. Ostrość jest/była ok, wczoraj nóż poszedł w ruch przy pracach porządkowych w garażu i lekko ostrze dostało ale dzisiaj drobna osełka pójdzie w ruch i będzie ok :P  ogólnie jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopiszę :D.

Też od jakiegoś czasu chodził mi po głowie jakiś prosty nożyk.

Wymagania były następujące:

 

1. Flipper / składany;

2. Klips do wygodnego noszenia przy gaciach;

3. Stonowany wygląd, aby moi znajomi Francuzi nie eksponowali białych flag i nie błagali o litość, gdy wyciągam go z kieszeni celem pokrojenia kiwi.

 

I tak wybrałem Boker Urban Trapper. Mam go od paru tygodni. "Goli", jest bardzo wygodny, lekki (metalowe okładki i - prawdopodobnie - klips są wykonane z tytanu) i nie straszy Francuzów. Dodatkowa zaleta to łatwość czyszczenia - nie trzeba go rozkładać, mimo że miłą niespodzianką było znalezienie w pudełku klucza do odkręcania śrubek.

 

1. 

PmMyStX.jpg

 

2.

NJ5v9FG.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bardzo ładny w stonowany sposób jest ten Boker. Gratuluję nabytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawitał dziś do Warszawy Gość Specjalny.
Podpis Tima Lathermana na multitoolu mam i ja :)

 

p1010002.jpg?1445699916

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest ten Leatherman. Mam go w robocie i praktycznie się z nim nie rozstaję. 

 

P.S. a tutaj we Francji ogromnie popularny jest Opinel. Kupiłem już od nich z kilka kozików. Bardzo tanie, w różnych kształtach, kolorach. Albo stal węglowa, albo inox.

Kupiłem z takim zamysłem, żeby nauczyć się używać na nich osełki (zanim spierniczę tego Bokera). Główna wada, to puchnące drewno, ale poza tym - bomba. Zwłaszcza te ze stali węglowej.

noz_opinel_no8_OP608.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.