Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, widzę, że dobrze leży :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie moi drodzy o firmie FROSTS

 

noże warte każdej złotówki którą na nie wydasz, co prawda rękojeści nie są zrobione z rewelacyjnych materiałów, ale jak na swoja cenę to dobry wybór, Frost, Mora to noże z dobrej stali za małe pieniądze.


www.pajacyk.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie moi drodzy o firmie FROSTS dla laika do rzeźbienia kory :lol:

 

Bardzo przyzwoite noże robocze.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Bardzo przyzwoite nożyki. "Bezobsługowe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zdjęcie z knives, jestem zachwycony "brzydotą" tego noża ...

pragnę GO chociaż niczemu nie służy. Coś jak zegarek z WR 1000.

 

post-2204-0-17360100-1330644561.jpg

 

Extrema Ratio - 185° RAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie bardzo ladny - mimo, ze nie lubię frame locków. Chylę czoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie lubię frame locków

 

Czemu? Jeden z madrzejszych wynalaków: żadnych obcych części, żadnych wcięć, specjalnie obliczonych na zbity syfek. W terenie do czyszczenia wystarczy preparat WSW (Woda, Szczota, Wiadro)

 

A majcherek zaiste ładny i (co nieczęste) przemyślany. Przydałyby się co najwyżej jakieś szczątkowe okładki.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

framelock dla mnie jest niewygodny

a w teren to wolę fixed, folder jest do miasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki oto wynalazek - mój własnoręcznie zrobiony nóż i pochwa, którą też sam sobie uszyłem :lol:

 

post-232-0-59924100-1330644566.jpg

 

robiłem około 3 miesięcy...na zajęciach na studiach. najtrudniej było zrobić ostrze. ale się udało. jest ostry jak brzytwa...

 

pozdro,

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny nożyk, klimat skandynawski (oprócz szczątkowego jelca) :lol:

co to za stal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ładny nożyk, klimat skandynawski (oprócz szczątkowego jelca) :lol:

 

trafiłeś w samo sedno!! robiłem go na uniwersytecie ludowym w Danii!! :)a co do stali to zabij mnie, ale nie wiem!

 

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
framelock dla mnie jest niewygodny

a w teren to wolę fixed, folder jest do miasta

 

A na pędzel komu w mieście taki majcher? Mały nożyk ew. z otwieraczem wystarczy.

Folder tego typu dobrze nadaje się na wycieczkę, ewentualnie z nocowaniem, bez wielkiego ekwipunku. Na dłuższe wyprawy bierze się normalny nóż, ale folder też się przydaje; ja np nigdy nie noszę noża przy pasku od portek. Owszem, jak przychodzi do jakiejś większej przeprawy, zakłada się nóż i parę innych rzeczy na pas (nie na pasek). I zawsze śmieszyły mnie sytuacje, kiedy idzie się gdzieś do lasu na 15 - 20 km, w klapkach i koszuli, a panowie zakładają 10 kilo rynsztunku "taktycznego", noże po paręset zet, jakieś chomąta, plecaki, cholera wie co jeszcze.

Skoro już o tym mowa, nic mnie tak nie wku..., jak takie orły idą po dwóch - trzech w cięższy teren albo w góry. I żaden nie pomyśli, że jak przyjdzie go szukać to gucio, bo twardziel się w "kamo" ubrał.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na pędzel komu w mieście taki majcher?

nie wiem po co, nie noszę tak dużych majchrów w mieście :lol:

 

trafiłeś w samo sedno!! robiłem go na uniwersytecie ludowym w Danii!! :)a co do stali to zabij mnie, ale nie wiem!

a skąd ją miałeś? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do czego ta łopatka? :lol:

z jakiego tytanu? nawęglany Ti6Al4V? jakiś stop beta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrono-craze - to twój ten sztylet HJ ? Do dzisiaj Niemcy produkują go min. dla Victorinoxa. Całkiem fajny - tylko te historyczne skojarzenia. Za bardzo Nocą Kryształową mi pachnie ;-) Na eksponat ok, ale do plecaka ... sam nie wiem.

 

Edit: grab - po dłuższym przyjrzeniu się. Fajny. To musi być przyjemne uczucie kroić "własnoręcznym nożem" ... sam się zastanawiam ... niestety nie mam warunków. Kiedyś pracowałem w firmie w której była nawet taka mała hartownia (piec wielkości radzieckiego telewizora), ale wtedy nie pomyślałem ... d*pa ze mnie.

 

Edit - frame locków nie lubię bo są "subiektywnie" niewygodne. Próbowałem się przekonać - ale nic z tego. Dobry liner lock i otwarta konstrukcja to lekarstwo na "brudy" w terenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ati

Mam nadzieję, że mnie Panowie tutaj nie wysmieja jak wyskoczę z troszkę mniej profesjonalnym itd. sprzętem, ale co tam :) Jak noże to noże :) Nóż (popularnie zwany finka) hiszpańskiej firmy Muela, model 71XX. Troche lat już ma, i na pewno nie można powiedzieć żebym go oszczędzał. Sporo przeszedł, a mimo to nadal świetnie się trzyma :)

 

noz1.jpg

noz2.jpg

noz3.jpg

noz4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.