Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie, że są droższe materiały :D Damasteele itp. ale ja wolę proste i użytkowe noże z bardzo dobrych materiałów, które się sprawdzają czy to w terenie czy w EDCowaniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tym forum już jakiś czas, a dopiero teraz znalazłem taki fajny temat :) Tak się składa, że od ponad pięciu lat zajmuję się ręcznym wyrobem... noży :)

Może ktoś z Was kojarzy koziki spod znaku KD ;)

DZF4OP0.jpg

Ja kojarzę bo kupowałem KD. Rewelacyjna jakość wykonania. Zupełnie inny poziom niż polska średnia knifemakerow.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tym forum już jakiś czas, a dopiero teraz znalazłem taki fajny temat :) Tak się składa, że od ponad pięciu lat zajmuję się ręcznym wyrobem... noży :)

Może ktoś z Was kojarzy koziki spod znaku KD ;)

 

Ja kojarzę bardzo dobrze:)

4137975_osa2.jpg

Cześć Kamil!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Bardzo fajna stal, niestety kosmicznie droga, ok 230 zł/kg :D

 

 

Dzięki :) da się, zrobienie takiego noża nie jest trudne, to dość prosty projekt, ale wiadomo wszystko przychodzi po czasie a do trzeba trochę silnej woli i determinacji :)

 

Edycja: Szymon, ten składak, który wrzuciłeś jest średni, IMO oczywiście, a to, że ma pojechany design w cale nie znaczy, że jest mega za***isty :D materiały jak masa perłowa, czy klips z mokume dodają mu trochę "bogatego wyglądu" ale nic więcej, no i mógł się bardziej postarać z wyprowadzeniem krawędzi tnącej i łączenia szlifów

O jest mega za***isty. Widziałem bardzo dokładne review ze zdjęciami makro w HD. Tam się nie ma do czego przyczepić. Nie wiem co chcesz od szlifu... tanto z podwójnym recurvem to nie jest proste szlifowanie. No i całość jest robiona ręcznie, a spasowanie materiałów takie ze nie czuć pod palcem. To jest top światowego knifemaking jeśli chodzi o foldery. Design wiadomo - nie musi się podobać.

 

Ale weź pod uwagę jak trudne do pracy są materiały jak macica perłowa czy timascus (bo klips jest z tego a nie mokume).

 

Kolejny kozak który robi niesamowite rzeczy to Stan Wilson - polecam wygooglac.

 

Z europejskich twórców - Sebastian Larsson. Zobaczyłem jego prace i szczękę z podłogi zbierałem.

Edytowane przez Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem googlować i oczom nie wierzę te noże to istne arcydzieła !!!   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noże to naprawdę wciągający temat:) 

Wczoraj robiłem zdjęcia swoich ulubieńców:)

1.

2623004DYZ_2021.jpg

 

2.

6211846DYZ_1990.jpg

 

3.

8493471DYZ_2094.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Zacząłem googlować i oczom nie wierzę te noże to istne arcydzieła !!!

Jak chcesz to Ci mogę jeszcze kilka ciekawych nazwisk podrzucić albo nawet i konkretnych modeli :)

 

Niestety to są takie ceny ze raczej nigdy czegoś takiego nie będę posiadał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyziek ten z pająkiem jest fantastyczny to jakiś specjalny stop metalu czy tylko tak pomalowany ?

 

Szymon wrzucaj ,chętnie pooglądam modele które uważasz za najlepsze :)

dla mnie to coś nowego ale jestem pod ogromnym wrażeniem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Dyziek ten z pająkiem jest fantastyczny to jakiś specjalny stop metalu czy tylko tak pomalowany ?

 

Szymon wrzucaj ,chętnie pooglądam modele które uważasz za najlepsze :)

dla mnie to coś nowego ale jestem pod ogromnym wrażeniem !

 

To nie jest żaden specjalny stop, tylko wykończenie, które nazywa się acid stonewash.

 

Z fajnych noży godnych uwagi (wrzucę dwa świetne, bo lista mogłaby być bardzo długa):

Tobin Smith Mokuti Tanto:

hqdefault.jpg 

 

Andre de Villers full Dress Butcher

hqdefault.jpg

 

Polecam wejść na http://www.broadwellstudios.com/custom-knives/

 

No jest tego mnóstwo.

 

Kanały na YT gdzie można obejrzeć dużo recenzji noży tej klasy:

 

ClearAdvantageTV

Jim Skelton

Edytowane przez Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noże to naprawdę wciągający temat:) 

Wczoraj robiłem zdjęcia swoich ulubieńców:)

 

Coś więcej o trójce?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Coś więcej o trójce?

Chris Reeve Knives

Model Impofu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem Mick Strider Custom mam nadzieję ze niebawem doleci paczka z USA:)
 
ps. Szymon nie, 3 to Grenn Beret 7'' Chris Reeve
ps. pajączek to spydereco techno zaprojektowane przez Marcina Słysza :)

7578294DYZ_1226.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kojarzę bo kupowałem KD. Rewelacyjna jakość wykonania. Zupełnie inny poziom niż polska średnia knifemakerow.

O, dzięki za miłe słowo :)

 

Ja kojarzę bardzo dobrze:)

 

Cześć Kamil!

Cześć, cześć ! :) miło zobaczyć tutaj knivesowiczów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Ja jestem fanem Mick Strider Custom mam nadzieję ze niebawem doleci paczka z USA:)

 

ps. Szymon nie, 3 to Grenn Beret 7'' Chris Reeve

ps. pajączek to spydereco techno zaprojektowane przez Marcina Słysza :)

7578294DYZ_1226.jpg

Coś amawiales od Micka? Pochwal sie co :)

A tego Reeve pomyliłem bo one podobne są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogooglowałem noże Micka Stridera i jestem pod wrażeniem !  Dyziek jak tylko przyjdzie koniecznie wrzucaj foty !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorkiem skończyłem takiego elegancika :P

Stal M390, rękojeść zrobiona ze stabilizowanej i barwionej na zielono czeczoty kasztanowca :)

 

Tylko trzy foty, co by nie spamować za bardzo :D

 

Pzx5gOw.jpg

 

Taperowany trzpień :)

 

HqJ5ahd.jpg

 

V4FcSrY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil pozwoliłem sobie polubić Cię na fejsie, :)  jest co oglądać, Twoje noże są naprawdę niesamowite, wielki szacunek !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil pozwoliłem sobie polubić Cię na fejsie, :)  jest co oglądać, Twoje noże są naprawdę niesamowite, wielki szacunek !

Dziękuję za lajka i miłe słowo ! :) To motywujące do dalszej pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Kamil pozwoliłem sobie polubić Cię na fejsie, :)  jest co oglądać, Twoje noże są naprawdę niesamowite, wielki szacunek !

 

To jeszcze kilka nazwisk Ci wrzucę:

 

Gustavo T. Cecchini (GTC Knives)

Jason Brous (Brous Blades)

Andre De Villiers (to juz wspominałem chyba)

Todd Begg

Jake Hoback

Tony Marfione

Jeff VanderMeulen

Pohan Leu

Brad Southard

Neil Blackwood

 

Lista jest znacznie dłuższa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szymon za namiary, muszę przyznać że jestem w szoku, te noże to istne dzieła sztuki, nie miałem pojęcia że noże mogą być tak piękne !!!

 

Edycja:

Zajrzałem na allele i znalazłem Pająka Dyzia, no całkiem sporo kosztuje takie cacko ale najbardziej zdziwiły mnie ceny scyzoryków vitronixa nawet nie przypuszczałem ze mam taki ładny kapitał w swoich :)

05e4872a381581a0b174501516229e6d.jpg

Edytowane przez Pawel2499

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja "zgapiłem" sobie nóż od kolegi z pracy. Leci do mnie właśnie Spyderco Manix 2. Na żywo zrobił na mnie fantastyczne wrażenie, ale czekałem z kilka tygodni, aż wypatrzyłem go w dobrej cenie. W Europie tak zdzierają na tej marce, że to nawet nie jest zabawne :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

A ja "zgapiłem" sobie nóż od kolegi z pracy. Leci do mnie właśnie Spyderco Manix 2. Na żywo zrobił na mnie fantastyczne wrażenie, ale czekałem z kilka tygodni, aż wypatrzyłem go w dobrej cenie. W Europie tak zdzierają na tej marce, że to nawet nie jest zabawne :).

 

A która wersja Manixa? Z "wyjebolitu" S110V czy ta ciut uboższa z S30V? ;)

 

Fajny nożyk też nad nim myślałem, ale mi się ostatnio ubzdurał jeden pomysł i zobaczę czy dojdzie do skutku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjebolitu do listów i kartofli nie potrzebowałem, więc wziąłem ciut uboższą. Dostałem w prezencie ostatnio również osełkę od Spyderco (tri-angle), więc chcę sobie do kompletu sprawić jakiś nożyk z tej firmy ;).

Padło na dokładnie ten, bo miałem w łapach i sprawiał solidne wrażenie, a jego właściciel tyra go bez litości. 

 

Zastanawiam się, jak ma się Vg10 w moim Bokerze do S30V. Ta pierwsza - z doświadczenia - ostrzy się bardzo łatwo, ale na razie pięknie trzyma kt. Podostrzam bardzo rzadko i raczej "dla zabawy", niż z faktycznej potrzeby.

EDIT - no dobra, wszedłem na jakieś forum fanatyków noży i po 8 stronach kłótni na temat VG10 i S30V wyszło im, że jedno i drugie przekroi zarówno sznycla, jak i gumkę od majtek. 

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Wyjebolitu do listów i kartofli nie potrzebowałem, więc wziąłem ciut uboższą. Dostałem w prezencie ostatnio również osełkę od Spyderco (tri-angle), więc chcę sobie do kompletu sprawić jakiś nożyk z tej firmy ;).

Padło na dokładnie ten, bo miałem w łapach i sprawiał solidne wrażenie, a jego właściciel tyra go bez litości.

 

Zastanawiam się, jak ma się Vg10 w moim Bokerze do S30V. Ta pierwsza - z doświadczenia - ostrzy się bardzo łatwo, ale na razie pięknie trzyma kt. Podostrzam bardzo rzadko i raczej "dla zabawy", niż z faktycznej potrzeby.

EDIT - no dobra, wszedłem na jakieś forum fanatyków noży i po 8 stronach kłótni na temat VG10 i S30V wyszło im, że jedno i drugie przekroi zarówno sznycla, jak i gumkę od majtek.

Tylko w tym Manixie strasznie klips mi się nie podoba... no juz coś ładniejszego niż kawałek drutu mogli dac.... ale ogólnie niełatwo o ładny klips pasujący do noża. Wszędzie po latwiznie idą prawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.