Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od paru lat używam Persistance i jak dla mnie jest to idealny nóż jeśli chodzi o rozmiar. Stal 13CrMov może nie trzyma idealnie szlifu, ale banalnie się ostrzy.

 

Wcześniej miałem Kabara Doziera, Kershaw Campound, CRKT Hammond Cruiser i na chwilę obecną zostało tylko Spyderco. Kiedy go kupowałem pracowałem w firmie, która w ofercie miała kilkaset noży i w okolicy 200zł jedyną konkurencją wg mnie był RAT-1.

Ceteth, a jaką ostrzałkę używasz? Edytowane przez Kapelusznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda nóż "katowany przez miesiąc"?

Czy go tak katowałeś, rozcinaniem kopert?  :D

https://youtu.be/FytQkOosE9s?t=6m18s

Powiedzmy, że to wyglądało trochę tak jak powyżej ^

 

Ale fakt jest taki, że od kupna, kartony idą dzień w dzień. I w kuchni do warzyw i owoców. Nóż używany codziennie :).

Co nie zmienia faktu, że nie wywarzam nim drzwi, ani nie kroję betonu :D.

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kupować tą:

http://allegro.pl/diamentowa-ostrzalka-taidea-t1205d-400-1000-3latgw-i5822901241.html

ale wpadł mi w oko ten zestaw:

http://allegro.pl/diamentowy-system-ostrzalek-taidea-t0931d-zestaw-i5968166944.html

 

swojego kerhawa naostrzyłbym na bloczku ale chciałbym jednak mieć kontrolę nad kontem ostrza, chodzi też o kuchenne

domyślam się że materiał ścierny będzie ten sam bo w obydwu jest diament

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceteth, a jaką ostrzałkę używasz?

Do ostrzenia używam albo zestawu Lansky albo X-a od Gatco. Jeśli chcę na szybko podostrzyć to 30 sekund z X-em i nóż całkiem ładnie kroi. Jak chce móc się golić, wtedy wjeżdża Lansky, cały proces zajmuje z 10-15 minut ale w moim przypadku to akurat przyjemność :)

 

Gatco:

http://www.gatcosharpeners.com/images/products/6224.jpg

Lansky:

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=693&name=Lansky_-_Zestaw_do_ostrzenia_Standard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam, czy jest jakikolwiek sens dokupienia kamieni ultra-fine do ostrzałki Spyderco Tri-Angle.

Przy użyciu standardowego zestawu i tak mam efekt brzytwy i chyba tyle mi wystarczy, ale czasem korci mnie, żeby wypróbować, czy nie da się podkręcić ostrości jeszcze bardziej ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

A ja się zastanawiam, czy jest jakikolwiek sens dokupienia kamieni ultra-fine do ostrzałki Spyderco Tri-Angle.

Przy użyciu standardowego zestawu i tak mam efekt brzytwy i chyba tyle mi wystarczy, ale czasem korci mnie, żeby wypróbować, czy nie da się podkręcić ostrości jeszcze bardziej ;).

Ostrości może nie bo agresywnosc cięcia możesz mieć nawet mniejsza po kamieniach o mniejszej gradacji ale może to wpłynąć pozytywnie na trYmanie ostrości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na dyndadełko sklecone po pijaku w księżycową noc, to jest moc.

 

Lx4N05T.jpg

 Nóż jakoś zjechał na drugi plan.... niestety  ...a szkoda bo to ładny i dobry nóż 

Ale bransoleta też fajna \ładna

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostrości może nie bo agresywnosc cięcia możesz mieć nawet mniejsza po kamieniach o mniejszej gradacji ale może to wpłynąć pozytywnie na trYmanie ostrości. 

 

 

Dzięki Szymonie. Zatem sobie odpuszczę. Do osiągnięcia satysfakcji z krojenia pomidora, chyba obecny zestaw wystarczy.

 

 

Nóż jakoś zjechał na drugi plan.... niestety ...a szkoda bo to ładny i dobry nóż

Ale bransoleta też fajna \ładna

 

Zgadzam się w 100%. Trójpodział tego zdjęcia został sprofanowany celowo, jako, że dyskusja o nożach na zegarkowym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój otwiera się tak samo :D Ten sam model :D Kurcze Szymon siedzi mi w głowie ten twój folder.. Nie potrafię się zdecydować  :unsure:

Edytowane przez nieśmiałek

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Mój otwiera się tak samo :D Ten sam model :D Kurcze Szymon siedzi mi w głowie ten twój folder.. Nie potrafię się zdecydować :unsure:

Moj folder juz poszedł ;)

Wiec masz ułatwiona sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to dobrze :D Jeden problem z głowy.. :D


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Otwieracz czołgów'' dotarł ;)

phwVahj.jpg

tZIXgtC.jpg

Edytowane przez X-Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej ostrzyć nóż typu Gyutou ???

 

 

Edytka nasza kochana : Może dodam jeszcze, że to japońska stal węglowa pod nazwą roboczą 2N, twardość 59-60HRC, długość ostrza 24cm, ostrzone obustronnie. Czym to ostrzyć, żeby nie zniszczyć za szybko ?

Edytowane przez Kosma

Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Czym najlepiej ostrzyć nóż typu Gyutou ???

 

 

Edytka nasza kochana : Może dodam jeszcze, że to japońska stal węglowa pod nazwą roboczą 2N, twardość 59-60HRC, długość ostrza 24cm, ostrzone obustronnie. Czym to ostrzyć, żeby nie zniszczyć za szybko ?

 

 

Kamienie wodne najlepiej się sprawdzą pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamień za prawie kafla. to dla mnie przesada na moją amatorską kuchnie. Marek odetniesz mi taki kawałek za 2 stówki ?? A te patenty typu Lansky, czy inne wynalazki będą niszczyć nóż o podanych przeze mnie parametrach ? Tylko kamień ?


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super, wierzę Ci na słowo jako wytrawnemu kolekcjonerowi ostrzy wszelakich.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

No i super, wierzę Ci na słowo jako wytrawnemu kolekcjonerowi ostrzy wszelakich.

 

 

Ja mam Taideę (diament i ceramikę) i jest spoko ;)

Edytowane przez Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.