Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MichaelD
No właśnie te same zdjęcia widzialem :(

Podoba mi się!Oj podoba!

A tak z innej beczki co polecacie w temacie :wakacyjno-biwakowy folder, ok. 10 cm ostrza, wiadomo bez skomplikowanej budowy,jakiś cudów i.t.d.

Taki co by kija zastrugał grubszego,ziemniory obrał,przeciął jakąś linkę,masłam posmarował , puszkę otworzył i do róznego takiego katowania (drzewa nim rąbał nie będe - od tego mam siekierke :) )

I podstawowe kryterium - w miarę możliwości tani.

Myślałem o CRKT 21-04 :roll: chyba taki symbol bo mnie się te ich numerki mieszają).

Mam jakąś chińszczyznę ale mam dosć tego że jak zastrugam kilka patyków to nastęne miażdże nie strugam :D

Wiem że najlepszy byłoby stale ostrze ale jakoś wolę składane i miejsce w plecaku sie przydaje...

 

Czyli poszukujesz noża składanego do ~ 200 zl.

 

- wybór jest tylko jeden Spyderco Endura 4( wersja na śrubkach typu Torx):bardzo dobra stal VG-10 wyżej stoi od (AUS-8A = 440B) solidna blokada, 4 pozycyjny klips, otwór do otwierania

 

- mam CRKT M21-04 ( naprawdę pancerny folder, przebijałem nim blachę 3 mm, wykręcałem śrubki , czubek ucierpiał( lekko sie zawinął), ale to nie jest noz do ciecia, poza tym mam problemy z naostrzeniem go na Tri-Angle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc dotarł kandydat na mojego nowego kieszonkowca: Fatty.

 

majchry13052007_03s.jpg

 

Pierwsze wrażenie - trzyma się dobrze, ale lżejszy i jakby mniej solidny od Herbertza, maleństwa "na trzy palce"

 

majchry13052007_01s.jpg

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne "bydle" z tego deżawi :!:

 

naprawdę coraz bardziej mnie "nęci" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... głupie pytanie jak na forum zegarkowe :(

 

Co to za zegareczek - mam gdzieś w "podświadomości" ten model ale nie mogę sobie przypomnieć. Naprawdę fajny. Podejrzewam, że do tej pory nie zwrócilem na niego większej uwagi ... ale jakoś tak ładnie się komponuje z nożami ... czyżbym go właśnie "odkrył" ?

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa Seatime.


Seiko SNM011

...w codziennej pogoni za dokładnością, w powietrzu, na lądzie, po wodą.

 

PMy nie dochodza (czasem), kontakt via email.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jakoś tak ładnie się komponuje z nożami ... czyżbym go właśnie "odkrył" ?

:wink:

 

A warto, bo i wygląda dobrze, i nosi się komfortowo. W swojej klasie ma u mnie tylko jednego konkurenta: Kon-Tiki.

 

BTW: z jakim zegarkiem skomponowałbyś to:

majchry13052007_04s.jpg

?

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

to skomponował bym z walcem bo to chińszczyzna( coś na kształt Spyderco Delica III )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to skomponował bym z walcem bo to chińszczyzna( coś na kształt Spyderco Delica III )

 

Mógłby ci się walec wyszczerbić :(

 

edit:

Widzę, że odpowiedzi nie widzę.

Więc co do oskarżenia o kupowanie podróby: o ile wiem, nie ma żadnych danych co do nielegalnego pochodzenia.

A że chińszczyzna? Przecież Spyderco też. Zresztą materiał ostrza taki, że nie ma się czego wstydzić.

 

A że tani? Cóż, lubię aroganckich paniczyków...

 

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie opanowalo mnie twierdzenie, ze stal nie moze byc jednoczenie wytrzymala i nierdzewna :twisted:


Seiko SNM011

...w codziennej pogoni za dokładnością, w powietrzu, na lądzie, po wodą.

 

PMy nie dochodza (czasem), kontakt via email.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko panowie. Chińszczyzna ... cóż tak to już jest w tym świecie, z ktoś coś wymyśla a cała reszta go naśladuje :-(

Ostatnio oglądałem sobie przez szybę (monitora) nurki wszelakie - mam wrażenie, że 90% wygląda jak "cioteczni bracia Rolexa". I niestety nawet szacowne firmy ( ok. niech będzie, że nie "szacowne" ale np. "szanowane") rżną bez opamiętania ... Łatwiej mi przełknąć "inspirowany" nożyk niż zegarek za parę tyś.

 

Ps. No, piękna ta "Stówa".

 

EDIT: Panowie Zrobię zegarkowego offtopa na zegarkowym forum :(

Taka jak ta (bezel grawerowany skromnie) na fabrycznej bransolecie z pełnych ogniw ... istnieje ? Napiszczie, że TAK !

 

seatimeblack5sy8.jpg ten jest trochę zbyt "kolorowy" -> post-2204-0-73041300-1330658739.jpg

 

Niesamowite, niebezpiecznie zbliża się w mojej głowie do Łowcy Rekinów DOXY ... byłem przekonany, że to nie możliwe ... a jednak ! I ten przeszklony dekiel + 300 m ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz sobie skompletować jak chcesz :shock: :)


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demon, proszę Cię, przeszklony dekiel pasuje do nurka jak wół do karety, kwiatek do kożucha itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ... tak ze mnie nurek, że teoretycznie mógłbym nosić zegarek bez dekla a i tak bym go nie zamoczył. Jeżeli zaś chodzi o "pasowanie" ... mam SEIKO 5 WR 100 i stwierdzam, że pasuje. Przynajmniej dla mnie. Batyskafy mają okna ? Mają ! I to wcale nie jedno !

 

post-2204-0-75510000-1330658779.jpg

 

EDIT: Zapomniałem, dodaję po chwili. Mogę sobie skompletować ... ale nie ma jak fabryczna pasująca stylem i "zaślepkami" (tymi przy teleskopach). Zauważyłem, że firmy zegarkowe raczej niechętnie sprzedają bransolety "luzem" albo kupujesz całość, albo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

tylko ze u Stowy możesz wybrać:

-Dowolny kolor lunety( nie tylko na zamontowana już na zegarku ) ale także do samodzielnej zmiany

-Stalowy Dekiel/ Przeszklony Dekiel

-Pasek skórzany/ Pasek Kauczukowy/ Bransoletę (albo wszytko naraz)

-"zwyczajna" Eta-2824-2/ z niebieskimi śrubkami/ z COSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock:

 

Bardzo "sympatyczne" podejście do klienta. Szkoda, że mam teraz inne sprawy "na głowie". Ale może za jakiś czas. Szczerze mówiąc do tej pory, w kategorii "obłędne porządanie" myślałem wyłącznie o "Szwajcarach" a w zasadzie o jednym Czarnym Łowcy DOXY. Cóż, pożyjemy zobaczymy.

 

Wracając do noży, Victorinox "wypuścił" ostatnio ciekawą "finkę" w ciekawej cenie. Nie malem coprawda przyjemności pomacania, ale prezentuje się całkiem fajnie. Ktośkolwiek widział ? Ktośkolwiek coś wie ?

 

http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/1...79294/193792940

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZABRANIAM UMIESZCZANIA TAKICH ZDJĘĆ :!:

 

Kur... piękny. Co to za kolczuga w którą jest ubrany ? Piękna, przypominą tą od DOXY, ale jest chyba ... jeszcze ładniejsza ... mniejsze oczka jak mi się zdaje ?

 

Wspaniałe techniczono-utylitarno-prymitywistyczne podejście do urządzeń mierzących czas.

 

gearsjg0.th.jpg

 

EDIT: Z wrażenia zapomniałem dodać ... FOTY są piękne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip ma w Stowie mesha. Doxa ma bransolete. Całkowicie inna konstrukcja.

 

bf5ffa3aac83b67c.jpg

 

3129c7ddfa616fba.jpg

 

 

Demon jeszcze takie info, moze Ci sie przyda. Jezeli zastanawiasz sie nad zakupem nowej Doxy Sharkhunter to od 1 lipca ceny maja pojsc w gore. Podobno o 30%.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... zastanawiać się to ja sobie mogę :)

 

Całkowicie inna konstrukcja.

 

Fakt, teraz widzę. Wiem skąd pomyłka, miałem w pracy zaistalowany na kompie "zegarek" DOXY i tak jakoś utrwalił mi się w pamięci ten kawałek "kolczugi" :-D

 

EDIT: Wczoraj zauważyłem: http://allegro.pl/item195756786_doxa_sub750t_pro_cosc.html

 

pewnie ktoś z klubu sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe kto? :roll:


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zapytać na forum ... tylko po co, gdybym miał zamiar kupić wtedy napewno bym tak zrobił.

 

Napewno nie jest mu łatwo rozstać się z maszyną ... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ati

A ja myślę że Rip doskonale wie kto go sprzedaje :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.