Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Sebenza: Jak dojdzie to nie omieszkaj sie pochwalic jak sie tym macha. Uwielbiam motylki, ale ciagle waham sie, czy warto wydawac te 400zl na lepszego balisonga, bo cialge mam przeswiadczenie, ze jaki by nie byl i tak zlapie luzy i sie rozklekocze od robienia trickow... Totez macham sobie bazarowymi, bo nie szkoda :D I czy duzo tanszy ten ss ot tytanowego bm42?


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

standardowy 42 kosztuje ~ 150 $ , 41-SS ( wersja limitowana do 500 sztuk) ~ 200$

 

 

EDIT: Balisong już do mnie leci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, fajny - chociaż nie jest to mój ulubiony gatunek składaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

wczoraj otrzymałem:

 

imgp2341kg8.th.jpg

 

post-1329-0-77238900-1330659822.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ati

Dostałem bagnecik na urodzinki od mojej Lubej :lol: Całkiem spore bydle i na żywo robi świetne wrażenie :) Narazie fotki robocze ale niedługo sesja wraz z Seiko Aviatorkiem :D

7e69967683f50f08.jpg

1b7641e375057168.jpg

bdd38be3a4f731b6.jpg

7773be112b982033.jpg

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłem za pomocą sklepu new graham To:

bf32c947a6a68b7f.jpg

Mam nadzieję, że to mój pierwszy i ostatni nóż, bo jak pójdzie w tą stronę co zegarki to.. :? :wink:


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof.luczak

A to i mój nowy nabytek: Viciu Soldier. Oprawiony w aluminium, ma jedno ostrze, szpikulec i dwa standardowe otwieracze - puszka, butelka. Brak wykałaczki i szczypiec jest dodatkowym plusem, bo kiedyś zawsze je gubiłem :twisted:

 

Na razie spisuje się wyśmienicie, jako mały nożyk "do wszystkiego".

 

 

post-8101-0-06166700-1330660544.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viciu to podstawa :lol:

 

A ja mam takie pytanie do posiadaczy EDC, czy w dużych EDC (tzn. 3" i więcej) w realu bardziej przydatne jest combo czy plain?

 

Inaczej rzecz biorąc czy combo nie przeszkadza w czynnościach do których przeznaczony jest plain?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

jeśli tniesz dużo owłóknistych materiałów, lepsze będzie ząbkowane ostrze( ząbki ząbkom nie równe, Spyderco, Benchmade maja jedne z najlepszych)

Dla noża EDC, w dodatku z mała klinga (poniżej 4" ) polecam ostrze Plain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W New Graham i PVK nie mają obecnie Benchmade monochrome z plainem, gdzie aktualnie można dostać ten nóż?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, nawet dobre ząbki (piszę na podstawie Benchmade) przeszkadzają znacząco w struganiu. Pomagają w cięciu linek, sznurków, worków. Ale zwykłe ostre ostrze (dziwnie brzmi) też nie ma z tym wielkich problemów.

Przewagę ząbkowanego widać wyraźnie jak często przycinasz coś z tworzyw sztucznych - np rynnę skrócisz ząbkowanym bez problemy, a gładkim raczej ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

no i dochodza kwestie jeszcze latwiejszego ostrzenia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, a jakiego Benchmade'a używasz? Jak się sprawuje blokada?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem:

-ząbkowanego AFCK

-gładkiego AFCK Axis

Zarówno zwykła blokada jak i Axis sprawowały się dobrze i zapewniały "spokój o paluchy". Chociaż przyznam, że nie obciążałem nadmiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wlochaty_krzysio

po głowie mi zaczyna taki chodzić

http://spyderco.com/catalog/details.php?product=180

jak na moje potrzeby idealny kształt ostrza no i cena niezbyt wygórowana, a Byrd'y zbierają pochlebne wypowiedzi co do jakości, więc moze w wakacje sie skusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz dziwne potrzeby - chyba że pracujesz w Zusie i otwierasz listy, ale wtedy też nie byłby idealny :lol:

 

Lepiej spójrz w stronę cary cary lub takiego meadowa jakiego ja kupiłem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak własnie zastanawiam sięco by Freud powiedzial o fascynacji nożami ludzi na forum zegarkowym :wink:

czy jest to mechanizm przeniesienia?

czy brak poczucia bezpieczeństwa :wink:

albo może naturalna "końcówka" nie działa jak powinna ? :lol:

 

nóż jako narzędzie które w społeczeństwie demokratycznym nie za bardzo ma zastosowanie, chyba że w krojeniu sera ;-)

 

ech dzieci dzieci mentalne :D porzućcie ten niezdrowy fetyszyzm powiadam wam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raiman, a czym ostrzyć ołowki, patyki do kiełbaski, otwierać koperty, kroić cytrynkę, otwierać worki z nawozem, ostrzyć patyki do zaznaczania roślin przed koszeniem, obierać pomarańczę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli te noże ostrzone laserowo, otwierające się sprężynowo, profilowane do dźgania ze skutkiem śmiertelnym są przeznaczone do ostrzenia ołóków i otwierania worków z nawozem to ja jestem Myszka Mickey :D

kiedyś chyba Bill Clinton wyraził podziw że Polacy tak często kupują kije baseballowe, tylko że okazało się że te kije są mniejsze i kształtowane do "innych rzeczy" niż gra :wink: i nijak się mają do sprzętu sportowego :D

znam kilku ogrodników i w ich zastosowaniu zwykły sierpak czy nożyk do oczkowania drzewek ma bardziej praktyczne zastosowanie, chociaz nie jest tak profilowany oczywiscie i nie da się nim posługiwać skutecznie w "innych sprawach" jak tylko ogrodniczych. :wink:

 

ale może w necie jest tylu sympatykow postępowego ogrodnictwa..

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

 

W USA noszą coraz częsciej broń, bo podobno pomaga na krwiożercze zające i koty zagrażające mieszkańcom :wink: :lol::D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ kolego, skąd takie krwiożercze wizje używania noża :lol:

Przecież nieraz trzeba otworzyć coś tak sprytnie zapakowane, że bez ostrego narzędzia nie dobierzesz się i przez 20 minut, albo przyciąć niesforną nitkę przy sweterku, a może pomoże coś podważyć (niby nie do tego służy, ale są sytuacje awaryjne), jak to mówi pewne przysłowie przezorny zawsze zabezpieczony. Jak idzie się na ognisko, przecież nie będziesz paradować z kuchenniakiem, lepiej mieć coś bardziej eleganckiego, już nie wspomnę o takiej stylowej spince na banknoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wlochaty_krzysio
No to masz dziwne potrzeby - chyba że pracujesz w Zusie i otwierasz listy, ale wtedy też nie byłby idealny :lol:

 

Lepiej spójrz w stronę cary cary lub takiego meadowa jakiego ja kupiłem.

 

może jest to dziwne ale nie potrzebuje noża o własnościach penetracyjnych. głównie używam prostej części noża zaraz przy rękojeści. "Czubka" używam głównie do otwierania paczek i cięcia papieru od linijki - do czego właśnie lepiej przyda sie takie solidne, proste zakończenie jak w pelicanie. nóż do patroszenia łosi, ćwiartowania mięsa i smarowania chleba dżemem już posiadam. teraz szukam typowo monterskiego noża do kabli, drewna i papieru. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Raz musiałem przecinać szubienice i za drugim razem nie chce być bez noża( podniesiecie jedna ręką 90 kg ,a druga ręka spróbujcie ściągać szubienice, niewykonalne), chce być przygotowany na ta sytuacje i nóż będę nosił zawsze niezależnie od panujących przepisów.

 

Krzysiu: ja bym na twoim miejscu wybrał Spyderco Endura 4 http://spyderco.com/catalog/details.php?product=208

- świetna stal,solidna blokada i za te pieniądze nie znajdziesz nic lepszego( 190 zl z przesyłką)

 

a jeśli ma coś koniecznie być z Byrdow to wyłącznie Cara Cara G-10

http://spyderco.com/catalog/details.php?product=228

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Raz musiałem przecinać szubienice i za drugim razem nie chce być bez noża( ...), chce być przygotowany na ta sytuacje(...)

 

:shock: :shock: :shock:

i nie wiem nawet o co spytac zeby dowiedziec sie cos wiecej :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i dochodza kwestie jeszcze latwiejszego ostrzenia :D

 

AMEN.

 

Ps. Niestety, struganie, krojenie prod. spożywczych (za wyjątkiem pomidorów ;-) ), równe cięcie czegokolwiek - to nie są domeny "zębatych". Więc z czystym sumieniem stwierdzam, że na EDC bardziej nadaje się "ostrze zwykłe".

 

To mowiłem Ja - autorytet moralny i nożowy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to poza byrdem następny też będzie plain :D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.