Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

S30V - jakby nie patrzeć jest to największy plus tego noża ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy noże Boeker sa godne uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oe zamiast o z kropkami czyli ta marka ze zdjęcia ;)

Dzięki za odpowiedź.

A tak na początek, nóż w znośnej cenie 200-500. Jaka marka jest godna kupienia pod wzgledem jakości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem "biegly w nozach", ale mysle, ze w tym watku zostalo powiedziane bardzo wiele.

ImVho, najlepiej przerobic procedure: przejrzec oferte tych renomowanych w danym przedziale cenowym( np. Ka-Bar, benchmade, spyderco), dopasowac do potrzeb i sposobu noszenia( mi sie strasznie podoba benchmade nimravus, ale dla mnie calkowicie niedyskretny i niepraktyczny) i poczytac np www.guns.com.pl weryfikujac jakos stali i inne wlasciwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tanich noży polecam BM Vex, za 150 można wyrwać a nożyk świetny. Miałem inne ale sprzedałem i na razie mam tylko Vexa i Cyclone ;) Pozdrawiam


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oe zamiast o z kropkami czyli ta marka ze zdjęcia ;)

Dzięki za odpowiedź.

A tak na początek, nóż w znośnej cenie 200-500. Jaka marka jest godna kupienia pod wzgledem jakości ?

Rozumiem ,że masz na myśli nożyk składany

w cenie ok 250 zł kupisz Benchmade Griptilian 550 ze stali 154CM lub

droższy Benchmade BM 940 stal klingi S 30V , lub Benchmade BM 710 stal D2

ale to tylko moje propozycje nóż jest kwestią indywidualną jak zegarek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Pewnie, że indywidualną, ale do tej pory miałem tylko Victorinoxy, więc moja ewentualna przygoda z nozami dopiero się rozpoczyna - dlatego wczytuję sie z uwagą w rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spyderco... no bardzo lubię tą firmę, a z moim G10 Navigator nie rozstaję się prawie nigdy (jeździ soboie w teczce obok Sebenzy).

 

Ale ostatnio znów noszę sobie na codzień Mnandi w kieszeni.


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

bardzo dobrym( o ile nie najlepszym) jest Spyderco Endura 4, genialny noz za uczciwe pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo dobrym( o ile nie najlepszym) jest Spyderco Endura 4, genialny noz za uczciwe pieniądze

 

Wszystko to prawda z jednym zastrzeżeniem - trzeba osobiście wybrać egzemplaż - bo można trafić na taki jak mój z dużym blade play (czyli niekontrolowanym ruchem ostrza w pozycji otwartej - w moim przypadku góra-dół). Poza tym same zalety ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jestem "biegly w nozach", ale mysle, ze w tym watku zostalo powiedziane bardzo wiele.

ImVho, najlepiej przerobic procedure: przejrzec oferte tych renomowanych w danym przedziale cenowym( np. Ka-Bar, benchmade, spyderco), dopasowac do potrzeb i sposobu noszenia( mi sie strasznie podoba benchmade nimravus, ale dla mnie calkowicie niedyskretny i niepraktyczny) i poczytac np www.guns.com.pl weryfikujac jakos stali i inne wlasciwosci.

 

A co Ci nie pasi w jakości stali, mówię o M2HS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M2HS? Nic. Chodzi Ci o nimravus`a? Niepraktyczny, bo jest za duzy na codzien. Nie jestem typem komandosa, ani osoby, ktora moze sobie na codzien pozwolic na jakas ostentacyjnosc - kazdy fixed jest dla mnie za duzy na codzien - noza, ktorego nie musze chowac, moge miec przez 3 tyg w roku + czas spedzony w kuchni :)

Po drugie, Nimravus( M2HS) jest dla mnie za drogi do uzytku codziennego- balbym sie o niego. Jest tez wersja na 154cm z tego co pamietam i chyba z dwa razy tansza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to prawda, jest sporawy chociaż nie wielki. Za to bardzo przyjacielski. Polecam ze szczerego serca. To naprawdę świetny nóż. Jest ze mną codziennie od paru lat, oczywiście nie w kieszeni i też nie jestem komandosem. To bardzo "przyjacielski" nóż, choć może inaczej trochę wygląda ale bardzo szybko się z tobą zrośnie.

Wietrzyłem, że napiszesz, że stal jest podatna na korozją a wtedy będę mógł napisać, że to mały problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Sporawy ? , za duży ?, wielki ? przecież to mały nóż co ma tylko 4,5" ostrza. Wielkie to jest 12" bowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym nosząc poziomo na pasku na teklok-u znika pod podkoszulkiem.Na IWB po wewnętrznej stronie spodni zniknie nawet jak nosisz garnitur i lśniące mokasynki :)

To lekki,mały fixed do drobnych prac.Poza tym ta wersja (HS- z M2) jest nie do pobicia.Mimo niewielkiej grubości i dość wysokiemu szlifowi płaskiemu (dzięki nim mamy znakomite parametry ciecia)nóż jest bardzo wytrzymały (zasługa stali) i bardzo długo trzyma krawędź tnącą (s30V się tu nie umywa).Znam jednego szaleńca(pozdrawiam ciulkwens :) )który czubkiem BM 710 HS dokręcał śrubki i nie wyszczerbił ostrza!(zdecydowanie to nie jest dobry pomysł na wykorzystanie noża i nikomu tego nie polecam,a nawet stanowczo odradzam-nie próbujcie tego w domu :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale calosc ma juz z 9,5" - foldera wrzuce do kieszeni, albo przypne klipsem do kieszeni i nic nie widac, a czarne 24cm przy boku rzuca sie w oczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki. Pewnie, że indywidualną, ale do tej pory miałem tylko Victorinoxy, więc moja ewentualna przygoda z nozami dopiero się rozpoczyna - dlatego wczytuję sie z uwagą w rady :)

 

Opowiem Ci moją historię :)

 

Ja od 3 lat mam coś takiego:

post-2874-0-94152700-1330688023.jpg

 

Benchmade pika

jak kupiłem (poprzez internet to raczej nie do konca byłem zachwycony, bo jakoś tak w dłoni ten nóż mi nie leżał, a to jednak ważne, ale jak tylko wszedł do codziennego użycia to do wszytkiego dało się przyzwyczić i teraz inne mi nie pasują:) Moim Pierwszym, był CRKT M21 masywniejszy i niby lepszy, ale na codzień pika go wyparła. Oczywiście ta pasja wciąga, odkładałem złotówki po kilku miesiącach pojawiał się ściągany z hamerykańskiego sklepu internetowego przez wracajacego z USA kolegę Kershaw Avalanche, świetnie się go otwierało, świetna stal, ale w praktyce okazało się że mi to nie potrzebne, otwieranie noza kilkanaście razy dziennie jednak kiedyś nudzi, a pomidora na kanapke każdy przyzwoity nóż pokroi podobnie:) CRKT zgubiłem po pijaku gdzieś w Bieszczadach, i nie znalazłem: :cry: ,a jak przyszedł dołek finansowy to Kershawa sprzedało się po kosztach i jakos za nimi z biegiem czasu aż tak nie tęsknię, a Piki nie oddam. Po trzech latach człowiek nieco się wyleczył (choc nie ukrywam i wiem że to tylko załamanie przejściowe:D) pika to mój jedyny folder, lepszego mi nie potrzeba.

Moje zdanie jest takie że po victorinoxie i do codziennego zwykłago EDC AUS8, czy 440C wystarczy, reszty zalet i tak się nie wykorzysta.

Benchmade Pika, Spyderco Delica, jeszcze Byrdy, wziąść w łapę wybrać tego który najlepiej leży i cieszyć się z uzytkowania, do tego jakaś ostrzałka typu Lansky Turn Box deluxe i za 200 z groszami cały komplet który będzie służył latami, a na resztę jeszcze przyjdzie czas...szybciej niż się tego spodziewacie.


www.pajacyk.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły. Przydaje się na co dzień.

Mały niekontrolowany ruch ostrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może lupka?


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wrzucisz zdjęcie "rozkraczonego" ?

 

PS. Wenger produkuje scyzoryki zegarmistrzowskie - ale szczerze mówiąc nie wiem czy są w Polsce dostępne. Kiedyś widziałem na aukcji, kosztował ok 30 zł. Nie kupiłem z powodow bardzo banalnych (chwilowy brak płynności finansowej ;-) ). Czasem się "smucę" - a czasem cieszę - prawdopodobnie gdybym kupił ucierpiałby zegarki :-D Bezpieczniej jednak (w moim przypadku) obserwować mechanizm przez szklany dekiel (albo wcale).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
prawdopodobnie gdybym kupił ucierpiałby zegarki :-D Bezpieczniej jednak (w moim przypadku) obserwować mechanizm przez szklany dekiel (albo wcale).

 

I to jest ten ból, który skutecznie powstrzymuje przed częstym otwieraniem. Łatwo uszkodzić kopertę więc jak się nie ma wprawy to lepiej się powstrzymać.

 

PS. Niestety fotek więcej nie wstawię ponieważ nie dysponuję w chwili obecnej aparatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten nóż vacherona oparty jest na (wspomnianym przez Demona) modelu Minathor Wengera

minathor-2-a.jpg

 

...ten walec to końcówka tego uchwytu

 

4_thumb.JPG

 

... a cały wygląda tak

 

img0745resize8by.jpg

by Klod100

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....88f07b7d88413ac

 

... lub w limitowanej wersji tak

 

minathor_700.jpg

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.