Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Mirek - nie znoszę tego typu noży ;) Nie mam pojęcia do czego może służyć - dlatego podziwiam, że ma u Ciebie tak szerokie zastosowanie. 

Tak, tak - wiem - docelowo to nóż do chleba. Ostry nóż szefa w wersji "tani fiskars" mi wystarcza do pieczywa. A przy niewielkim bochenku i pikutek da radę ;)

Jak taki znajdę - bo był u mnie na pewno to Ci sprezentuje. Ale muszę poszukać. Jest ryzyko, że moja "porządkowa" żona oddała go babci na wieś - i tam dokonał żywota. 

Służy prawie do wszystkiego a że jest giętki to i rybę załatwię,wiem że to trochę śmieszne ale mi pasuje.Jakbyś znalazł to biorę i się dogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam najmniejszego możliwego scyzoryka - kilka lat temu widziałem takiego victorinoxa, ale za cholerę nie potrafię go w sieci znaleźć. Te co są, wydają mi się większe (58mm) i mają po kilka funkcji, a ten poszukiwany z tego co pamiętam miał tylko jedno ostrze i to tyle. podpowie ktoś jaka jest jego ref.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Darek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W  sobotę  z  nudów  dokupiłem  sobie  taki  stary scyzoryk :)

post-100173-0-33746700-1524497850_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się przyjąłem na kopalnię to po szychcie gdzie stały autobusy sprzedawali noże.Taki zestaw 5 noży w tym jeden do chleba.Na dzień dzisiejszy może to było tak 100zł.Do jednego tak się przyzwyczaiłem (ten do chleba) że do dzisiaj nim wszystko robię.Kupiłem razu jednego lepsze droższe próbowałem się przyzwyczaić ale nic z tego.Dobrze że starych nie wyrzuciłem tylko wyniosłem do piwnicy.I tak mineło ćwierć wieku a ja nadal wszystko robię jednym nożem.No prawie.Tylko strach jak jak mi go braknie.I niech mi ktoś złe słowo powie na ten nóż :) .Jakby ktoś taki miał to kupię.Oczywiście musi być w lepszym stanie.Może ktoś dostał taki zestaw na ślub i mu leżą :)

Miałem i ceniłem ten do chleba bo kroił i pomidory górną stroną [reszta zestawu była nijaka], niestety zostawiłem go komuś :(

Jak go tu zobaczyłem, to aże łza się zakręciła w oku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam noże Kershaw. Używam edc i jestem bardzo zadowolony.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się przyjąłem na kopalnię to po szychcie gdzie stały autobusy sprzedawali noże.Taki zestaw 5 noży w tym jeden do chleba.Na dzień dzisiejszy może to było tak 100zł.Do jednego tak się przyzwyczaiłem (ten do chleba) że do dzisiaj nim wszystko robię.Kupiłem razu jednego lepsze droższe próbowałem się przyzwyczaić ale nic z tego.Dobrze że starych nie wyrzuciłem tylko wyniosłem do piwnicy.I tak mineło ćwierć wieku a ja nadal wszystko robię jednym nożem.No prawie.Tylko strach jak jak mi go braknie.I niech mi ktoś złe słowo powie na ten nóż :) .Jakby ktoś taki miał to kupię.Oczywiście musi być w lepszym stanie.Może ktoś dostał taki zestaw na ślub i mu leżą :)

Kupiłem  na giełdzie staroci w chałupkach wreszcie ten nóż za 2 złote i jestem wniebowzięty.Myślę ze będzie mi służył do końca dni moich lub jego :lol: Gość miał wiedzieć że dałbym stówe nawet za niego. Szkoda że był jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie opinie o nożu Ka-Bar USMC The Legend. Za 409 zł znalazłem na militaria. Warto kupić ten model? Jakość?

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego Ci on jest potrzebny. Jak do szpanu, to całkiem ok. Ale do codziennego użytku czy surwiwalu to znam lepsze opcje. Zapoznaj się z ofertą Falknivena. Mam F1 i uważam że to optymalny wybór pomiędzy rozmarem a użytecznością oraz ceną /jakością.

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Za drogi - 409 zł  za  taki nóż  to żadna okazja  ( W  USA cena  noża to 63 $  czyli 230 zł. :) . Mam taki, ale raczej z sentymentu, na ognisko  OK. ale nieporęczny  na co dzień. Kup sobie np. Gerber Strongarm i będzie lepszy. Ale  jak chcesz to tu masz ceny  dobre ( Ka-bar 1217)   http://www.forlessthanever.com/searchProduct.php?group=All&keyword=ka-bar+1217&lgroup=&page=1

 

sam tam czasami kupuję - ok 1 m-ca czekania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam pokrak. Fajny slip joint i w wersji woro zyskuje sporo.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem  na giełdzie staroci w chałupkach wreszcie ten nóż za 2 złote i jestem wniebowzięty.Myślę ze będzie mi służył do końca dni moich lub jego :lol: Gość miał wiedzieć że dałbym stówe nawet za niego. Szkoda że był jeden.

 

8b39d794e4ad53b431ed1e155e068639.jpg

 

Na razie nie oddam, bo jego ostrość czy raczej jej brak to powód do wstydu dla właściciela, a akurat nie mam ostrzałki do noży ząbkowanych, ale kiedyś może się dogadamy ;) Swoją drogą szczerze nienawidziłem "noży" z tego kompletu i że akurat ten jeszcze u mnie zalega zakrawa na cud.

 

Za to wspomniany wcześniej pikutek - w mojej kuchni i nie tylko niekwestionowany pan i władca. Mogę nim przygotować i zjeść prawie każdy posiłek :)

Edytowane przez Iras_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam zapas na starociach kupiłem jeden chyba  za dwa złote a i kolega znalazł też taki sam i za piwo go wziąłem. I stan bdb. A ten stary ostrzyłem normalnym kamieniem ,cienki już jest jak sik pająka , ząbków nie ma ale tnie jak miecz samurajski :) .Jak gdzieś jeszcze zauważę na starociach to wezmę .Niech leży.Ja już do innego nie przywyknę a nawet nie chcę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) 

 

M8jMFMj.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IRTmRnf.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Nie ogarniam zupelnie recznego ostrzenia, nie mowie e jest zle, poprostu nie potrafie, kupilem elektryczna ostrzalke i problem z glowy, moj buck juz rok nie wymaga ostrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsky001 ten Ka-bar Bob Dozier Folder jest najporęczniejszym nożykiem typu EDC jaki posiadam.Lekki,trwały,płaski,można nosić w każdych spodniach- nie widać go za bardzo.I bardzo dobrze się nim pracuje.Mój ulubiony.Z lekkich noży No 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam zupelnie recznego ostrzenia, nie mowie e jest zle, poprostu nie potrafie, kupilem elektryczna ostrzalke i problem z glowy, moj buck juz rok nie wymaga ostrzenia.

Elektryczna ostrzalka, to moge ewentualnie zniszczyc KT, a zeby wyprowadzic nową z VG10 to trzeba sie namachac. Rok ostry ? Pewnie i tak, podejrzewam ze codziennie nie oprawiasz nim zwierzyny. Ja ostrze co miesiac, uzywam codziennie. Te Buck'i widze ze w przewadze sa z tanich, budzetowych stali 4xx. Na kubku to naostrzysz :)

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsky001 ten Ka-bar Bob Dozier Folder jest najporęczniejszym nożykiem typu EDC jaki posiadam.Lekki,trwały,płaski,można nosić w każdych spodniach- nie widać go za bardzo.I bardzo dobrze się nim pracuje.Mój ulubiony.Z lekkich noży No 1.

 

Dozier jest udanym projektem w bardzo dobrej cenie, aczkolwiek nie mogłem się do niego przekonać. Dla mnie najporęczniejszym EDC jest Skyline :) 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.