Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ogarniam zupelnie recznego ostrzenia, nie mowie e jest zle, poprostu nie potrafie, kupilem elektryczna ostrzalke i problem z glowy, moj buck juz rok nie wymaga ostrzenia.

 

Z różnych względów elektryczna ostrzałka moim zdaniem nie nadaje się do dobrych noży. Głównie dlatego, że bardziej niszczy niż ostrzy. Trudno o równomierność w traktowaiu ostrza przy takiej ostrzałce. Łatwo zbyt docisnąć, za długo, zatrzymać się etc. Zazwyczaj zbiera zbyt dużo materiału, zwykle zbyt duże ziarno. Łatwo o zbyt wysika temperaturę. DO tanich kuchennych noży, czy nożyków, których nam nie żal - pewnie ok. DO lepszych jak pisałem, szkoda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ka-bar  Dozier - gdzie  fotka cyknięta ?  Jedyna zaleta to lekki - jak trzeba gdzieś na miasto zabrać :). Dla mnie EDC to Victorinox OH, choć ostatnio chwalę  sobie Ontario RAT 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsky001 ten Ka-bar Bob Dozier Folder jest najporęczniejszym nożykiem typu EDC jaki posiadam.Lekki,trwały,płaski,można nosić w każdych spodniach- nie widać go za bardzo.I bardzo dobrze się nim pracuje.Mój ulubiony.Z lekkich noży No 1.

fakt lekki to on jest, ale jednostronny kołek to nieporozumienie wg mnie

 

Ka-bar  Dozier - gdzie  fotka cyknięta ?  Jedyna zaleta to lekki - jak trzeba gdzieś na miasto zabrać :). Dla mnie EDC to Victorinox OH, choć ostatnio chwalę  sobie Ontario RAT 1.

to było w Beskidzie Śląsko-Morawskim

Edytowane przez Starsky001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kołek można przełożyć.Moim zdaniem jako nóż miejski :), nie do tyrania w terenie a do noszenia w ukryciu jest idealny (płaski).Można też wybrać wersję głowni spear point ( mam obie). Mam masę noży, w tym również dziwolągi, a ten w życiu codziennym sprawia się doskonale- przecięcie linki,ukrojenie jabłka,wystruganie patyka na ogniska.Lekki nóż do lekkich prac.Do cięższych prac mam CRKT Hammond Cruiser albo Gerber Gator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej do "mania"

 

75bd9a60b91d.jpg

 

45c2b7d55e7c.jpg

 

59db9d92d5eb.jpg

 

a00b40a5e60b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kołek można przełożyć.Moim zdaniem jako nóż miejski :), nie do tyrania w terenie a do noszenia w ukryciu jest idealny (płaski).Można też wybrać wersję głowni spear point ( mam obie). Mam masę noży, w tym również dziwolągi, a ten w życiu codziennym sprawia się doskonale- przecięcie linki,ukrojenie jabłka,wystruganie patyka na ogniska.Lekki nóż do lekkich prac.Do cięższych prac mam CRKT Hammond Cruiser albo Gerber Gator.

można przełożyć, ale jak ktoś(taki jak ja naprzyklad)lubi otwierać nożyk jedną i drugą ręką to wtedy jednostronny kołek nie bardzo,

ale i tak to lubię

teraz idzie do mnie cus większego :))

Edytowane przez Starsky001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne ostrze tanto...

Właśnie szukam jakiegoś ładnego składanego z takim ostrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cold Steel chińczyk?Hmmm.A może tak.Siedziba w USA, a chińczyki może i klepią u siebie klingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Pierwsza zajawka tegorocznego zlotu Knives.pl:

https://forum.knives.pl/index.php?topic=196846.0

 

Nie jest to co prawda Pekin ale nieodlegle Muzeum Wódki może zrewanżować zmianę miejscówki :D

 

A przy okazji moje ostatnia nożowa wydumka - ułamany brzeszczot piły:

vGKNUnM.jpg

Z szybkotnącej SW7

jjW0sLc.jpg

Trochę piwa i diamentów:

oAK901c.jpg

Weekend na działce:

MN8XPpU.jpg

Konar śliwy... bądź tarniny... nie pamiętam:

cDB7dLX.jpg

Szurupilnikupapieru:

Ee8StPb.jpg

Strugacz do drewna:

lzog3At.jpg

Po lekkich modyfikacjach rękojeści w ręce dla złapania rozmiaru:

NzshnSv.jpg

Pochewka robocza:

8iKZHVQ.jpg

 

cpgqhDB.jpg

 

[img=]

Edytowane przez porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ładna rączka.

Kolejną wersją dla tej skórzanej pochewki mogłaby być drewniana (z tego samego drewna co rączka) ale barwiona np. na burgund/wiśnia.

Jako zamknięcie - magnes przyklejony do jednej części i metalow blacha o kształcie rękojeści nałożona na ostrze i przyklejona do drewnianej rękojeści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Nóż już u nowego właściciela :)
Nie jestem przekonany do takiej pochwy: za dużo kombinowania, za mało pewności, że noża w krzakach nie zgubisz.

 

Jeśli już to coś w stylu skandynawskim - gdzieś leży u mnie kawałek z którego mam coś podobnego wystrugać. Odległe plany.

KT23VV.jpg


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz odpowiedni magnes np. neodymowy i odpowiedni kawałek metalu z drugiej strony to łatwo to nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że jestem w posiadaniu małego rarytasu, w postaci scyzoryka Victorinox z logo Mauser. Jedno z ostrzy wykonane jest ze stali lufowej i również nosi takie logo.

Chciałbym jedynie zrobić coś z tym ostrzem, którego czubek wyszczerbił się przy odkręcaniu śrubki. Najlepiej było by je wymienić, ale jeśli to niemożliwe, to może jakiś szlif u fachowca? c57c27230ce80284d498f2ed27c87c15.jpgc7d121b7c37b8975ba202725654cd3b2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Tylko się nie denerwuj... ;)

To scyzoryk reklamowy. Limitka, jeden z 250 000 :)

Masz do niego pudło i inne firdumdyrdum?

https://forum.knives.pl/index.php?topic=117657.msg1386323#msg1386323

 

Ostrze spokojnie do wymiany, albo do przeszlifowania.

Wieczorem postaram się znaleźć temat na knivesach o modyfikacjach scyzoryków to sobie przejrzysz.

 

p.s. Tylko się nie chwal wśród wnożowionych, że ma ostrze ze "stali lufowej" :D


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, no i czekam na te o modyfikacjach. Pudełka już dawno nie mam, kiedyś nie przywiązywałem do tego wagi, a scyzor traktowałem jak każdy inny. Informację o ostrzu ze stali lufowej znalazłem w necie, ale jak na moje oko laika, wygląda tak samo jak to standardowe, także luz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, szkoda, że urlop się kończy, nie wiem kiedy to przewalę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja duuużo "knivesów" czytałem, ale zarejestrować się bałem.... bo kolejne wydatki by były, mimo, że nie widzę absolutnie żadnej potrzeby noszenia noża. Podobnie z Torch.pl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja duuużo "knivesów" czytałem, ale zarejestrować się bałem.... bo kolejne wydatki by były, mimo, że nie widzę absolutnie żadnej potrzeby noszenia noża. Podobnie z Torch.pl ;)

To tu masz jeden z powodów noszenia noża... :wacko:

 https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,atak-nozem-w-lokalu-w-centrum-policja-szuka-napastnika,274228.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba jeden z powodów żeby go nie nosić?

Po co ten ciul poszedł z tym nożem do lokalu? Zakładał, że przyda mu się do przetrwania celem rozbicia szałasu na pustkowiu?

Z drugiej strony miałbyś też nóż i co? Powalczylibyście sobie na noże czy może zadałbyś cios pierwszy? (sic!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

@RoKoKoTo - to chyba miała być taka zmuszająca do pomyślenia prowokacja, czy coś ;)

 

@Valygaar - wrzucisz teraz do wątku samochodowego film jak nazofil rozjeżdża protestantów w Charlottesville albo z promenady w Niceii?

 

Noszę nóż zawsze i wszędzie gdzie tego prawo i rozum nie zabrania, i jednak więcej zgrzewek rozciąłem, jabłek obrałem, kredek zastrugałem niż nerek wyciąłem. :)


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

@Valygaar - wrzucisz teraz do wątku samochodowego film jak nazofil rozjeżdża protestantów w Charlottesville albo z promenady w Niceii?

 

Noszę nóż zawsze i wszędzie gdzie tego prawo i rozum nie zabrania, i jednak więcej zgrzewek rozciąłem, jabłek obrałem, kredek zastrugałem niż nerek wyciąłem. :)

To w gruncie rzeczy bardzo słaby argument. Gdyby auta miały swoje naturalne, podstawowe miejsce w garażu, a ich widok na ulicy byłby ewenementem, to ok. Ale mają je na ulicach, drogach, wśród nas, temu służą.

Naturalnym miejscem noża jest kuchnia, warsztat czasem jakiś biwak. Myślę, że wyłapujesz różnicę(?)

 

Poza tym obieranie jabłek ze skórki, to marnotrawstwo, zgrzewkę dziecko z podstawówki rozerwie palcem, a jeśli masz z tym problem, to użyj kluczy na przykład. Kwestia kredek ostrzonych (poza domem z kontekstu) rozłozyła mnie jak sierp AJ na koniec szczęki. Tego nie potrafię odparować  :wacko:

 

Uważaj, nóż od czasu do czasu przejmuje kontrolę nad ludzkim mózgiem i nakazuje dźgnięcie kogoś przypadkowego na ulicy, nigdy nie wiesz kiedy to nastąpi i nie ma na to rady.

Ale na szali jest bohaterski czyn zaostrzenia staruszce ołówka podczas przeprowadzenia jej przez pasy (obranie jabłka mogłoby być nieskuteczne -  czy nożem da się potrzeć? bo posiekać na pewno) :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Przykład odnosi się do użycia narzędzia niezgodnie z jego przeznaczeniem.

Auto ma miejsce wśród nas, ale nie użyte do rozjeżdżania protestantów czy turystów.

Wybacz Misiu, ale jak to muszę tłumaczyć, to nie widzę sensu grzebać się w ugorze ;)

 

Reszta szydery słaba :)

Polecam tłumaczyć 5latce (poza domem), że obieranie skórki z jabłka to marnotrawstwo i ma żreć choćby miała rzygać :D

Kretki (poza domem) to dla ciebie abstrakcja? Sytuacja sprzed może miesiąca i kącika dla dzieci u dentysty: recepcjonistka zapytana o strugaczkę przyniosła... nóż ze socjalnego.

Dziękuję, mam swój, zdatny do użytku.

zgrzewkę dziecko z podstawówki rozerwie palcem, a jeśli masz z tym problem, to użyj kluczy na przykład.

Mogę też gryźć ziarna kawy i zapijać wrzątkiem, tylko po co, jak mam narzędzie do tego?

 

Nóż ma swoje miejsce tam gdzie jego zastosowanie. Dopóki prawo zezwala, noszę ze sobą i nic komu do tego.

Powodzenia w życiu życzę.

 

Uważaj, nóż od czasu do czasu przejmuje kontrolę nad ludzkim mózgiem i nakazuje dźgnięcie kogoś przypadkowego na ulicy, nigdy nie wiesz kiedy to nastąpi i nie ma na to rady.

Oby się nie dowiedział, że połowa populacji nosi ze sobą narzędzie gwałtu, bo go z nerwów wrzody zjedzą ;)

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.