Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bym miał kase to bym sobie Kazaka sprawił , to jest fajne ustrojstwo do ostrzenia i tańsze niz kamień Japoński  :D wtedy to bym gradacja 10000 nawet sie pobawił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie do wyrównania kamienia? 

Edytowane przez ptakug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papier ścierny i szkło jako podkładka , ja używam cienkiego granitu 1.5cm kupiłem u goscia co robi nagrobki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupić nóż, ale nie wiem który. To znaczy wiem jaki typ, ale nie wiem który konkretnie będzie dobry jakościowo. Szukam noża typu neck (takie przynajmniej określenie znalazłem w sieci) czyli z kaburą zatrzaskową umożliwiającą noszenie rękojeścią w dół, ale również z możliwością wyjęcia poprzez pociągnięcie bez konieczności odpinania dodatkowych zabezpieczeń. Koniecznie duży ok 17-20 cm i z rękojeścią szkieletową (bez okładzin) bo ma być paracord. Znalazłem coś takiego, Schrade SCHF46, który ma raczej dobre opinie, ale zastanawiam się jakie są jeszcze alternatywy. Jakieś propozycje?

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ka-Bar 1117 - Nóż - Neck Knife

9460 OKC Ranger Neck Knife

NECK KA-BAR BK11 - Becker Necker 1095

Kershaw Dune Neck Tanto (4008X)

Edytowane przez Darek1974r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ka-bar BK11 - miałem nawet 2 sztuki - ale nie polecam, ciężko tym cokolwiek wygodnie zrobić- taki kawłek grubej i krótkiej stali. Obecnie mam Gerber Paracord - choć obecna cena jest za wysoka (ja zapłaciłem 109zł), no i sam paracord warto zmienić  na inny kolor. Sam nóż jest, dość wygodny, powłoka na stali trzyma się dobrze, jedyny minus  to za duża pochwa.

Edytowane przez łowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał kase to bym sobie Kazaka sprawił 

Ja też, a że szkoda mi $$$ to zrobię zbliżony a równie fikcjonalny sprzęt :)

Dzisiaj przychodzą mi kamienie Sanrenmu. Zaprezentuje tu na forum jak skończę całość


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś miał tego Schrade SCHF46, bo w sumie zewnetrznie bardzo mi pasuje, ale nie wiem czy to coś warte. Ten gerber również by pasował, ale czytałem, że trochę "plastelinowa" stal i szybko się tempi, nie wspominając o cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schrade to generalnie "tani Armani", robią za niskie pieniądze noże podobne do produktów znanych marek, np. do Chris Reeve. W związku z tym miewają całkiem niezły design :-)


Nóż jest dla mnie częścią EDC. Codziennie gdy zakładam zegarek, "zakładam" też nóż. Dlaczego go noszę? Z tego samego powodu dla którego wożę komplet kluczy w samochodzie. Na wszelki wypadek.

Mam podobne podejście, oczywiście nożem jest zwykle folder, niezastąpiony w tej roli był dla mnie zawsze Spyderco Delica albo Chris Reeve small Inkosi. Mały płaski folder wpięty klipsem w kieszeń. Inkosi ostatnio zgubiłem i chyba odtworzę sobie to małe edc w postaci kolejnej Deliki. Bez małego noża do wszystkiego czuję się jak, pardon, bez gaci. Jak to powiedział kiedyś mój kumpel, mężczyzna powinien zawsze mieć coś na podorędziu. Co prawda miał akurat na myśli halabardę, ale to niewygodne w codziennym użyciu, niech więc będzie scyzoryk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

A ktoś miał tego Schrade SCHF46, bo w sumie zewnetrznie bardzo mi pasuje, ale nie wiem czy to coś warte. Ten gerber również by pasował, ale czytałem, że trochę "plastelinowa" stal i szybko się tempi, nie wspominając o cenie.

A co cię skłoniło do kupna necka?

Bo to noże niby fajne i użytkowe z zamysłu, a jak się ich zaczyna używać zgodnie z przeznaczeniem to zwykle szybko się przestaje :)


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam wątpliwości. Łatwiej wpiąć nóż w kieszeń, niż w coś, co wisi na szyi. Poza tym jakąś kieszeń masz na sobie zawsze. Dobra, szyję też masz zawsze, ale nie zawsze jest wygodnie, kiedy wisi na niej jakaś pochwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem  nosić  necka na szyi ( obecnie to już 3)  i nie da się na dłuższą metę :) - ciężkie i komicznie wygląda. Jak to ma być nóż na co dzień  z miarę  dużym ostrzem  to polecam z czystym sumieniem Ontario RAT-1- tani, dobry z klipsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nosić go na szyi, tylko przytroczyć do paska, ale nie lubię zabezpieczać zapięciami. Na codzień mam składany, ale w plecku, bo w kieszeniach już brak miejsca.

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

A ten parakord na rękojeści ci koniecznie potrzebny?

Bo jak nie, to jest sporo niedużych lekkich noży które spokojnie dotroczysz do paska

 

Pierwszy z brzegu - Bear Claw / Lovocco Nettle - mały, zgrabny, IMO ładny:

resized.jpg]https://img.knives.pl/proxy/cache/c83a80ab0aef6ed2eb68faa8f4797dcd8db92d3b4b5b879bc691b7ab4cc86c87/resized.jpg]

W komplecie od razu mocowanie do paska.

Wątek:

https://forum.knives.pl/index.php?topic=191861.0

Edytowane przez porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nosić go na szyi, tylko przytroczyć do paska, ale nie lubię zabezpieczać zapięciami. Na codzień mam składany, ale w plecku, bo w kieszeniach już brak miejsca.

To w takim razie może Osa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lovocoo ciekawy, ale dostępny tylko na ali. Paracord nie jest niezbędny, ale bardziej preferowany, natomiast zależy mi na dobrze działającym mocowaniu w pochwie na zatrzask lub w inny sposób umożliwiający wyjęcie noża bez konieczności odpinania. Dlatego osa odpada.

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Osy (raptem dwie) jakie miałem w ręce, bardzo ciasno siedziały w tej pochwie z cordury, zapięcie nie było potrzebne. Ale to nie jest nóż w dobrym gatunku: jest poręczny, ale z miękkiej stali. Mam kilka noży, spośrd nich najbliższym tego, o czym mówisz, jest SOG Pentagon Mini. Siedzi na wcisk (z lekkim trzaśnięciem) w pochwie z kydexu czy czegoś takiego. To taki sztylet ostatniej szansy, lekki i bardzo ostry na szpicu, a jednocześnie dobrze nadaje się do cięcia.

post-106853-0-22194800-1539802451.jpg

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej zrobiłem w pracy ostrzałkę na kamienie SANRENMU. Testowo wygolone jedno ramię wygląda śmiesznie w podkoszulku z kr. rękawem ale testy trzeba było zrobić. Wykończenie KT na pasie skórzanym. Całość działa i jest OK. Poradników co i jak zrobić całe tony na YT. Pozdrawiam

post-33408-0-49063800-1541579568_thumb.jpg

post-33408-0-92593400-1541579622_thumb.jpg

post-33408-0-04470800-1541579636_thumb.jpg

post-33408-0-67808100-1541579664_thumb.jpg


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzis dojechal nowy kamyczek. Wieczorem chce zrobic tatara, wiec zaraz go wrzucam do wody :)post-38299-1541601756,0153_thumb.jpeg

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie jakoś  naszło  wieczorem i nie wiem który wybrać :  Schrade schf1 czy schf2 ? Przeznaczenie  - tradycyjnie  ognisko itp. :) 

post-100173-0-30963300-1542189049.jpg

post-100173-0-15647400-1542189060_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden , za te kasę są lepsze noże z przeznaczeniem na ognisko itp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)  Wiem, że to nie jest najlepsze co można kupić,  ale taki chciałbym dołączyć  do "zbiorów" (str. 179).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Stalowa rękojeść do zabaw w terenie to tak średnio.

Chyba, że biegasz z karabinem na plastikowe kulki i robisz tratatata... buziom ;)

A i do zbiorów, jak powiedziano, średnio się nadaje: rżnięty :)

 

Jest wyprz w militariach na SRK - nóż nie bez wad, radzę poczytać wcześniej, ale znacznie ciekawszy niż te W/W:

https://www.militaria.pl/cold_steel/noz_cold_steel_srk_black_sk5_49lckz_p88727.xml

Edytowane przez porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.