Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Spyderco Paramilitary 2. Nóż składany średniej wielkości, otwierany kciukiem, z najlepszej stali CPM S30V, rękojeść z tworzywa G-10. Dobra blokada, klips bardzo mocny z możliwością montażu w dwóch pozycjach. Wchodzi do kieszeni. Folder Spyderco trochę kosztuje ale jest tego wart. Polecam! https://cqb.pl/spyderco-para-military-c81gp2-p-9714.html

Znajdziesz nóż o zbliżonych parametrach za połowę tej ceny ale jak chcesz mieć niezawodny folder, łatwy w konserwacji, taki odpowiednik Rolexa w zegarkach to tylko Spyderco. Jeżeli trochę tańsza wersja to Spyderco Manix 2 lub jeszcze w dół z ceną wspomniana przez poprzednika Delica 4. Na samym szczycie jest rewelacyjna wersja Military lub Police 4.

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

Wydaje mi się, że długość złożonego noża w przypadku Military to trochę za dużo...

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że długość złożonego noża w przypadku Military to trochę za dużo...

Masz rację! Dlatego ja osobiście dla siebie wybrałem Paramilitary 2. Taki rozmiar w sam raz

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario, dzięki za wskazówki. Podoba mi się ten model wizualnie, następny będzie już bardziej świadomym wyborem.

 

Pojawia się ptoblem dostępności w Polsce. Gdzie jeezcze można go zmaleźć?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario, dzięki za wskazówki. Podoba mi się ten model wizualnie, następny będzie już bardziej świadomym wyborem.

 

Pojawia się ptoblem dostępności w Polsce. Gdzie jeezcze można go zmaleźć?

MeXy, podstawowe modele Spyderco są w sieci Militaria.pl, która posiada także sklepy stacjonarne w dużych galeriach handlowych. W Poznaniu w Posnanii oraz Starym Browarze. Duży wybór i dobre ceny + dostępność w sklepach internetowych: cqb.pl lub sharg.pl

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;-)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie na EDC?

 

Myślę, że warto na początku "namacalnie" zapoznać się  z różnymi nożami, rozmiarami i blokadami. Znalezienie odpowiedniego EDC to długa droga :D Wszystko zależy oczywiście od preferencji, moim faworytem na EDC jest Kershaw Skyline. Ewentualnie Spyderco Delica 4.


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto na początku "namacalnie" zapoznać się z różnymi nożami, rozmiarami i blokadami. Znalezienie odpowiedniego EDC to długa droga :D Wszystko zależy oczywiście od preferencji, moim faworytem na EDC jest Kershaw Skyline. Ewentualnie Spyderco Delica 4.

Zgadzam się z Tobą w 100%. Oba w/w noże są warte polecenia na początek zabawy z EDC. Zbliżone parametry i materiały użyte do ich wykonania. Mi osobiscie ze względu na sposób otwierania bardziej podchodzi Spyderco Można zacząć także od prostego Tenacious, taki model zamówiłem dla syna - zdjęcia wklejałem już wcześniej.

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja "naszam" Ka-bar Bob Dozier Folder. Płaski, nie widać w kieszeni( nawet w spodniach nietaktycznych), dobrze wyważony. Mimo dość niewielkich rozmiarów dobrze leży nawet w mojej dużej łapie. Do cięższych prac mam CRKT Hammonda- kloc, ale poręczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem multitula Gerber suspension i jestem mega zadowolony - wygląd, funkcje, spasowanie.

Do tego dostałem w bardzo dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ka-bar Dozier to wg mnie idealny EDC z uwagi na relację jego jakości do ceny. Świetny i wygodny nóż za nieduże pieniądze :) Taki właśnie ma być nożyk - daje radę, a nie żal nim tyrać. Mi osobiście żal by było tyrać nożem za powiedzmy 700 zł, może wynika to z zasobności portfela, a może z racjonalizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Ka-Bar Mule. Jako pierwszy (nie ostatni) myślę, że da radę. Po pewnym czasie będę wiedział dokladnie czego oczekuję od noża i następny będzie kupiony bardziej świadomie.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Ka-Bar Mule. Jako pierwszy (nie ostatni) myślę, że da radę. Po pewnym czasie będę wiedział dokladnie czego oczekuję od noża i następny będzie kupiony bardziej świadomie.

MeXy, wrzuć fotki jak już przesyłka dotrze i opisz oczywiście swoje pierwsze wrażenia

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , proszę o radę bo wogole nie jestem w temacie . Na massdropie, oprócz zegarków regularnie pojawiają się noże . Szukam dla siebie jakiegoś fajnego i niedrogiego foldera. Co sądzicie przykładowo o tych ofertach , warto?

 

https://www.massdrop.com/buy/bestech-bg09-spike-g-10-series

 

https://www.massdrop.com/buy/kershaw-blur-tigerstripe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatniego znowu wydałem w prezencie więc trzeba było coś zamówić. Spyderco Paramilitary 2.868793a7ff658b169f14259f4451b9d5.jpg0205fbed13977ef6d8baff6df167976d.jpgeb3b80062c08961ea029380ca8aaf8b3.jpgf830f427aabf79192d5c1f8160d197b9.jpg50a2642ddeccff4970892bbd030af5e5.jpg

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , proszę o radę bo wogole nie jestem w temacie . Na massdropie, oprócz zegarków regularnie pojawiają się noże . Szukam dla siebie jakiegoś fajnego i niedrogiego foldera. Co sądzicie przykładowo o tych ofertach , warto?

 

https://www.massdrop.com/buy/bestech-bg09-spike-g-10-series

 

https://www.massdrop.com/buy/kershaw-blur-tigerstripe

 

IMO jednak poszukałbym czegoś innego. Z tym, że jeśli chodzi o massdrop, to oni nie wysyłają noży do Polski, więc potrzebujesz pośrednika np. w Stanach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

a wczoraj wraz z mikołajem dotarł do mnie RAT 2 w wersji black i stali D2.

Fajny i to bardzo nożyk :)

post-33408-0-94133200-1544175797_thumb.jpg


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znawcy noży, czy taki nóż był zrobiony po coś, czy po prostu komuś udało się go tak dziwnie wyłamać?

6820bb11fa84e078f753a93026afbd26.jpge39c997566057f7411c9bddfca5604fb.jpg

 

S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko święta, co to za dziwo? I co on ma tam blisko rękojeści, jakieś rozwarstwienia głowni?

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to zwykły tasak, kruche - przehartowane ostrze odpadło od bardziej miękkiej części po silnym uderzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o co chodzi, na nożach znam się tyle że mają kroić .

 

S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Wątpię, żeby to był tasak któremu coś odpadło.

Wygląda raczej jak wysoko hartowany nóż, który dostał się w ręce neandertala :)

 

@haker - fotki z drugiej strony ostrza i całości będziesz mógł wrzucić?

Przód też jest odłamany, czy tak oryginalnie był zakończony?


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nakiri na którym ktoś po prostu się wyżył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro patrzeć...

 

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.