Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

od dziś taki gadżet, cytując jednego polskiego knifemakera, nóż budzący bardzo niezdrowe skojarzenia :)

a coby nawiązać do tematyki forum, w towarzystwie :)

 

4145f0f07f8c07d3.jpg


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmmm... balisong! fajny nożyk, mi się te klimaty najbardziej podobają. I do tego "markowy" co w przypadku motylków jest rzadkim atrybutem. BTW - kilka(naście) sztuczek się nauczyłem ale przerzuciłem się na penspinning, żeby ludzi nie straszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co w przypadku motylków jest rzadkim atrybutem.

??


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tsuki mial na mysli chyba to, ze na palcach mozna policzyc "znane" firmy majace w ofercie motylki. Malo kto sie w to bawi, ze zrozumialych przyczyn. Za to sporo jest ciekawych customow, rowniez ze zrozumialych przyczyn.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niektóre customy przyprawiaja o mocnejsze bicie serca, ale cena może to serce zatrzymać :)


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie rzeczy bez których z domu sie nie ruszam:

3b7723a0ae858345m.jpg

 

Zegarek wiadomo, nóż CQC 13 Emersona :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rzep

A to moje:

 

mt_socom_mini.jpg

 

Niestety, ale z racji pobytu w Anglii, pilnuje on szafki, bo nie mozna wychodzic z nim na ulice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostrzeniu noży bardzo ważna jest powtarzalność kąta z jakim przesuwa się ostrzałkę po klindze oraz grubość danej osełki (zasada - zaczynamy od najgrubszej i schodzimy do najdrobniejszego ziarna). Zestawem który można znaleźć pod tym linkiem http://www.ceneo.pl/232387 można naostrzyć perfekcyjnie praktycznie każde ostrze nawet z najtwardszych stali. Ja preferuję stal D2 - jest twarda i długo trzyma ostrze, ale też jest dość trudna do ostrzenia i trudna w utrzymaniu (szybko łapie rdzę). Generalnie nie polecam noży ze stali poniżej 440. Ja sam nie wychodzę z domu bez multitoola Leathermana "Fuse" - już parę razy uratował mi tyłek.


Sikory złote pod mankietem odmierzają sekund bieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do czego uzywacie tych nozy na codzien?

 

Może nie na codzień, ale jak jest pełnia to przez dwa tyg. poluje non stop (ale to w nocy). Bez noża na polowaniu można tylko jedno - siedzieć i płakać.


Sikory złote pod mankietem odmierzają sekund bieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rzep

Ostrze przy pomocy TriAngla - problem z nim jest jednak na poczatku - nawet te grubsze przety dolaczone w zestawie sa zbyt slabo zdzieraja stal by latwo wyprowadzic ostrze ktore troche odchodzi od kata (tak jest czesto w lepszych nozach, gdyz sa ostrzone recznie i wtedy to nie jest np idealnie 40 stopni). Ale gdy kat juz jest, to ostrzy swietnie.

 

Zas co do uzywania - na codzien uzywam do wszystkiego - przekroic sznurek, otworzyc karton, cos ukroic/przeciac. No i na zapas, bo moze sie przydac w bardziej ekstremalnych sytuacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie czekam az pojawi sie tri-angle. Jestem zwyklym uzytkownikiem nozy, ale z opinii, ktorych sie naczytalem, to jest najlepsza propozycja na rynku w tej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do czego uzywacie tych nozy na codzien?

 

 

Kartony, tonery, często lizaka dziecku (nie uwierzycie jak to jest czasem zaklejone), pudełka od zabawek, ostatnio wymieniałem główkę szczoteczki (trzeba nacisnąć czymś ostrym). :):)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dwie rzeczy bez których z domu sie nie ruszam:

3b7723a0ae858345m.jpg

 

...strach się bać (i nie chodzi mi tutaj o monstera) :twisted:


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostrzę Turnboxem Lansky'ego i nawet jest ok, tylko z czubkami jest problem, tutaj Triangle daje lepiej radę.

A nóż, to do wsyzstkiego,zrobienia kanapek, obrania pomarańczy, prac biurowo- elektrycznych (czasem trzeba coś naciąć, odizolować itp), itp, a taki motyl to dodatkowo do machania, a raczej do nauki, przynajmniej na razie.


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka chorobe, ze bawie sie nozem... Dlatego ostatnio nie ostrze, bo wygolone miejscami wlosy na przedramionach i na nogach nie wygladaja dobrze, nie mowiac o zacieciach :lol: Najgorzej jak raz nowym kozikiem zaczalem dla testow ostrosci golic wlos na prawej rece, troche przesadzilem, wiec chcialem wyrownac na lewej zeby nie wygladalo glupio, znowu przesadzilem, wiec wyrownac na prawej... ech, masakra :lol: A proby ogolenia geby nowym nozem? Kazdy z nas tak chyba robi :lol:


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie do samego ostrzenia a do podostrzania. Ja jakoś nie wierzę takim "automatom". Mają jedną niezaprzeczalną zaletę - gdy ostrzysz "z ręki" trzymają stały kąt. Ja w terenie używam tego - http://www.fide.pl/pl/victorinox/ostrzalka...ow__4.3323/678/ . Z jednej strony jest zwykły drobny kamień, z drugiej jest właśnie taki "automacik" o stałym kącie ostrzenia.


Sikory złote pod mankietem odmierzają sekund bieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do czego uzywacie tych nozy na codzien?

 

Generalnie noży używa sie do robienia jedzenia (robię na codzień kanapki, kupuję pieczywo w drodze do pracy), do przecinania / otwierania (opakowań). Oczywiście można to robić nożami za 5zł i nożami za 5000zł, tylko tymi drugimi robi się to z reguły przyjemniej lub rzadziej trzeba je przystosowywać do następnego użycia (znaczy ostrzyć).

Ja jeszcze używam noży do zachwycania się nimi, mam kilka modeli kolekcjonerskich. Lubię je oglądać, używać, chwalić się nimi przed innymi maniakami noży.

 

Proszę odpowiedz mi teraz, do czego używasz tych (w znaczeniu dobrych, kolekcjonerskich, unikatowych lub jakie tylko gromadzisz) zegarków na co dzień?


Miłośnik pięknych rzeczy i ostrych noży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To raczej nie do samego ostrzenia a do podostrzania. Ja jakoś nie wierzę takim "automatom". Mają jedną niezaprzeczalną zaletę - gdy ostrzysz "z ręki" trzymają stały kąt. Ja w terenie używam tego - http://www.fide.pl/pl/victorinox/ostrzalka...ow__4.3323/678/ . Z jednej strony jest zwykły drobny kamień, z drugiej jest właśnie taki "automacik" o stałym kącie ostrzenia.

 

ok.

a powiedzcie jeszcze jak to robisz.

Zakładając, że jesteś prawo ręczny lewą trzymasz "osełką" a prawą "strugasz".

To załatwia jedną stronę a druga?

Ja nie mam takiej koordynacji obu.....

druga strona "wyjdzie " gorzej....


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki nóż kupić do kuchni za max 200 zł.

Taki do wszystkiego - oprócz chleba (mam).

Jaki kształt powinien mieć?

 

co sądzicie też o takiej ostrzałce?

 

LSTCS.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być Santoku, czy duży nóż szefa kuchni?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.