Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się umiesz posługiwać to i scyzoryk Ci wystarczy :)

albo kawałek blachy...

wierzaj mi...

A jak mało to KATANA, a jak jeszcze mało to "zawołaj kawalerię"...

Jak mawiał pan Samuel Colt i pan  Browning.....

Ma to sens co mówisz w pewnym zakresie...gdy nie ma nic profrsjonalnego uzywamy co popadnie, choćby scyzoryk. Ale jeśli mamy czas na przygotowania to dlaczego nie ogarnać czegoś profesjonalnego? Ponadto wydaje mi się ze do walki dwóch uzbrojonych w nóż przeciwników lepiej byłoby mieć dwustronny i szczegolnie w tym temacie interesuje mnie zdanie kolegów. Czy w tej sytuacji nie bylby lepszy dwustronny od jednostronnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kij  długi da Ci większą przewagę

 Ale to nie forum o technikach walki bronią białą


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu gdzie mieszkam to najbardziej popularny jest długi śrubokręt płaski lub krzyżak , to w zupełności wystarcza i jest legalne

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu gdzie mieszkam to najbardziej popularny jest długi śrubokręt płaski lub krzyżak , to w zupełności wystarcza i jest legalne

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Mam taki secik, te 2 od dołu naprawdę niczego sobie

post-66434-0-46225300-1584829738_thumb.jpg


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj czegoś w stylu Fairbairn ,noż nie musi być długi zęby być skuteczna bronią ,ale sztylet na pewna nią będzie np.

Applegate-Fairbairn

4b835dc3683d59b1gen.png


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

szukaj czegoś w stylu Fairbairn ,noż nie musi być długi zęby być skuteczna bronią ,ale sztylet na pewna nią będzie np.

Applegate-Fairbairn

 

 

 

Ile się dostaje za posiadanie nie mówiąc o u życiu czegoś takiego?

 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Czy w tej sytuacji nie bylby lepszy dwustronny od jednostronnego?

 jak poznasz technikę walki wakizashi itp

 to będziesz wiedział, że on jest "obosieczny"

 

Ile się dostaje za posiadanie nie mówiąc o u życiu czegoś takiego?

 

za posiadanie nic...za użycie ..zgodnie z KK


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 jak poznasz technikę walki wakizashi itp

 to będziesz wiedział, że on jest "obosieczny"

 

za posiadanie nic...za użycie ..zgodnie z KK

Nie był bym taki pewny co do pierwszego:

 

Dz.U.2019.0.821 t.j. - Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. - Kodeks wykroczeń

§ 1. Kto w miejscu publicznym posiada nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełnienia przestępstwa, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3.000 zł.

 

Jak się będziesz tłumaczył w razie czego, "mam taki bo się lepiej wydłubuje brud z pod paznokci"?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na głowę Wam siadło z tym szukaniem noża do walki? Lepiej sprint poćwiczcie, daje więcej bezpieczeństwa, niż najlepsze na świecie ostrze wobec kilku drabów.

Kiedyś instruktor samoobrony mówił, że jeśli już dochodzi do walki, to znaczy, że za słabo przepraszałeś, albo za nisko się kłaniałeś. 

Chyba, że Wam chodzi o to, żeby sobie kogoś dla zabawy zarżnąć, a nie o to, żeby przetrwać.

Edytowane przez zami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na głowę Wam siadło z tym szukaniem noża do walki? Lepiej sprint poćwiczcie, daje więcej bezpieczeństwa, niż najlepsze na świecie ostrze wobec kilku drabów.

Kiedyś instruktor samoobrony mówił, że jeśli już dochodzi do walki, to znaczy, że za słabo przepraszałeś, albo za nisko się kłaniałeś.

Chyba, że Wam chodzi o to, żeby sobie kogoś dla zabawy zarżnąć, a nie o to, żeby przetrwać.

brawo! już miałem pisać że w ogóle to nie to forum, albo niech sobie chłop miecz kupi i się puknie płazem w czoło.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Nuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo! już miałem pisać że w ogóle to nie to forum, albo niech sobie chłop miecz kupi i się puknie płazem w czoło.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Widzę, że nie ogarniasz tego że na swiecie są jeszcze prawdziwi faceci którym nie obca jest mata i ring oraz systemy combat. A ty wolisz sie kryć pod spodnica swojej kobiety i przepraszac. To przepraszaj dalej zajaczku za to ze zyjesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie był bym taki pewny co do pierwszego:

 

Dz.U.2019.0.821 t.j. - Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. - Kodeks wykroczeń

§ 1. Kto w miejscu publicznym posiada nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełnienia przestępstwa, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3.000 zł.

 

Jak się będziesz tłumaczył w razie czego, "mam taki bo się lepiej wydłubuje brud z pod paznokci"?

Pytałeś o posiadanie..

 Nie o noszenie.

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie ogarniasz tego że na swiecie są jeszcze prawdziwi faceci którym nie obca jest mata i ring oraz systemy combat. A ty wolisz sie kryć pod spodnica swojej kobiety i przepraszac. To przepraszaj dalej zajaczku za to ze zyjesz.

Ale Ty męski jesteś  :o

Mój syn w czasie studiów chodził na treningi taekwondo. Był u nich w sekcji taki jeden macho, który na treningi chodził przez pół miasta z rękawicami przewieszonymi na szyi, żeby wszyscy widzieli dobrze, że nie jest on zajączek i pod spudnicę się w razie czego nie schowa.

Dobrze myślisz - wszyscy uważali go za idiotę i niewiele się mylili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujecie Divery ,a nie nurkujecie ,tak samo noże kupuje się do szuflady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o posiadanie..

 Nie o noszenie.

 

Aaaa, to już rozumiem. Nie no w porządku. Kupuje się nóż po to, żeby cyknąć focię wkleić na jakieś forum i odłożyć do szuflady ewentualnie wystawić na portalu aukcyjnym. Można i tak, w takim razie nic mi do tego.

kupujecie Divery ,a nie nurkujecie ,tak samo noże kupuje się do szuflady

O, wypraszam sobie! Ja nurkuję! Na 2 -3 metry ale nurkuję tongue.pngbiggrin.png


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujecie Divery ,a nie nurkujecie ,tak samo noże kupuje się do szuflady

 

Do szuflady spoko, ale jak się nosi (bo dozwolne), to można po pijaku i w sumie niechcący dźgnąć jakiegoś pijaka na przykład cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, to już rozumiem. Nie no w porządku. Kupuje się nóż po to, żeby cyknąć focię wkleić na jakieś forum i odłożyć do szuflady ewentualnie wystawić na portalu aukcyjnym. Można i tak, w takim razie nic mi do tego.

O, wypraszam sobie! Ja nurkuję! Na 2 -3 metry ale nurkuję tongue.pngbiggrin.png

Moje noże są raczej użytkowe.

 mam aż dwa , no trzy użytkowe.

jeden w samochodzie -to Viktor

drugi  przy psku jak idę do lasu

trzeci trochę większy jak idę do lasu..w zimę

 o noszenie tychże nie muszę się przejmować... mam "ważną i uzasadnioną przyczynę", i raczej niepodważalną :)

 Po ulicy i na codzien nie noszę

 

 Reszta noży o prowinencji myśliwskiej i wielce użytkowej/ jest w zbiorze...

 Zwykłe koziki mnie nie interesują(chociaż niektóre ładne)

  Nie piszę tu o bagnetach :) bo to inna bajka...a mam ich ponad 20

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie ogarniasz tego że na swiecie są jeszcze prawdziwi faceci którym nie obca jest mata i ring oraz systemy combat. A ty wolisz sie kryć pod spodnica swojej kobiety i przepraszac. To przepraszaj dalej zajaczku za to ze zyjesz.

ooo matko i córko turlam się po ziemi (pod spódnicą) ze śmiechu

 

nie znasz mnie misiu malinowy..

 

a tak poważnie zapraszam na Knives.pl

 

ja lubię Stridery SLCC - świetne chlastacze

strider ma też takie szpikulce które mają być tzw ostatnią deską ratunku

 

myślę że combat troodon DE serrated edge jest wybitnie skuteczny..

 

ja dłubię w zębach i robię fotki moim UT Spartan - double edge jest świetny do wszystkiego więc do Twoich potrzeb też sprawdzi

Edytowane przez Nuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo matko i córko turlam się po ziemi (pod spódnicą) ze śmiechu

nie znasz mnie misiu malinowy..

a tak poważnie zapraszam na Knives.pl

ja lubię Stridery SLCC - świetne chlastacze

strider ma też takie szpikulce które mają być tzw ostatnią deską ratunku

myślę że combat troodon DE serrated edge jest wybitnie skuteczny..

ja dłubię w zębach i robię fotki moim UT Spartan - double edge jest świetny do wszystkiego więc do Twoich potrzeb też sprawdzi

Widzę że potrzebujesz prowokacji by wypowiedzieć się merytorycznie... i za taką konkretną odpowiedz dzieki. Przejżę Twoje propozycje.

Zastanawiam się czy do celów walki już nie treningowej gdyby oczywiscie sytuacja tego wymagala nie byłoby najlepiej mieć nóż obosieczny typu sztylet ale jednak lekko wygiety z rownież lekko wygìetą rękojeścią? Oczywiście nie bedzie wtedy spelniał definicji sztyletu ale tak bylo mi latwiej wyjasnić o czym myslę.

I proszę bez tekstow o ulicy paragrafach itp bo nie chodzi mi o sytuacje w czasie pokoju.

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

double edge zębate

 

556b80a21a749ec0e2328580f2d26987.jpg

 

 

i ostatnia deska ratunku czyli Strider Nail

 

1bff930d69b2180b124ca4089bc48c75.jpg

 

i zombiaki ogarnięte

 

ząbkowane ostrze jest strasznie niszczycielskie w każdym materiale - takie rzeczy jak np. pasy bezpieczeństwa, węże strażackie - jak masło

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 najlepiej mieć nóż obosieczny typu sztylet ale jednak lekko wygiety z rownież lekko wygìetą rękojeścią? Oczywiście nie bedzie wtedy spelniał definicji sztyletu ale tak bylo mi latwiej wyjasnić o czym myslę.

I

Coś w rodzaju "debut", Dagma?

 obosieczny wygięty "kindżał"

stara ( od X w ) ale bardzo dobra i sprawdzona przez wieki na wschodzie konstrukcja.

 Zachodni Europejczycy nie znali sie i uzywali prostych głowni.. nie zawsze dobrych


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w rodzaju "debut", Dagma?

 obosieczny wygięty "kindżał"

stara ( od X w ) ale bardzo dobra i sprawdzona przez wieki na wschodzie konstrukcja.

 Zachodni Europejczycy nie znali sie i uzywali prostych głowni.. nie zawsze dobrych

Tylko czy obecnie jest produkowane coś takiego? Czy masz na mysli coś jak ponizej na foto?

post-74721-0-85934800-1584875161_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko można sobie zamówić u makera

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy obecnie jest produkowane coś takiego? Czy masz na mysli coś jak ponizej na foto?

attachicon.gifnoz-jambiya-kindzal-jemen-498106580.jpg

Są ludzie, którzy Ci to wykują z przyzwoitej stali.

Zobacz na "knife"

 Ja swój damast do lasu zamówiłem i otrzymałem dokładnie to co chciałem, czyli mały zgrabny, dobre ostrze ( nadające się do ostrzenia a nie na pokaż)

no i ładny. a wiesz broń myśliwska mysi być w swoim rodzaju ładna :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.