Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy... W zegarkach to "hołd" złożony pierwowzorowi ;) No chyba, że robili Chińczycy, to wtedy tylko podróbka :D Jak z nożami - nie wiem

 

Homage to chyba trafne określenie w tym wypadku i ma takie same konotacje jak w przypadku zegarków :lol:

 

Powitoł

Podejście wszędzie takie same.

Jeden nie weźmie rżniętego projektu do ręki.

Drugi nie ma z tym problemu, byle nie rżnęli log i znaków handlowych.

Trzeci ma w d...pie i weźmie wszystko co mu pasuje, nawet 100% podróbkę.

 

Ja unikam rżniętych projektów, choć jedną sigmę mam i chwalę ;)

Chińczycy teraz mają mnóstwo swoich własnych projektów, albo projektów knifemakerów, które robią w porozumieniu z nimi.

 

Projekt jest wyraźne zerżnięty, jednak nie bezpośrednio od Spyderco. Firebird F759 jednoznacznie bazuje na Byrdzie Meadowlark 2, który bazuje na Spyderco Delica 4 (aczkolwiek chyba "legalnie", biorąc pod uwagę relację obu marek). Poniżej Meadowlark 2 i Delica 4:

 

cFXgO4s.png

Fotka kradziona: https://blog.hsoi.com/2016/11/12/byrd-meadowlark-2/

 

Ja na razie uciachalem palucha swoim nowym nabytkiem to wszystko .

 

Chrzest bojowy musi być :P

 

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multitool Leatherman Sidekick, rozwazam zakup, warto?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multitool Leatherman Sidekick, rozwazam zakup, warto?

W mojej opinii warto, mam wersję z nożyczkami zamiast piłki (Wingman) - dobrze wykonany, budżetowy model. Jeździ w samochodzie od paru lat, niejedno już przeszedł i nadal dzielnie służy :)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multitool Leatherman Sidekick, rozwazam zakup, warto?

Moim zdaniem nie warto! Miałem, próbowałem używać, nic z tego nie wyszło. Może moje wymagania były zbyt duże, jednak jak coś jest do wszystkiego to jest ...

Mój leży gdzieś w szufladzie i zbiera rdzę. Jako gadżet, który ma wyglądać może by się sprawdził, jeśli choć trochę majsterkujesz, będziesz zawiedziony.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od chyba 15 lat używam toola Gerbera..warto,działa . Leatherman też ma dobre opinie.. ale za dawnego Gerbera ręczę. Za wersje Bear Grylls już,zdecydowanie nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto! Miałem, próbowałem używać, nic z tego nie wyszło. Może moje wymagania były zbyt duże, jednak jak coś jest do wszystkiego to jest ...

Mój leży gdzieś w szufladzie i zbiera rdzę. Jako gadżet, który ma wyglądać może by się sprawdził, jeśli choć trochę majsterkujesz, będziesz zawiedziony.

U mnie podobnie - Leatherman wave.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto! Miałem, próbowałem używać, nic z tego nie wyszło. Może moje wymagania były zbyt duże, jednak jak coś jest do wszystkiego to jest ...

Mój leży gdzieś w szufladzie i zbiera rdzę. Jako gadżet, który ma wyglądać może by się sprawdził, jeśli choć trochę majsterkujesz, będziesz zawiedziony.

 

To prosty multi-tool do prostych zadań  :) Oczywiście wszystko zależy od oczekiwań i zastosowania - niemniej uważam, że jest to dobra, budżetowa pozycja. Używałem wiele Leathermanów przez lata, od Squirta po Charge i żaden mnie nie zawiódł. Jak wspomniał @y60, stare Gerbery również są godne polecenia.

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prosty multi-tool do prostych zadań :) Oczywiście wszystko zależy od oczekiwań i zastosowania - niemniej uważam, że jest to dobra, budżetowa pozycja. Używałem wiele Leathermanów przez lata, od Squirta po Charge i żaden mnie nie zawiódł. Jak wspomniał @y60, stare Gerbery również są godne polecenia.

 

Dla mnie, ten multi-tool okazał się nieporęczny, nie leżał dobrze w dłoni. Jego miejsce zajął Ranger Grip 79. Oczywiście nie jest to multi-tool a nóż.

Cóż, być może nie potrzebowałem narzędzia wielozadaniowego, a wygodnego noża.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie warto - mam charge'a i przy prostych robótkach (u mnie elektrycznych głównie) to wręcz idę do klienta z leathermanem w kieszeni i zazwyczaj się ogarnia a jak nie to z powrotem po skrzynkę do samochodu.

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o multitool, który można na codzień w kieszeni nosić, a który ma praktycznie wszystkie narzędzia, to w miejsce Charge'a polecam model Victorinox Spirit.

Sam mam Charge TTI, ale to Vicka noszę w kieszeni, bo dużo poręczniejszy (dostęp do wszystkich narzędzi bez rozkładania), a przy tym smukkejszy i mniejszy od Charge'a. Chociaż wydaje się deikatniejszy od Leathermana, to do większości prac jest idealny. Nawet kupiłem drugiego na zapas ;)

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, ten multi-tool okazał się nieporęczny, nie leżał dobrze w dłoni. Jego miejsce zajął Ranger Grip 79. Oczywiście nie jest to multi-tool a nóż.

Cóż, być może nie potrzebowałem narzędzia wielozadaniowego, a wygodnego noża.

"Idealny scyzoryk do piłowania drewna i zdejmowania izolacji podczas wypraw na łono natury" :)

Scyzor całkiem fajny, ale opis ze strony Vicka lekko z czapy jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z okazji świat,od soboty ,kolekcja uzupełniona, wpadły kamyczki od Bachera ,jeszcze nie wypróbowane ,ale wykonanie bez zastrzeżeń ,oraz pierwszy mój Benchemade  i to wersji  391 SBK,,mechanika bardzo przyjemna ,stal to D2 ,a ta od Benchamade ponoć szczególnie dobra,okładziny to nylon wzmocniony włóknem węglowym(mega),nie zwykle  lekki  ,folder  z first production ,jeden z pierwszych 1200 wyprodukowanych sztuk(trafił się numer szczególny) ,wiec dziś po spacerze po ogrodzie trafia do reszty mojego złomu i będzie grzać szufladę ,przy okazji klips pięknie ubrudzi mi spodnie ,tradycyjnie zdjęcie pudełka załączam

fa00c688608a0bf6gen.jpg

936d311bcc410525gen.jpg

b007317159a09707gen.jpg

8b6d2d7a54a187d6gen.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Da się ten drugi kupić tylko ciut drożej niż pierwszy.

Tu - na najfsach mówią, że sklep  OK:

https://allegro.pl/oferta/noz-benchmade-580-2-barrage-g10-s30v-wspomaganie-8069956279

A tu nawet taniej, ale nie wiem co to za sklep:

https://allegro.pl/oferta/noz-benchmade-580-2-barrage-g10-s30v-wspomaganie-9145500018


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował  :)

A jak ma się stal 154CM do S30V? Z kartonem, folią i tego typu pierdołami, to radzi sobie kawałek zbitej butelki ale bardziej o łatwość ostrzenia mi chodzi. Czy też o fakt, jak długo trzymają "ostrość"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojego odczucia 154 ,to świetna stal ,ostrość robocza świetna 

s30 wydaje się trudniejsza do ostrzenia , nie są to jakieś mega odlegle od siebie stale ,maja podobne właściwości

bardziej  te okładki  z G10 zrobią różnice w odbiorze noża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Jak wyżej - s30v jest ciekawsza, ale nie na tyle, żeby kruszyć o nią kopie.

S30V dłużej się trochę ostrzy, ale też dłużej ostra. 154cm w gripie szybciej robiła się mydlana - może to być tylko moje spostrzeżenie, ale równolegle używałem gripa i BM535 przez ca 2 miesiące i specjalnie na to zwracałem uwagę.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tak się ostatnio pocieszylem ;)

 

dwa stridery - ebdb i slcc

 

395d3eaf893d3c6bcdf408a1700511eb.jpg

be31c31c09a238dd922cc94e7e50e24c.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.. Gdyby tylko rękojeść była z dobrego drewna..... zabierałbym go do lasu... :)

 funkcjonalne ostrze do ..

 

 

nie napiszę do czego, bo może tu są zieloni...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorznip

Obawiasz się zielonych ,,, ludzików, znaczy się UFO?


Z takim nożem w ręku ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tak się ostatnio pocieszylem ;)

 

dwa stridery - ebdb i slcc

 

 

 

 

 

 

Ma jakieś specjalne przeznaczenie?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiasz się zielonych ,,, ludzików, znaczy się UFO?

Z takim nożem w ręku ???

To Zielone ludziki mnie nie lubią,........

Noża zaś używam w lesie do niecnych celów...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat wstecz,mój kolega robił 3 tygodniowy kurs tutaj. https://www.gransforsbruk.com/en/product/forging-course-how-to-forge-a-knife/

Jest jeszcze Szwajcaria i warsztat mojego przyjaciela,jak te wariactwo się skończy,wybieram się do niego,zgłębiać tajniki tej sztuki https://studioblade.be/

Nie omieszkam załączyć fotorelacji :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.