Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

u góry po lewej,stal sanmai z porożem jelenia - specjalna stal z twardym rdzeniem i bardziej miękkimi bokami,środkowy to stal damasceńska,eukaliptus z Australii i poroże z Jukonu,po prawej to nóż na szyję, stal węglowa i rękojeść z drzewa oliwnego

post-110638-0-19330100-1587299329_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa ostrzałka już dojechała.59a73b92f7203e20b578d250fad3dcd0.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mario1971 napisał:

Nowa ostrzałka już dojechała.

Jestem zielony w ostrzeniu na takiej maszynce. Ostrzenie jakie znam to na kawału piaskowca albo kamieniu- tak śmigał mój dziadek. Do czego służą te patyczki? I jak to działa tak w skrócie?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

EDOX C1 DIVER 70157 3 NIN, SEIKO SAMuRAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem zamówiłem swój pierwszy nóż, taniocha jakaś jestem ciekaw czy spodoba mi się noszenie noża, scyzoryk victorinoxa się przydawał.. może będę miał nowe hobby

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, tubabi napisał:

Jestem zielony w ostrzeniu na takiej maszynce. Ostrzenie jakie znam to na kawału piaskowca albo kamieniu- tak śmigał mój dziadek. Do czego służą te patyczki? I jak to działa tak w skrócie?

Kolega @mkl1już mnie uprzedził ?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mario1971 napisał:

Kolega @mkl1już mnie uprzedził ?

Dzięki

 


EDOX C1 DIVER 70157 3 NIN, SEIKO SAMuRAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini multitool Ganzo za całe 30 zł;)

Jedynie stalowe podkładki wymieniłem na poliamidowe plus biały smar

602A9CB7-D987-43AB-AEBB-F0FFE3F791D8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż makerem nie jestem, cierpliwości do stali równiez brak więc moje nożyki są paskudne i zrobione na odwal się (wolę pracować ze skórą), ale sa mocne i ostre jak diabli; a że brzydkie to nie żal rąbać drewno do grilla ;)Oba ze stali NCV1 mały 59-60 hrc, większy 58-59 (wartości prawdziwe, zmierzone po odpuszczeniu w narzędziowni). Rodzina już przywykła do widoku jak kroję steki/karczki taką kosą ;)

 

5EE85CDC-DEFC-4B70-965D-E2949201DB65.jpeg

9D36E95F-058E-486B-80B5-F03B1FCF1366.jpeg

6CF4E27E-602A-4C2F-8B28-D0EA0CA7E8FA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Mam bardzo przyziemne pytanie i prosbę ale liczę na fachową pomoc.

Czy możecie mi doradzić jakiś przyzwoity zestaw noży kuchennych. Nie chodzi o wydanie majątku, ale już niesamowicie mnie irytuje ciągła tępota w kuchni i problem z pokrojeniem pomidora.

Używam najzwyklejszych noży za góra kilkadziesiąt złotych, nawet po oddaniu ich do naostrzenia bardzo szybko się tępią.

Będę wdzięczny za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Victorinox, maja naprawdę dobry przekrój cenowy, gdzie nie wydając majątku można kupić dobry nóż.

Jednak osobiście, polecił bym zakup dobrej ostrzałki do noży. Nawet najlepszy nóż, prędzej czy później, będzie wymagał ostrzenia.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. A jaką ostrzałkę byś polecił do domowego, kuchennego użytku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

...ale już niesamowicie mnie irytuje ciągła tępota w kuchni i problem z pokrojeniem pomidora.

 

Napisze tylko jedno: pikutek (chodzi o ten z ząbkami). default_wink.png&key=5166469a03caeab5460848c6e3a7be3ddafbf8389d7b3d91c7ca8ad45926344a

Do pomidorów i nie tylko nie znajdziesz nic lepszego. Tylko uważaj na samym początku, bo jego ostrość może być zgubna, jesli do tej pory wszystkie noże byly tępe.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję. A jaką ostrzałkę byś polecił do domowego, kuchennego użytku?

Ja w domu używam Fiskarsa. Nie ma łatwiejszego sposobu na ostre noże.

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze to te z wymuszonym kątem V. Diament, wolfram ceramika. W kolejności od najtwardszego. Dla przykładu, wolfram zbiera do ok 58 hrc, wymieka w okolicach 60 hrc gdzie musi być diament. Niestety ostrze nie jest ładne po takich ostralkach

Z tanich Walther za ok 30 zł ma wolfram i ceramikę i dwa kąty ok 17 i 25 bodajże.

 

 

Ja stosuję płytki z nasypem diamentowym. W Castoramie jest takie ustrojstwo z 4 gradacjami. Niestety tu albo masz pewna rękę albo trzeba zrobić sobię uchwyt do stałego kąta. Noże ostre jak diabli.

 

Z systemami ostrzącymi nie miałem do czynienia więc nie wiem czy dobre jak piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, clusca napisał:

Napisze tylko jedno: pikutek (chodzi o ten z ząbkami). default_wink.png&key=5166469a03caeab5460848c6e3a7be3ddafbf8389d7b3d91c7ca8ad45926344a

Do pomidorów i nie tylko nie znajdziesz nic lepszego. Tylko uważaj na samym początku, bo jego ostrość może być zgubna, jesli do tej pory wszystkie noże byly tępe.

Tylko o nóż trzeba dbać, nawet ten najtańszy, kuchenny. Po umyciu odkładać na wyznaczone miejsce a nie do osączarki z pospólstwem, czyli łyżkami i widelcami. 

A tyle radości za 20 PLN ?⚔️


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Teufel26 napisał:

Osobiście polecam Victorinox, maja naprawdę dobry przekrój cenowy ...

Jeszcze dopytam, bo widzę że Victorinox robi noże kuchenne na różnych pulapach cenowych. Czy za godne uwagi można uznać już te z najbardziej podstawowej linii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze dopytam, bo widzę że Victorinox robi noże kuchenne na różnych pulapach cenowych. Czy za godne uwagi można uznać już te z najbardziej podstawowej linii?

Ja używam tych z średniej pułki cenowej.
Wychodząc z założenia, ze ma to być narzędzie, które będzie Ci służyło każdego dnia i przez wiele lat, powinno być wygodne i niezawodne, postaw sobie górny limit.
Godne uwagi powinno się uznać takie noże, które spełnia Twoje wymagania.

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victorinox to firma z tradycjami i sądzę że nie powinieneś być zawiedziony ich produktami nożowymi. Posiadam poza pikutkami (pomidorkami) dwa noże kuchenne tej firmy i są spoko. Chociaż jak chciałem zaszaleć to kupiłem Japończyka ze stali dwuwarstwowej w sklepie na Książęcej (masz o rzut beretem jak odwiedzisz butik Omegi albo Roleksa na placu Trzech Krzyży w stolycy). 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na takie wodne ostrzałki? Cena oryginału powala ale podobne można za 500-600 dostać. 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do grona posoadaczy noży, fajna sprawa 5ee686d0304deb2fb77edc16024a31cf.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 2.05.2020 o 00:17, walerian napisał:

Cóż makerem nie jestem, cierpliwości do stali równiez brak więc moje nożyki są paskudne i zrobione na odwal się (wolę pracować ze skórą), ale sa mocne i ostre jak diabli; a że brzydkie to nie żal rąbać drewno do grilla ;)Oba ze stali NCV1 mały 59-60 hrc, większy 58-59 (wartości prawdziwe, zmierzone po odpuszczeniu w narzędziowni). Rodzina już przywykła do widoku jak kroję steki/karczki taką kosą ;)

Nóż jest piękny a robota w skórze pierwsza klasa, nic dodać, nic ująć.

Ups, przepraszam za cytowanie zdjęć ale po zmianach jeszcze nie ogarniam...

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 3.05.2020 o 19:12, b_easy napisał:

A co powiecie na takie wodne ostrzałki? Cena oryginału powala ale podobne można za 500-600 dostać. 

 

Podobne, tyle ,że ręczne to można znależc w  starych szopach.

Naorawdę działają świetnie.

 Nawet przy odrobinie wprawy nie trzeba "trzymadłą"

 Kamień jest ważny, i  trochę wprawy/znajomości rzeczy,co ma być ostrzone

 

Edytowane przez mkl1
Nie cytujemy zdjęć.

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2020 o 13:10, mario1971 napisał:

Nowa ostrzałka już dojechała.

Polecam dokupic do niej diamenty.

Praca na tych kamieniach to rzeź, zwłaszcza jak masz jakąś lepszą stal.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.