Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej wątpię w te 2,5 k USD:)

Na innej stronie wstępnie wycenili podobny na 500 USD.

Sprzedawać nie będę, zostawię na pamiątkę.

 

Jeśli chodzi o produkcję to nie były robione pod celą, tylko w warsztatach więziennych.

Potem były sprzedawane.

Swoją drogą to chyba jedyny kraj w którym w więzieniu takie rzeczy wykonuje się legalnie, ale co kraj to obyczaj????

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnym znawcą i ten nóż z racji tego kiedy został znaleziony ma większe szanse być gratką kolekcjonerską jak piszecie, ale równie dobrze może być turecką podróbą z tamtych lat, bo nóż  w wielu odsłonach sygnowany AK-47 podrabiany jest po dzień dzisiejszy w zatrważającej cenie 30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się ostatnio powiększyła kolekcja o kilka busse

a93b631ccd691c0c71ca8870f2ffe6ae.jpg
b49033175d508fc06bc6806d004e26b3.jpg
722fdf0becad91ea76d2c2924516a736.jpg
406c1682998dd260158a7a5c13a576c7.jpg
91ed12c7dd54dfbc1913648821774017.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie jaki (firma i model) nóż został użyty do odpakowania chińszczaka ?

 

 

ZT ?

RICK HINDERER ?

 

czas filmu 2:05

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później sam znalazłem w ich filmach, stąd wykropkowałem wpis - i teraz zastanawia mnie jak ten wpis pozostał.

 

Maja bardzo podniecający kształt ostrza i jak na nóż za 120zł robi robotę i zbiera pochlebne opinie - niestety kontrola jakości i szlifu u Chińczyka standardowo - jak trafisz, tak masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2020 o 01:37, porcelanowy napisał:

Powitoł

Ta sama parka:

 

 

Dzięki, spodobał mi się na tym filmie, trochę poszukałem informacji i ... nabyłem.

6 godzin temu, Burns napisał:

Później sam znalazłem w ich filmach, stąd wykropkowałem wpis - i teraz zastanawia mnie jak ten wpis pozostał.

 

Maja bardzo podniecający kształt ostrza i jak na nóż za 120zł robi robotę i zbiera pochlebne opinie - niestety kontrola jakości i szlifu u Chińczyka standardowo - jak trafisz, tak masz

 

W moim egzemplarzu wykonanie wydaje się w porządku. Co prawda rozpakowałem dopiero parę minut temu, ale wstępne obejrzenie dało jak najbardziej pozytywny wynik. Również fabryczna ostrość prezentuje się zupełnie dobrze.

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Burns napisał:

aktualizacja:

 

 

Fajne! Same NOS-ki, takie ładne - nieśmigane ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2020 o 09:54, clusca napisał:

Panowie, w temacie noży jestem kompletnym "lajkonikiem". Czy coś takiego jak CJRB jest warte zakupu? Zastanawiam się nad modelem Centros i Briar, ewentualnie Talla. Można z US za całkiem rozsądne pieniądze ściągnąć. Nóż ma służyć po prostu do "bycia w plecaku" w razie "W" ;)

 Zacytuję sam siebie i ponowię pytanie :) Wprawdzie już zamówiłem i okaże się co przyjdzie i czy warte wydanej kasy, ale z ciekawości dopytam, miał ktoś styczność z tą marką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, rmak napisał:

Pozbyłeś się M21?

Wszystko jest na swoim miejscu - jest niesprzedawalny...

 

13 godzin temu, mario1971 napisał:

Fajne! Same NOS-ki, takie ładne - nieśmigane ;)

Ta kabura jest i będzie z nożami użytkowymi, na zdjęciu tego nie widać bo stal odbija światło, nic poza testowymi kartkami nie ciął tylko RAT1 i CIVIVI (stąd podpis aktualizacja) bo przyjechał wczoraj, reszta była  i jest używana, niektóre ostrzone.

102338678_289186265806175_8526546952089763840_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=mVs-GAM4Z4cAX8PfRtM&_nc_ht=scontent.fpoz2-1.fna&_nc_tp=7&oh=e060039faf048adc61af838d71eb276f&oe=5EFE32E8

9 godzin temu, clusca napisał:

 Zacytuję sam siebie i ponowię pytanie :) Wprawdzie już zamówiłem i okaże się co przyjdzie i czy warte wydanej kasy, ale z ciekawości dopytam, miał ktoś styczność z tą marką?

 

Trzeba zapytać jakie jest obecne zdanie Trumpha co do chińszczyzny, ja mam nadzieję, że zaczniemy od niej odchodzić i od globalizacji, ale długa droga przed nami...

 

Uważam jednak, że na pierwszy nóż i ogólnie na EDC nie ma co przesadzać z ceną bo:

- lepszy każdy nóż niż żaden,

- folder (nóż składany) to nadal folder i obarczony jest pewnymi konsekwencjami:

       - np. piasek, tłuszcz, temperatura potrafią ostro dać w kość dla przysłowiowych scyzoryków, po czym trzeba je słabiej lub mocniej czyścić i nie trzeba lecieć do Afganistanu, żeby tego doświadczy...

101699950_188433265763872_6889147565921533952_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=qULZu55rO6kAX83yE1U&_nc_ht=scontent.fpoz2-1.fna&_nc_tp=7&oh=463300f748fa357f5931b0e9d99e6f2f&oe=5EFBC994

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę w klimatach nożowych, nie miałem pojęcia kto od kogo i co zrzyna. Obejrzałem po prostu kilka recek na YT i postanowiłem zamówić. Już wiem, gdzie się nowymi nabytkami nie chwalić ;)

Chociaż z drugiej strony CJRB jest chyba robione przez Artisan Cutlery z siedzibą w Kalifornii, więc podobnie jak CRKT, również US. Zdaje sobie sprawę, że takie one hamerykańskie, jak Xiaomi, ale czy CRKT również takie nie są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd braliście RUIKE z czarnymi okładzinami ?

38 minut temu, clusca napisał:

Zdaje sobie sprawę, że takie one hamerykańskie, jak Xiaomi, ale czy CRKT również takie nie są?

 

Nie zrozum mnie źle to ta sama bajka co Seiko, Casio, Omega, Nike, Puma, - ręką w kraju macierzystym a dwoma stopami w Chinach, ale wróćmy do noży:

to o co pytasz, Chiny i wyższe modele Tajwan, pseudo rodowód inny, nieliczna drożyzna rzeczywiście USA...

gdybym miał tak elaborat napisać i porównać M21 do niby identycznego M16 crkt to ten drugi raczej nadaje się do mieszania farby w wiadrze... więc mi się nie chce, bardziej wtopa niż banan na buzi...

czarny koń to CODE 4, na tyle, że kupię sobie chyba jeszcze jeden na zaś ;)

 

ten CIVIVI z wczoraj to właściciel niby niemiecka marka WE, gdzie noże startują od 1000zł, ale CIVIVi to też chińszczak, pod skrzydłem Niemców, na pudełku same odnośniki do Insta, twitów, pinów i innych bzdur - jednym słowem zrobią wszystko, żeby człowiek prawdy nie dowiedział się...

 

Podsumowując:

101755301_2948357585283278_3453327377281581056_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=_tliCgt_xy4AX_LDE3T&_nc_ht=scontent.fpoz2-1.fna&oh=00d204373c668b4be89b6f731c0040bd&oe=5EFC5142

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę chyba temat przestudiować od początku, bo zielony jestem. Moja przygoda z nożami ogranicza się do kupna noża w sklepie internetowym przy okazji zakupu ostrzałek do noży kuchennych, tylko dlatego, że wyświetlił się pod koszykiem jako okazja dnia za całe 18,70 PLN ;)

 

20200603_232610-1000px.jpg.2dc866109c00d2e79644713e147060d2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Burns napisał:

Skąd braliście RUIKE z czarnymi okładzinami ?

 

 

 

Allegro. I może miałem szczęście (tak jak pisałeś odnośnie chińskiej kontroli jakości), ale po dwóch dniach zabawy nadal jestem zdecydowanie na tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wczoraj jeszcze taki dotarł.

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było tego bardzo dużo. Za dużo ????został tylko Tenek i czerwony vicek bo najbardziej podpasowaly. 

 

 

IMG_20200422_155133-01-01.jpeg

20170125_174204-01-02.jpeg

20180928_162325-02-01.jpeg

20180224_120700-01-01.jpeg

20180130_203920-01-01.jpeg

20161204_105137-01-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozsądek wygrał ze zbieractwem. Scyzoryk (dla mnie to słowo to synonim Victorinoxa) jest znacznie wszechstronniejszy niż folder, ale też w moim przypadku nie niesie ze sobą takiego ładunku emocjonalnego. Dlatego żeby to zrównoważyć mam zarówno kilka Vicków (za dużo) i kilka folderów (z pewnością za dużo) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zainspirowany zdjęciami @Burnsa też powyciągałem z szuflad kilka sztuk ;)

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc Panowie, zmęczony szlifowaniem noży na chybił / trafił kupiłem szlifierkę na mokro Holzkraft.

Powiem tak: po raz pierwszy mogę golić się nożami z Ikea. Dosłownie.

 

Ostrzenie noża ze zniszczoną krawędzią tnącą poniżej 5 minut.

4 x każda ze stron, potem 1 x każda ze stron. Polerka pastą 6000 - 2 x każda ze stron.

 

Dochodzę do wniosku że stal już nie jest tak ważna w nożu jak przyrząd do jego ostrzenia.

 

holzkraft-ostrzalka-wolnoobrotowa-do-ost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i za ile kupiłeś?

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamienie są miększe od węglików. Na kamieniu nie naostrzysz dobrze stali, która ma dużą zawartość węglików i to daje jej długotrwałą ostrość. Kamień ściera osnowę stali, a twardy węglik zostaje wyrwany. Nóż będzie ostry, ale pozbawiony węglików na krawędzi nie będzie trzymał tak długo ostrości, jak nóż ostrzony na diamentach.

Edytowane przez zami
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.