Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, xavras_s napisał:

Po wielu rozterkach zdecydowałem się na EDC - Spyderco Chaparral. Pierwsze wrażenia świetne.

 

 

Bardzo udany składak, szkoda tylko, że posiada jedynie ustawienie tip-up. Dlatego szybko się z nim rozstałem :(


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy „poważny” nóż więc jestem laikiem. Wytłumacz mi proszę, w czym przeszkadza noszenie noża w jedną lub drugą stronę. Bo tak rozumiem tip-up, końcówka w górze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wygodę -  o to aby wyciągnąć nóż i aby bez obracania otworzyć aby od razu był gotowy do użycia. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, eye_lip napisał:

Chodzi o wygodę -  o to aby wyciągnąć nóż i aby bez obracania otworzyć aby od razu był gotowy do użycia. 

No dobra, a co tip up w tym przeszkadza? Skoro czubek u góry to w przypadku spyderco pasztet dziura na dole. Wyciągasz z kieszeni i paluch od razu na otworze ląduje. Nie mówiąc już o bezpieczeństwie. Tip up i klinga grzbietem do krawędzi kieszenie. Bezpieczniej nie da się nosić folderka. Mi się kiedyś otworzyła w kieszeni zetka na łożyskach bo była tip down i grzbietem do jajek. Zeskakiwałem z dachu, na szczęście nić się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki handmade dziś pod ręką. Historia jest dość śmieszna, bo dostałem nóż na urodziny (pal sześć przesądy), od gościa który za dużo pieniędzy by nie wydał. Okazuje się, że jest to jeden z 50 noży powstałych jako praca dyplomowa na metalurgii... Koleś posprzedawał, po obronie, noże kolegom w cenie materiałów😄

IMG_3107.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Dobrze, że metalurgia, a nie coś związane z projektowaniem, estetyką czy czymś podobnym, bo.... ;)

Historia IMO ciekawsza niż nóż :) Wiadomo choć z czego to?

 

Ja jestem w trakcie przerabiania tego dużego:

Dwn9rKY.jpg

 

Na coś bardziej poręcznego.

Skrócony do ok 22cm + miedziana tulejka + grochodrzew + mooooże pocienienie ostrza bo 3mm to ciut dla mnie za dużo :)

Kbst94x.jpg

 

I zdarzyło się też pobawić na działce wcześniej wrzucanym bowikiem :D

Pe3JU61.jpg

 

MALINA :D

FLQUctQ.jpg

 

Jakieś grzybki też się przydarzyły :)

uoZAYRw.jpg


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, porcelanowy napisał:

Dobrze, że metalurgia, a nie coś związane z projektowaniem, estetyką czy czymś podobnym, bo.... ;)

Historia IMO ciekawsza niż nóż :) Wiadomo choć z czego to?

 

Doszły mnie słuchy, że są 2 opcje: 1) szyna kolejowa  2) elementy wagonu

Ile w tym prawdy... Widziałem fotki kilku innych modeli i ten jest ładny (uwierzcie na słowo). Nie wiem jaki był do końca motyw tej pracy.

Na podarowane się nie narzeka więc jest👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jeszcze z drugiej strony oraz zamknięty, bo fajnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Pamiko napisał:

26D2545A-3AB3-4EA9-9BF6-CAB6BEB5A726.jpeg

Dobry sprzęt, to ultra czy utx? Ja się czaję na benchmade phateon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem czarnego utx 85 spearpoint ze stali 204p. Świetna wielkość, jednak zbyt twarda mechanika. Jak dla mnie pakują zbyt mocne sprężyny. Leci do mnie Benchmade Phateon, jak dobrze pamiętam mając go kiedyś w łapach, to akcja w porównaniu do microtecha to był kosmos. Zobaczymy. Jeszcze Chodzi mi po głowie Boker Plus Houge OTF. Macałem na targach w stolicy. Miodzio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mechanika jest porownywalna ze wskazaniem na Microtecha . Benchmade to dobry nóż  gratuluje zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie marce Heretic. jest ponoć założona przez syna  tego co założył Microtecha.Noże fajne .Ale czy wrte tej ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaże Wam mój recyklingowy nóż kuchenny. 😁 Tak na prawdę jest to tylko przeróbka raczej taniego noża, z uszkodzoną klingą i rozwaloną rękojeścią (był tam jakiś plastik). Nóż skrócony, a na okładziny rękojeści wykorzystałem stara dębowa deskę do krojenia. Trochę jeszcze posłuży 

IMG_20201107_115655.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Recycling tego typu najbardziej satysfakcjonuje. Brawo :)

 

Zdarzyło mi się swego czasu starego pokancerowanego gerlacha

blGqr8q.jpg

 

w nowe ubranie z klepki bambusowej ubrać

oyuKJxy.jpg

 

U mnie coś podłubał ;)

k0Gr8HY.jpg

 

A potem odszykowany i naoliwiony poszedł w świat i chyba już z czwarty albo piąty rok u kumpla służy :)

PrXGvFK.jpg


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.