Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

A jak tak z ciekawości kliknąłem bo nie znałem firemki😁

 

 

DSC_0674.JPG

DSC_0675.JPG

DSC_0676.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, że jak, że rękojeść zmienia kolor - hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2020 o 21:30, Kuklik napisał:

"Zauważyłem, że w kieszeni przeważnie ląduje tani Kershaw Dividend, a droższe leżą na półce do poklikania od czasu do czasu i przecięcia kartki."

Przepraszam, ale ok. 250 zł za nożyk, to raczej tanio nie jest. Przynajmniej dla mnie.

Jak również  nóż kuchenny za 500 zł.

Zrobiłem ankietę w babińcu, budżetowym, w którym pracuję.

500 zł za nóż to dla zdecydowanej większości zupełnie abstrakcyjna cena...

A maniacy nożowi to trochę inny rozdział :rolleyes:

Tak samo, jak nie wszyscy wiedzą, że porządne nożyczki fryzjerskie to koszt 1,5k i wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Burns napisał:

Ale, że jak, że rękojeść zmienia kolor - hahaha

Magia ekranu😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, loco50 napisał:

A jak tak z ciekawości kliknąłem bo nie znałem firemki😁

Podoba mi się motto na pudełku. Jaka stal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D2, okładziny G10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sanik napisał:

Tak samo, jak nie wszyscy wiedzą, że porządne nożyczki fryzjerskie to koszt 1,5k i wyżej.

 

Być moze, ale polemizowałbym, że np. porządne nożyczki to 1,5 tys. i wyżej, czy inne tego typu popierdółki.

Analogicznie można powiedzieć że:

np. porządny samochód to 1,5 mln i wiecej,

zegarek 150 tys. i wiecej, aparat fotograficzny czy komputer 15 tys i więcej, etc.

Długo można wyliczać...:blink:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzędzie profesjonalne zawsze będzie drogie, czego by to nie dotyczyło. Nie zawsze potrzebujemy przepłacać kilkakrotnie za jakiś przedmiot, ale musimy odpowiedzieć sobie jaki jest cel danego zakupu, jak będzie użytkowany, ile możemy wydać, Każdy chce dostać możliwie wiele przy określonych zasobach. Ot, ekonomia.

Przykład nie nożowy ale też ostry. Sekator. Jeśli komuś jest potrzebny tylko po to żeby przyciąć dwa kwiatki w domu to może sobie kupić najtańszy. Jak ma możliwość wydania większej kwoty to może nabyć coś droższego, firmowego. Powiedzmy jakiegoś podstawowego Fiskarsa. Jakość będzie wyższa ale to wciąż będzie kiepski sekator nie nadający się  do poważnych prac. Jak ktoś jest ogrodnikiem i ma przed sobą cały dzień cięcia to musi mieć porządne narzędzie. Tanie by nie wytrzymało nawet dnia, a na pewno nie wytrzymałyby ręce człowieka.

Kończąc filozofowanie. Dzisiaj musiałem wyciągnąć tego oto "maluszka" do zadań specjalnych. 1,2 kg wagi, wygląd ohydny ale działa sprawnie tam, gdzie jego koledzy wymiękają.

 

IMG_20201218_152440162.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór 😉 Zbłądziłem w część nie do końca zegarkową i widzę że tu koledzy to mają niezłe zabawki 🙂

Jak przy dyskusji budżetowej - mam wrażenie że z nożami to ma się bardzo podobnie jak z zegarkami - ADHD się załącza, budżet rośnie, gdy pęka każda kolejna bariera złotówkowa i jakoś tak ciężko potem się zatrzymać i wrócić na ten wyjściowy pułap. W moim przypadku dokulałem się do pułapu budżetowego Benchmade'a 51 4" - w założeniu miał być do codziennego tyrania - w końcu motyl EDC :P

EDCowanie skończyło się w szufladzie, obok 'kilku' innych towarzyszy a ja EDCuje Spyderco Military albo dzielnego i nieśmiertelnego Vicka Pioniera, choć ostatnio wpadł mi w łapki (od Mikołaja powiedzmy :P) Boker TechTool 1 z hebanową rączką. Cholerka - fajne toto. Sandvik 12C27, zahartowany do 58 - ostrzy się to dość szybko na TriAngle'u do poziomu żyletki która przecina włos w połowie - i okazuje się że droższe zabawki leżą w szufladzie...

Kiedyś rozważałem inwestycję w Sebenzę (bo kultowa i nieśmiertelna itd) - ale szczerze? Bałbym się go nosić i używać mam wrażenie 😉

Edytowane przez krondar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2020 o 13:55, loco50 napisał:

Magia ekranu😁

To wielosztuki? 

To idziesz na leczenie ze mną czy na jaskrę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idę. Na razie to jeden nozyk😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

wiem, że tutaj sami Survivalowcy :D ale chciałem się doradzić, może obejdzie się bez maczety ;) 

Temat jest mi obcy totalnie, no w domu w kuchni mam "nożyki" Victorinox'a, z których jest mega zadowolony (Szefa, do chleba, słynne "pikutki" - ktoś mi doradził).

Chciałbym kupić sobie jakiś "scyzoryk" nie wiem średniej wielkości mniej skomplikowany multitool, bez pierdyliarda opcji bo pewnie 2/3 nie wykorzystam.

Jakie ma być zastosowanie?

Do plecaka, w samochodzie, coś odkroić (bułkę, chleb), przeciąć sznurek, piwo czy wino otworzyć, pojadę do paczkomatu, na miejscu paczkę otworzyć (taśma, tektura do przecięcia), w razie potrzeby, pas bezpieczeństwa przeciąć, kawałek patyka na ognisko zaostrzyć (jak się zdarzy), takie tam.

 

Coś uniwersalnego, co się nie nie rozsypie w rękach po kilku razach, itd...

 

Nie jestem obieżyświatem, ale nie działam w buszu, ale czasami są takie sytuacje, że sobie powtarzasz, kurdę, że nie mam jakiegoś scyzoryka przy sobie. Przydałby się.

 

Nawet nie jestem w stanie określić budżetu. Kupię coś sensownego za 200? To może być i 200, jak się nie da a jest coś do 400 to tak też może być ale gdzieś niech będzie jakaś granica ;) 

Totalny ignorant ze mnie w tym temacie więc prośba o cierpliwość.

Za propozycje z konkretnym modelem będę wdzięczny :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, disaster3 napisał:

Hejka,

 

wiem, że tutaj sami Survivalowcy :D ale chciałem się doradzić, może obejdzie się bez maczety ;) 

Temat jest mi obcy totalnie, no w domu w kuchni mam "nożyki" Victorinox'a, z których jest mega zadowolony (Szefa, do chleba, słynne "pikutki" - ktoś mi doradził).

Chciałbym kupić sobie jakiś "scyzoryk" nie wiem średniej wielkości mniej skomplikowany multitool, bez pierdyliarda opcji bo pewnie 2/3 nie wykorzystam.

Jakie ma być zastosowanie?

Do plecaka, w samochodzie, coś odkroić (bułkę, chleb), przeciąć sznurek, piwo czy wino otworzyć, pojadę do paczkomatu, na miejscu paczkę otworzyć (taśma, tektura do przecięcia), w razie potrzeby, pas bezpieczeństwa przeciąć, kawałek patyka na ognisko zaostrzyć (jak się zdarzy), takie tam.

 

Coś uniwersalnego, co się nie nie rozsypie w rękach po kilku razach, itd...

 

Nie jestem obieżyświatem, ale nie działam w buszu, ale czasami są takie sytuacje, że sobie powtarzasz, kurdę, że nie mam jakiegoś scyzoryka przy sobie. Przydałby się.

 

Nawet nie jestem w stanie określić budżetu. Kupię coś sensownego za 200? To może być i 200, jak się nie da a jest coś do 400 to tak też może być ale gdzieś niech będzie jakaś granica ;) 

Totalny ignorant ze mnie w tym temacie więc prośba o cierpliwość.

Za propozycje z konkretnym modelem będę wdzięczny :) 

A może coś takiego: https://www.militaria.pl/leatherman/multitool_leatherman_sidekick_831439_p6492.xml

 

Gwarancja, że się nie rozleci, raczej nie zardzewieje. Jest klips do noszenia w kieszeni. W tym budżecie chyba nie ma alternatywy, a kombinerki bardzo często się przydają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod pomysłem mariaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz też vingmana są identyczne tylko zamiast piły są nożyczki. Dla mnie bardziej przydatne niż piła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o majsterkowanie to oczywiście Leatherman, ale akurat Wingman i Sidekick odstają trochę poziomem wykonania od wyższych modeli i jeżeli już o Leatherman'ie mowa to moim skromnym zdaniem lepiej zainwestować w Wave'a - zupełnie inna jakość. Ale jeżeli potrzebny jest sprzęt bardziej biwakowy to tylko duży Victorinox np. Workchamp. Powodzenia życzę w krojeniu bułki lub chleba Leatherman'em - do zastosowań biwakowych to ostrze jest po prostu za krótkie, a jeszcze pomysł z częściowo ząbkowanym to już zupełne nieszczęście. Życzę rozsądnego wyboru. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, adi_76 napisał:

Jeżeli chodzi o majsterkowanie to oczywiście Leatherman, ale akurat Wingman i Sidekick odstają trochę poziomem wykonania od wyższych modeli i jeżeli już o Leatherman'ie mowa to moim skromnym zdaniem lepiej zainwestować w Wave'a - zupełnie inna jakość. Ale jeżeli potrzebny jest sprzęt bardziej biwakowy to tylko duży Victorinox np. Workchamp. Powodzenia życzę w krojeniu bułki lub chleba Leatherman'em emoji3.png - do zastosowań biwakowych to ostrze jest po prostu za krótkie, a jeszcze pomysł z częściowo ząbkowanym to już zupełne nieszczęście. Życzę rozsądnego wyboru. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Heloł, oczywista oczywistość. Tutaj jednak zakładamy budżet ok 200zł i wymyśl coś lepszego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Disaster napisał, że i 400 go nie przeraża, a za 340 można mieć Workchamp'a, który jest absolutnie nie do "zajechania", używam go już od lat.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dowolny Victorinox spełni Twoje oczekiwania, a model wybierz w zależności od funkcji, które wydają Ci się najbardziej potrzebne z Twojego punktu widzenia. Będzie w rozsądnej cenie i wśród scyzoryków nie znam lepszej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Jak ma być scyzoryk to jak wyżej: victorinox z narzędziami według uznania.

Jeśli mały tool to np. leathermany squirt są fajne a nie zwydziwiane.

Kombinerki albo nożyczki do wyboru.

 

Podczas grzebania w starociach ze starego domu - narzędzie do ścinania kapusty zrobione z pilnika :)

Hm1QbQd.jpg


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Wam za wiele propozycji, ale chyba najbliższy memu sercu będzie Victorinox WorkChamp.

Leatherman jakoś nie bardzo do mnie "gada" ale tak jak wspomniałem jestem totalnym ignorantem w temacie....

Mam wrażenie, poprzez analogię do zegarków, że mam do czynienia ze skeletonem, które niekoniecznie mi się podobają (mówiąc wprost są okropne :P )

Victorinox jakiś taki obudowany, ładny, spójny :D :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, disaster3 napisał:

najbliższy memu sercu będzie Victorinox WorkChamp

Bardzo dobry wybór. Z ciekawości właśnie przejrzałem broszurkę reklamową Vicka i tak naprawdę  wszystko mi się w niej podoba, począwszy od tych najprostszych. Zobacz jeszcze 0.8623 RescueTool. Taki bardziej samochodowy: z narzędziem do rozbijania szyb i ostrzem do cięcia pasów. Tylko ostrze ma ząbkowane co nie każdemu pasuje. Ale za to otwierane jedną ręką, zatem tutaj plus dla niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, własnie na rescuetool też zwróciłem uwage. Obejrzałem filmik reklamowy wrzucony do niego i ciekawie to wygląda i pewnie gdyby główne ostrze było gładkie, to chyba bym się skłonił ku niemu. W zasadzie aż tyle dodatków co jest w Workchamp'ie mi potrzeba ale przeżyje ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.