Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Workchamp to bardzo dobry wybór. Długie ostrze noża, spore nożyczki i piła, która w tego typu tool'ach nie ma sobie równych. Wydawałoby się, że piła nie jest najniezbędniejszym narzędziem ale jak kiedyś nie mając nic innego pod ręką MUSIAŁEM przeciąć deskę to naprawdę doceniłem inżynierów z Victorinoxa. Ponadto Workchamp mimo sporej ilości funkcji nie jest za gruby ani za ciężki, doskonale spełnia swoją rolę jako scyzoryk EDC.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukając dobrego i niedrogiego scyzoryka warto sprawdzić firmy narzędziowe, np stanley.

20201218_143416(1).jpg

Oczywiście jak nie musi to być najwyższa półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, goral_ napisał:

Szukając dobrego i niedrogiego scyzoryka warto sprawdzić firmy narzędziowe, np stanley.

20201218_143416(1).jpg

Oczywiście jak nie musi to być najwyższa półka.

Nie nie warto. Jakość wykonania jest tragiczna a stal klingi to ogólnie nierozpoznana plastelina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mariaczi napisał:

Nie nie warto. Jakość wykonania jest tragiczna a stal klingi to ogólnie nierozpoznana plastelina.

Widzę, że oceniasz na podstawie zdjęcia. Po naostrzeniu goli, a kosztował 30 zł. Ale każdy ma prawo mieć własne zdanie tak jak własną d...

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te tanie niektóre noże więcej wytrzymią jak te firmowe świecidełka.Wiem bo nie raz tanimi orałem w pracy i dużo wytrzymały.Droższe noże są do podziwiania i kolekcjonowania.Ja tak robie😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mirek 1969 napisał:

Bo te tanie niektóre noże więcej wytrzymią jak te firmowe świecidełka.Wiem bo nie raz tanimi orałem w pracy i dużo wytrzymały.Droższe noże są do podziwiania i kolekcjonowania.Ja tak robie😀

Jasne, że są dobre i marne, ale do 100 zł można znaleźć całkiem niezły, a że nie mają twardości widii, to przecież niepotrzebne do codziennego użytku. Sprawdza się też klubowy vis, którego używam jako EDC.

vis.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czterdziesokilkuletni a się dobrze ma.
Seria scyzoryków myśliwskich z lat siedemdziesiątych oparta jest na konstrukcji wojskowego noża saperskiego drugiej generacji wprowadzonego do produkcji w 1972 roku. W tym samym roku pojawiły się również pierwsze modele składanych noży myśliwskich.

Scyzoryk myśliwski jednoczęściowy różnił się od saperskiego noża wojskowego wyłącznie rodzajem okładzin, które w tym, jak i w innych scyzorykach tej serii wykonano z tworzywa sztucznego. W modelu trzyczęściowym zamontowano dodatkowe narzędzia: piłę i korkociąg, natomiast w wersji pięcioczęściowej: piłę, korkociąg, głownie do skórowania oraz otwieracz.

IMG_20201223_181358.jpg

Edytowane przez inomarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam oryginału wcześniejszej wersji. Ostrze nie jest twarde jak diament, ale daje radę.

saper.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka prostego ,"multi"toola to polecam leathermanna freestyle'a.Używam go w pracy od kilku lat ,bardzo mocne kombinerki ,ostry nóz otwierany jednym palcem.No i jest bardzo ładny :)

 

multitool-leatherman.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś maniakiem noży ale chcę coś kupić około 200zl. Mam enlan em-01 super nóż mały i poręczny do kieszeni ale złamałem czubek potem kupiłem sanrenmu 710 i też złamałem czubek coś podważałem to kupiłem drugą 710 i zgubiłem. 

Teraz mam ganzo g704 i trochę za duży. 

 

Spodobał mi się ten kershaw. 

 

https://allegro.pl/oferta/noz-skladany-kershaw-highball-7010-stal-d2-9648209444?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

A i rat fajny chociaż chyba masywniejsze. 

 

https://allegro.pl/oferta/noz-skladany-ontario-rat-2-folder-silver-plain-9399720018?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Zależy mi żeby był ostry i trzymał ostrość do ostrzenia mam póki co tylko 

https://allegro.pl/oferta/ostrzalka-oselka-lansky-blademedic-ps-med01-7631913851?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Czekam na jakieś rady

 

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2020 o 13:13, Burns napisał:

ZDP-189

IMG_20201226_123902.jpg

Klasyka w super stali. To jest świetny nóż i nie trzeba tysięcy wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, kornel91 napisał:

Nie jestem jakimś maniakiem noży ale chcę coś kupić około 200zl. Mam enlan em-01 super nóż mały i poręczny do kieszeni ale złamałem czubek potem kupiłem sanrenmu 710 i też złamałem czubek coś podważałem to kupiłem drugą 710 i zgubiłem. 

Teraz mam ganzo g704 i trochę za duży. 

 

Spodobał mi się ten kershaw. 

 

https://allegro.pl/oferta/noz-skladany-kershaw-highball-7010-stal-d2-9648209444?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

A i rat fajny chociaż chyba masywniejsze. 

 

https://allegro.pl/oferta/noz-skladany-ontario-rat-2-folder-silver-plain-9399720018?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Zależy mi żeby był ostry i trzymał ostrość do ostrzenia mam póki co tylko 

https://allegro.pl/oferta/ostrzalka-oselka-lansky-blademedic-ps-med01-7631913851?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Czekam na jakieś rady

 

 

 

Pierwsza rada omijałbym allegro szerokim łukiem.Poszukaj w sklepach z outdoorem, bywają w lepszych cenach i masz większe szanse że będą oryginalne. Rat to fajny nóż, występuje w dwóch wielkościach, ale to kawał noża na codzień trochę ciężko w kieszeni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zde

53 minuty temu, Siewca napisał:

Rat to fajny nóż,

zdecydowanie nie kupił bym noża z blokadą liner-lock ,warto się przymierzyć do tego typu blokady  ,natomiast KOLBA z linka  to rzetelny sprzedawca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły. Miałem dość tych p.... ch blaszek od Gerlacha, które musiałem co 3 dni ostrzyć. 

 

 

DSC_0764.JPG

DSC_0765.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że to Herkules, miałem kiedyś ale trochę nieporęczny do kieszeni. Obecnie outrider mi pasuje. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 18:04, goral_ napisał:

Widzę, że oceniasz na podstawie zdjęcia. Po naostrzeniu goli, a kosztował 30 zł. Ale każdy ma prawo mieć własne zdanie tak jak własną d...

 

Z całym szacunkiem ale to żaden wyznacznik jakości noża. Praktycznie każdy nóż da się naostrzyć do stanu takiego, że będzie golił. ;)

 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś operuje takim „maluchem”
fe606c05157eef30bb76cf8354057e84.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spartan to bardzo praktyczny i poręczny scyzoryk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Victorinoxów u mnie w kieszeni ostatecznie ostał się tylko Compact (obok Benchmade 940-2). Ma tylko 2 warstwy narzędzi, wśród nich bardzo fajne nożyczki, korkociąg i jak dla mnie jest bardzo funkcjonalny. Łatwo się go ostrzy do poziomu przerażającej ostrości ale ze stalą szału nie ma. Ze względu na wielkość też nie straszy otoczenia.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do swoich kuchennych kupiłem takie "ustrojstwo"

 

https://www.militaria.pl/lansky/ostrzalka_lansky_masters_edge_deluxe_medge1_p100638.xml

 

mam nadzieje, że scyzoryk też tym naostrze?

 

Ps. Wstyd się przyznać ale i tak tego nie ogarniam, jak powinno się prawilnie robić. Biorę te 2 ciemniejsze pręty, wsadzam chyba w 17'tke, i ostrze szefa kuchni i tyle.

Pewnie, powinien najpierw wziąć jakąś jedną parę pretów, poostrzyć, później wziąć drugą aby wykończyć. Kąt też ma znaczenie, itd...

 

Jakby się komuś chciało wytłumaczyć jak chłopu na miedzy :) to będę bardzo wdzięczny ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szymon. napisał:

 

Z całym szacunkiem ale to żaden wyznacznik jakości noża. Praktycznie każdy nóż da się naostrzyć do stanu takiego, że będzie golił. ;)

 

Ostrza z plasteliny nie golą. Z całym szacunkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie moje różności 

 

 

DSC_0769.JPG

DSC_0770.JPG

DSC_0771.JPG

DSC_0772.JPG

DSC_0784.JPG

DSC_0785.JPG

DSC_0788.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.