Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz fajniejsze te Chińczyki. Zrobili niesamowity postęp. Ich noże obecnie to nie jest już tanie badziewie (oczywiście tego też nie brakuje) ale naprawdę solidnie wykonane produkty. Jankesi tnąc koszty dużą część produkcji powierzyli Azjatom i okazało się, patrząc np. na takiego Kershawa, że nie bardzo mają czym zaimponować. No może customer service, ale to dobrze działa w USA, choć coraz częściej słychać psioczenie ludzi.
Te Kershawy nawet fajnie wyglądają i ceny jak dla laika akceptowalne. Można bez obaw na Ali kupować, czy z tego też trafiają się podjebki?

Wysłane z mojego YAL-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany..

 trochę moich scyzoryków...:)

 

IMG_1118.JPG

 i jeden specjalny..

 Zbrojownia Kraków

Dla Policji Województwa Śląskiego

 na głowicy PWS na zastawie "Zb Kr"

IMG_1120.JPG

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, piter_26 napisał:

Można bez obaw na Ali kupować, czy z tego też trafiają się podjebki?

Szczerze napiszę, że nie wiem. Wszystkie swoje noże kupowałem w polskich sklepach. Często można trafić na promocje, takie około 30%, a wtedy cena robi się już znośna i człowiek nie martwi się, że będzie jakiś kwas. Chinol wytworzony jako Chinol i tak obrandowany będzie na pewno oryginalny. A że są coraz pewniejsi swojej jakości to wypuszczają coraz więcej noży pod swoimi markami i nikogo już nie udają. I nie dotyczy to tylko noży. Duzi amerykańscy producenci dużą część produkcji zlecają fabrykom z Chin i Tajwanu, ale to co trafia na Ali to cholera wie.

 

11 minut temu, mkl1 napisał:

Dla odmiany..

 trochę moich scyzoryków...:)

Gustowny "obrazek" na ścianie. Widziałbym gdzieś obok jeszcze kilka czarnoprochowców. Obecnie coraz trudniej kupić coś ładnego. Handlarze wymietli atrakcyjny towar, sporo podróbek, a jak np. umrze jakiś starszy człowiek, który miał fajny składzik gdzieś w piwnicy (casus mojego sąsiada) to rodzina (najczęściej wnuczkowie) głupieją z cenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, van gunt napisał:

Widziałbym gdzieś obok jeszcze kilka czarnoprochowców.

Mówisz.. masz

 

bron1 (2).JPG

 

Teraz już widać dlaczego brak miejsca na zegary :)

:(

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mkl1 napisał:

Mówisz.. masz

Szacunek. Fajny zbiór. Ile lat trwało zebranie tych cacek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dłuuuuuuugo

są jeszcze długie noże.. :)

image.thumb.jpeg.7ca59c706cc8f1ec36347e015a3d0da0.jpeg

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Godzinę temu, mario1971 napisał:

A to tak można? ;)

Nie w temperaturze wrzącej wody ;)

  

55 minut temu, piter_26 napisał:

Te Kershawy nawet fajnie wyglądają i ceny jak dla laika akceptowalne. Można bez obaw na Ali kupować, czy z tego też trafiają się podjebki?
 

Osobiście nie brałbym z aliexpress nic co wygląda jak kershaw/benchmade/spyderco/cokolwiek spoza Chin jeśli chciałbym brać markowe.

 

@mkl1 - nie moja działka, ale szacunek za zbiór :)


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, porcelanowy napisał:

Powitoł

Nie w temperaturze wrzącej wody ;)

 

Przecież wiem - to było pytanie zaczepne. No chyba, że chodziło o nożyk,  jednorazówkę z plastiku :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No boli bardzo, mam go 6 lat, krawędź zawsze cacy. Ty chyba na knivsach siedzisz cos kojarze, wiesz co nieco, olac to czy próbować wyprowadzać nową KT?
@porcelanowy

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka




Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, mkl1 napisał:

są jeszcze długie noże

Bardzo atrakcyjny sposób ułożenia ekspozycji. Widzę, że jednak i miejsce na zegar się znalazło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mario1971 napisał:

Przecież wiem - to było pytanie zaczepne. No chyba, że chodziło o nożyk,  jednorazówkę z plastiku :lol:

 

Nie znacie jej.  🙂. Nie takie rzeczy potrafi...Wszystko umi spsuć :rolleyes:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, van gunt napisał:

I weź tu sobie kup drogi nóż. Doświadczenie podpowiada mi, że miał spotkanie z drobiem. Przekazując noże w ręce kobiety należy zaznajomić ją z BHP, że nóż to narzędzie do krojenia, a do dziabania używa się innych narzędzi.

Ironia losu jest taka, że super noże z wyjebolitów są często bardzo twarde ale i dość kruche.

Może taki nóż by rozwiązałby problem:

https://9gag.com/gag/amPNLAd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Kuklik napisał:

 

Nie znacie jej.  🙂. Nie takie rzeczy potrafi...Wszystko umi spsuć :rolleyes:;)

Skąd ja to znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powitoł
@mario1971 - aaaaaa bo to różne mity krążą po świecie

@Kosma - używałbym i ostrzyłbym. Prędzej czy później "wchłonie się"
Ale oczy bolą :D Swoją drogą ciakaw jestem jak głeboka w tych damastowych okładzinach siedzi V10, ile moglbym ściągniać stali. Czy jest full, w sensie caly gabaryt noza, czy np wysoki na 2-3 cm.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Kosma napisał:

No boli bardzo, mam go 6 lat, krawędź zawsze cacy. Ty chyba na knivsach siedzisz cos kojarze, wiesz co nieco, olac to czy próbować wyprowadzać nową KT?
@porcelanowy


 

Ja ze swojej praktycznej strony powiedziałbym "olej to".

Szczerba jest bardzo mała i o ile dla Ciebie widoczna, to raczej boli Cię świadomość o jej istnieniu niż praktyczne problemy wynikające z jej istnienia (nie wydaje mi się,żebyś czuł jej obecność przy pracy)

Nie ma sensu tracić materiału z całego ostrza - materiału, który robi dobrą robotę przy każdej nadarzającej się okazji.

Co zrobisz, kiedy miesiąc  po "wyprowadzeniu" problem się powtórzy? Znowu będziesz szlifował?

Widziałeś ostrza szabel albo zewnętrzne krawędzie mieczy samurajskich?

Jeśli ostrze jest używane (nawet zgodnie ze sztuką), to zawsze ma jakieś ślady tego używania i wydaje mi się, że to jest naturalne i właściwe - podobnie jak patyna na tarczach zegarków.

 

Z czasem ostrze się samo "wygładzi" - będziesz przecież systematycznie ostrzył w razie potrzeby.. Minie rok, dwa, pięć i ostrze będzie równiutkie jak tafla lodu, albo nabierze więcej szczerb roboczych i będzie wyglądało tak jak powinno, czyli prawdziwy nóż do pracy w kuchni a nie nóż gablotowy do oglądania przeznaczony  :)

 

Pamiętam nóż rzeźnicki mojego dziadka (rzeźnik z powołania).

Wieloletni okres użytkowania ostrza spowodował, że blank stał się cienki (wąski) jak szpicak a pierwotnie miał może ze 4-cm szerokości - mimo to zawsze ostry i gotowy do pracy.

Ostrze było gładkie, choć na pewno wielokrotnie miało bezpośredni kontakt z kością wieprzową i wołową przy których szkielet kurczakowy byłby jak porównianie dębowego drewna z czcinką, trybowanie to wymagające zajęcie....

 

Szanuj ostrze , musi starczyć na długo...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary to pierwsza tragedia na tej krawędzi od szesciu lat, nie powtorzy sie na pewno. Boli jak rysa na szafirze.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Nóż w ciągłym użyciu, micarta to juz chropowata sie zrobiła od wody/wilgoci. Przydaloby sie rekojesc wynienic.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

 

W dniu 3.01.2021 o 13:26, Kosma napisał:

Ale oczy bolą :D Swoją drogą ciakaw jestem jak głeboka w tych damastowych okładzinach siedzi V10, ile moglbym ściągniać stali. Czy jest full, w sensie caly gabaryt noza, czy np wysoki na 2-3 cm.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Chłooopie, na drugi dzień po przeszlifowaniu noża na taśmie zobaczyłem poniższe, nawet ostrze jeszcze nie było oprawione. Wydaje się małe, ale tylko dlatego, że nóż duży :) Dodatkowo krawędź tnąca zafalowana na boki. Nie chciało mi się nawet dochodzić, kto i po co :D Przy używaniu zniknie:

0dDNefz.jpeg

 

Środek w twoim może być przez całą szerokość klingi. Na grzbiecie nie ma żadnych śladów po trawieniu?


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten protech ma sporego kopniaka przy otwieraniu. Bardzo wygodny nóż. Miałem kiedyś manuala w tytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mariaczi napisał:

Ten protech ma sporego kopniaka przy otwieraniu. Bardzo wygodny nóż. Miałem kiedyś manuala w tytanie.

Czytałem takie opinie, więc kiedyś wybrałem się do odpowiedniego sklepu i poprosiłem o podanie mi takiego Protecha. 

Byłem zaskoczony - spodziewałem się "kopniaka" ...

Bardziej kopał mój mikov - jeśli skupić się tylko na odczuciu "kopnięcia" przy otwieraniu.

Nie wiem, nie znam się, za młody jestem.. Może Protech z jakąś wadą był.. Tylko, że otwierałem chyba ze 3-y różne Protechy i odczucia podobne.

Nie to, że słabo się otwierał.. Ale  w porównaniu z mikovem przegrał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zadra napisał:

Czytałem takie opinie, więc kiedyś wybrałem się do odpowiedniego sklepu i poprosiłem o podanie mi takiego Protecha. 

Byłem zaskoczony - spodziewałem się "kopniaka" ...

Bardziej kopał mój mikov - jeśli skupić się tylko na odczuciu "kopnięcia" przy otwieraniu.

Nie wiem, nie znam się, za młody jestem.. Może Protech z jakąś wadą był.. Tylko, że otwierałem chyba ze 3-y różne Protechy i odczucia podobne.

Nie to, że słabo się otwierał.. Ale  w porównaniu z mikovem przegrał..

Miałem wiele auto w łapach i wg mnie Protechy mają najmocniejsze sprężyny. Co do Mikova faktycznie odczucie może być większe ze względu na kawał noża i masę klingi która wystrzeli. Kolega jako wielbiciel marki ma wszystkie modele. Jak pierwszy raz otwierałem jego Protecha Newport to prawie wypadł mi z łapy kurdupel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny do kompletu 

 

 

DSC_0857.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.