Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, loco50 napisał(-a):

A tu byś Jędrula się zdziwił. Przyprawiono Włochom gębę szmaciarzy bardzo niesprawiedliwie. To był czarny PR że strony Helmutów. Dywizja Panc Ariete, a zwłaszcza Dywizja Spadochronowa Folgore były to jednostki bardzo bitne i napsuły dużo krwi aliantom. Z resztą Włosi byli obok Niemców i sowietów prekursorami tworzenia i użycia wojsk spadochronowych, zanim angolom czy tym bardziej jankesom przeszło przez myśl, że też tak można 😁


Tyle w teorii. Jak wychodziło w praktyce, wszyscy wiemy. 🙄

5 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Ale będzie ciął? 🤣🤣🤣

A wiesz, pierwsze wrażenie kiedy spojrzałem na glownię Twojego noża, było .... GLADIUS. Na pewno projektant w swoim zamyśle inspirował się tą antyczną bronią, kwestie użytkowe stawiając na drugim miejscu ⚔️


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakie  są kwestie użytkowe noża, oprócz jak rozumiem cięcia i ewentualnie dźgnięcia. I jaką antyczna broń była inspiracją? 

4 godziny temu, Jędrula.wawa napisał(-a):


Tyle w teorii. Jak wychodziło w praktyce, wszyscy wiemy. 🙄

⚔️

To samo można powiedzieć o polskiej armii w w 1939 roku i potężnej armii francuskiej w maju 1940.

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Jakie  są kwestie użytkowe noża, oprócz jak rozumiem cięcia i ewentualnie dźgnięcia. I jaką antyczna broń była inspiracją? 

To samo można powiedzieć o polskiej armii w w 1939 roku i potężnej armii francuskiej w maju 1940.

Przecież napisałem, że być może projektant zapatrzył się w GLADIUSA ⚔️
No ale z tymi armiami to strzeliłeś jak ... kulą w płot. Zarówno Polacy AD 1939 jak i Francuzi AD1940 musieli przyjąć wojnę obronną na warunkach przeciwnika. 
Z Włochami było całkiem inaczej. Najpierw napadli na Abisynię i mieli naprawdę duże problemy z podbiciem tego państwa reprezentującego poziom wojskowości na poziomie mniej niż miernym. Potem napadli na Grecję i tu zaczęły się schody. Gdyby nie pomoc Adolfa dostaliby bęcki albo w najlepszym razie uwikłaliby się w konflikt zbrojny na lata. No a potem wszczęli awanturę z Angolami w Afryce i Adolf zamiast zbierać siły i środki do napaści lub aktywnej obrony przed ZSRR musiał kolejny raz ratować sojusznika, który i tak wbił mu na koniec nóż w plecy, nomen omen 🔪 
Tak że będę się jednak upierał, że inspirowanie się Włochami na płaszczyźnie etosu wojennego to jednak słaby pomysł. Ich „złoty wiek wojskowości” skończył się ok. 300 roku naszej ery.

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To się zgadza, ale nie do końca. Zarówno Polacy jak i Francuzi byli źle dowodzeni metodami z minionej wojny.Potężna i najnowocześniejsza ówczesna armia francuska dostała łomot od mniejszego ale lepiej dowodzonego Wehrmachtu. 

Natomiast wracając do Col Moschin to pułk ten oceniany jest na poziomie Lublińca czy 13 brygady spadochronowej piechoty morskiej(Francja).Niektórzy mówią, że nawet na poziomie Grom czy SAS. W afganie działali DA, uwalniali zakładników, łapali talibów. Więc nie są tacy źli 😁

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, generałowie najczęściej przygotowują wojsko do wojny, która już była, to tak w nawiązaniu do kampanii '39 lub '40. 
A szanownych Włochów nie potępiam w czambuł, mieli i swoje dobre chwile. 👍
I żeby nie było OT, gratuluję nabytku. Niech cieszy 😎


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dla emblematu😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Kupiłem dla emblematu😁😁

Zostaw se emblemat i pudełko a mi wyślij nóż, przecież było Ci pisane puste pudełko. 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ciekawa koncepcja 😁. Do przemyślenia. Długi łyk-end więc jest trochę czasu na refleksję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do wątku dzielności wojennej warto poczytać George Orwella. Oprócz wydania Rok 1984 i Folwarku Zwierzęcego warto poczytać na relacje z wojny domowej w Hiszpanii (W Hołdzie Katalonii). Ciekawie opisuje wydarzenia na froncie, jak oszczędnie strzelała artyleria a na dodatek niecelnie. Myślano nawet, ze artylerzyści z obu stron posługują się tym samym pociskiem. 😁

Az pewnego razu ostrzał stał się celny i niebezpieczny. I nic dziwnego, na front przerzucono jednostkę niemiecką 💣🇧🇪


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to Panie, Niemce 😁. To tak jak w piłce kopanej-wszyscy grają ale wygrywają zawsze Niemce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy takie same to już lekkie zboczenie😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie same, tylko podobne, mają inne kolory chwytu :)

A to robi różnicę.. :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Nie takie same, tylko podobne, mają inne kolory chwytu :)

A to robi różnicę.. :)

Racja :wub:

Kto bogatemu zabroni ⁉️


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, satanic napisał(-a):

Trzy takie same to już lekkie zboczenie😉

Tak😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, satanic napisał(-a):

Trzy takie same to już lekkie zboczenie😉

 

A kto z obecnych w tym wątku (czy raczej forum) nie jest zdrowo walnięty 😁

 

Edytowane przez rmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 Takie coś...

 Leżey u mnie już parenascie lat.

 Dostałem go od kolegi jako "militaria"

 Nie wiem czy ma jakowe wojskowe pochodzenie czy zwykły stary scyzoryk?

 

 

IMG_1561.JPG

IMG_1559.JPG

IMG_1560.JPG

CO to za kura?

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rmak napisał(-a):

 

A kto z obecnych w tym wątku (czy raczej forum) nie jest zdrowo walnięty 😁

 

Niech pierwszy rzuci kamieniem😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

 Takie coś...

 Leżey u mnie już parenascie lat.

 Dostałem go od kolegi jako "militaria"

 Nie wiem czy ma jakowe wojskowe pochodzenie czy zwykły stary scyzoryk?

 

 

IMG_1561.JPG

IMG_1559.JPG

IMG_1560.JPG

CO to za kura?

 

Mi to na smoka wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Smok, kura, czy inny ptok, ale nie wiem czyj to znak wytrwórczy..

Nie jestem dobry w scyzorykach..

 sprawdzałęm w wytwórniach broni białej ( no way" nie ma ..)

 na szabelkach to się troszku znam.. ale kury/smoka tam nie ma ..----a może jest?

" Legend " mówi, że to nóż spadochroniarzy z IIWW( --osobiście mało wiary we mnie w tą legendę..Ale ciekawy, bo oksydowany był cały, teraz na głowni już wytarta, ale na reszcie jest..

Celowo nie czyszczę.. Nigdy nie poleruję starej broni białej, a jedynie konserwuję..

 tu nawet poszedłem po "słabości" potraktowane wazeliną techniczną i koniec, nawet brudu nie zdejmowałem.   

Jakoś mało byłem nim zainteresowany...

Pokazujecie scyzoryki to i pokazałem innego.

Na codzień ma viktora Military w samochodzie.

 Przy sobie nie noszę nic..

 

 No chyba, że w lesie to mały myśliwski ze stałą głonią..., do.... wszystkiego (  :) )

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Narzędzia dosyć typowe jeśli chodzi o scyzoryk i militarny, i cywilny, więc po nich nie dojdzie.

Smokur... po nim trzeba szukać ;) i powodzenia, bo było tego mnóstwo.

 

Śmiechałem zawsze, jak ktoś przekonywał, że kupuje toola do domu bo mu zastępuje pojedyncze narzędzia.

Przeca za cenę porządnego toola można kupić skrzynkę narzędziową całkiem dobrze wyposażoną.

Aż tu podczas grzebania w garażu przy moto okazuje się, że jedyne kombinerki są zaspawane(*) na głucho...

 

4DTZkFe.jpg

 

(*) Dzielę garaż z nastolatkiem, który jest świeżo po kursie spawania i kupnie pierwszej spawarki :D

 


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, porcelanowy napisał(-a):

Powitoł ! Dzielę garaż z nastolatkiem, który jest świeżo po kursie spawania i kupnie pierwszej spawarki :D

Bacz co by Ci chałupy z dymem nie puścił. Przy spawaniu niewiele trzeba 😮


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliżony też był włoski. niemiecki itp.

 Tamte mają okładziny z tworzywa, ten mój stalowe.. oksydowane

Będę szukał.. :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.