Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu do czasu zaprzęgami konie i jadę do najbliższego miasta, cywilizację zobaczyć, lampy elektryczne na ulicach🤣

Porcelanowy, gumy tak mają😁. Może trzeba będzie sięgnąć po jakieś technologie kosmiczne. 

A ten zapieprz, znając siebie, minie za jakiś czas😁

Jeszcze w planach tylko dwa, które "sie mnie podobajo". Jeden SOG i jeden lew. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podoba bierz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno cokolwiek doradzić, gdyż każdy ma inne preferencje:)

Podany nożyk jest ok...ja bym zaproponował na początek Steel Will Cutjack, Ontario Rat w D2, Cold Steel Code... ale to tylko sugestia;)

U mnie ostatnio jako edc rządzi Boker Gust, świetny, budżetowy Crkt Sketch i za śmieszne pieniążki, dający masę zadowolenia (od kilku ładnych lat) Kershaw Schuffle (ver.1) . Żadnego nie szkoda używać, nawet intensywnie, bo to wszak edc! 

Edytowane przez vpyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcink88 napisał(-a):

Panowie, a co myślicie o tej marce i tym modelu: https://cqb.pl/civivi-brazen-black-c2102c-p-12276.html?language=pl

 

 

Jak chcesz tanio i dobrze z wysokiego C to taniej i lepiej się nie da: https://kolba.pl/product/33591,noz-skladany-kershaw-link-1776olsw

aczkolwiek rok temu był za 409

CS Code też polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie za edka od wielu lat robi Ka-barDozier Folder. Fakt, że mały, drzewa nie porąbiesz, ale w kieszeni i w łapie dobrze leży. Do miejskich działań taktycznych low profile😁 starcza w zupełności. 

Jak nie zależy na metce z modną(drogą) nazwą firmy to można to.:

 

 

s-l300.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loco pewnoe na płocie zamiast klasycznego "uwaga zly pies" ma napis "no dawaj cwaniaku" :D albo w ogole nie ma płotu....


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płot wychodzi z ziemi po przekroczeniu granicy działki odcinając drogę ucieczki 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Jak chcesz tanio i dobrze z wysokiego C to taniej i lepiej się nie da: https://kolba.pl/product/33591,noz-skladany-kershaw-link-1776olsw
aczkolwiek rok temu był za 409
CS Code też polecam
Ten link ma moją ulubioną stal i również polecam.default_smile.png Jeżeli jest się na pewnym forum to jest tam stały kod rabatowy na kolbę. W moim wypadku obecnie nie kupuję noży poniżej s30v. Słabsze stale przy używaniu dość szybko się tępiły więc z czasem miałem dość ciągłego ostrzenia więc warto odrobinę dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, antsaren napisał(-a):

Ten link ma moją ulubioną stal i również polecam.default_smile.png Jeżeli jest się na pewnym forum to jest tam stały kod rabatowy na kolbę. W moim wypadku obecnie nie kupuję noży poniżej s30v. Słabsze stale przy używaniu dość szybko się tępiły więc z czasem miałem dość ciągłego ostrzenia więc warto odrobinę dopłacić.

Rzecz gustu. Ja po wszelkich wyj...bolitach (termin z owego forum:)) wracam do prostych stali. Łatwo się tępią ale równie szybko i łatwo się ostrzą a to duży plus w terenie. Z premium jest problem (w terenie), bo trzeba mieć sprzęt i czas aby nie zrypać kt a na wycieczkach nie chce mi się bawić w precyzję. Choć z drugiej strony, jak wezmę BM Leuku z 3v, lub CS Ultimate Huntera z XHP to nie ma problemu z trzymaniem ostrości...ale zdarzał się czasem kamień, metal, beton itp. i nóż choćby nie wiadomo z czego był zrobiony tępił się... Dobra węglówka a nawet CrMoV dają radę- po stępieniu 3min. na diamencie (zawsze zabieram ze sobą) lub kilkanaście sekund na podręcznym Lanskim i reanimacja! Ale to wszystko rzecz gustu:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2021 o 08:53, Jan napisał(-a):

Loco pewnoe na płocie zamiast klasycznego "uwaga zly pies" ma napis "no dawaj cwaniaku" :D albo w ogole nie ma płotu....

Ale są wilcze doły, pola minowe, elektryczny pastuch 1000 V etc. No i trzy psy obronne, krwiożercze bestie 🐺🐺🐺

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vpyr Racja. Czyli precyzując rzeczywiście rzecz gustu i w moich casualowych miejskich zastosowaniach miejskich wolę co najmniej s30v.:) Natomiast reanimacja w terenie tego to aż strach. Przedwczoraj robiłem przeprofilowanie krawędzi (diament 320 work sharp) to zajęło mi to ponad godzinę a nie robiłem jakiejś wielkiej zmiany.;) Którego Lansky'ego używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, vpyr napisał(-a):

Rzecz gustu. Ja po wszelkich wyj...bolitach (termin z owego forum:)) wracam do prostych stali. Łatwo się tępią ale równie szybko i łatwo się ostrzą a to duży plus w terenie. Z premium jest problem ... nóż choćby nie wiadomo z czego był zrobiony tępił się... 

Trzeba rozróżnić noże do mania, do noszenia i do ciarania. W dwóch pierwszych przypadkach można sobie pozwolić na różne wyje ... bolity, bo nie ma ryzyka że coś się stanie nożowi za klikaset PLN czy nawet kilka kPLN.

Natomiast do ciarania wystarczy nóż z przeciętnego materiału, bo zawsze można sobie go naostrzyć a jak nawet go połamiemy czy zgubimy, to bez zbytniego żalu kupimy następny. ⚔️


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Trzeba rozróżnić noże do mania, do noszenia i do ciarania. W dwóch pierwszych przypadkach można sobie pozwolić na różne wyje ... bolity, bo nie ma ryzyka że coś się stanie nożowi za klikaset PLN czy nawet kilka kPLN.

Natomiast do ciarania wystarczy nóż z przeciętnego materiału, bo zawsze można sobie go naostrzyć a jak nawet go połamiemy czy zgubimy, to bez zbytniego żalu kupimy następny. ⚔️

Prawda to wszystko, ale granice czasem się zacierają :) Ja wszystkie swoje używam, bo nóż to narzędzie (truizm)...te droższe bardziej z głową, choć każdy na początek przechodzi ostry test i jak go przejdzie-zostaje ze mną. Trudno zresztą nie używać noża outdorowego, nawet z dobrej stali, gdyż po to został stworzony, aby ciąć i strugać...zapętlam się już sam :). Podobne dylematy są też z zegarkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Trzeba rozróżnić noże do mania, do noszenia i do ciarania. W dwóch pierwszych przypadkach można sobie pozwolić na różne wyje ... bolity, bo nie ma ryzyka że coś się stanie nożowi za klikaset PLN czy nawet kilka kPLN.

Natomiast do ciarania wystarczy nóż z przeciętnego materiału, bo zawsze można sobie go naostrzyć a jak nawet go połamiemy czy zgubimy, to bez zbytniego żalu kupimy następny. ⚔️

 

A ja się z tym nie zgadzam, tak jak pokazywałem mam chińczyki za 100, noże za 300, za 500, 1000 i 1500, niektórych mi szkoda używać, zarówno tych za 100 jak i za 1500, cena nie ma znaczenie, ale używać lubię te, gdzie obcowanie z nimi sprawia mi przyjemność  i tu też cena nie ma znaczenia. Kilka rotuje w użyciu i to już kwestia przypadku czy trafią na drzewo czy taśmę na kartonie.

Np taki ZT0452 czy Spyderco Military oba za tysiaka, ale po prostu je uwielbiam.

Co do stali, fajnie jak w kieszenie siedzi taki 20cv, który jest "wiecznie" (bardzo długo) ostry. Jedziesz na wyjazd, za granicę i nie musisz myśleć o ostrzałce, ale fajnie też poużywać coś z 8Cr13MoV co stępi się w tydzień i można pójść do warsztatu poćwiczyć ostrzenie. Jednak po te sięgam coraz rzadziej.

Co pokazał Covid, życie jest za krótkie, zbyt nieprzewidywalne, żeby niczego nie spróbować i wszystko kitrać po pudełkach. Nawet jak ktoś jest typowym kolekcjonerem, zbieraczem warto poświęcić chociaż jeden bdb, żeby przekonać się co się zbiera.

 

Ze skrajności w skrajność, młodzież niczego nie szanuje, konsumpcjonizm, starsi datą urodzenie w poprzednim ustroju, zupełnie odwrotnie, wszystko kitrać po szafach bo niczego poza Pewexem nie ma na półkach. (Przypomniały mi się wyścigi 2020 po wory ze srajtaśmą)

 

A pasję u wielu ludzi czy to zegarkową, czy nożową (a może i jeszcze inną) zabija wizja pieniądza. Czyli w dniu zakupu myślą już za ile ten nóż/zegarek sprzedadzą. Od takiego myślenia dodatkowo głowa boli.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Burns napisał(-a):

A ja się z tym nie zgadzam ... 

A pasję u wielu ludzi czy to zegarkową, czy nożową (a może i jeszcze inną) zabija wizja pieniądza. Czyli w dniu zakupu myślą już za ile ten nóż/zegarek sprzedadzą. Od takiego myślenia dodatkowo głowa boli.

A ja się z Tobą zgadzam 👍😎

A co, wolno mi 🤪

Wracając do meritum sprawy, podałem tylko ogólne założenia, nie wykluczając oczywiście całej gamy stanów pośrednich. Najważniejsze żeby każdy z nich czy to nóż czy to zegarek cieszył i przynosił pożytek właścicielowi a rządza pieniądza nie przesłaniała świata. 
Pozdrawiam  :unsure: 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisane: "cała gama stanów pośrednich" - to jest chyba esencja pasji nożowych, zegarkowych i chyba każdych :). I nie ma co dywagować, zazwyczaj jesteśmy w tych stanach, później coś staramy się usystematyzować, zracjonalizować, określić... ,  ... i oto

znajdujemy się w kolejnym stanie pośrednim ;)

Edytowane przez vpyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porcelanowy dobrze kiedyś napisał - nóż ma się przede wszystkim podobać właścicielowi. To tak jak z babą 🤣🤣

A co do kupowania z myślą o odsprzedaży z zyskiem części jakiejś kolekcji - jeszcze nigdy niczego nie sprzedałem. A nie, sprzedałem fajny sztucer Tikka CTR, kupiony ch... wie po co😁. Ale sprzedałem że stratą po oddaniu chyba 5 strzałów. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie padło na CIVIVI BRAZEN

jak na swój pierwszy nóż jestem bardzo zadowolony ;)!

0205A3AB-DE2F-4BF2-921C-3F3CC15431CB.jpeg

0DB555D3-ACC6-46F5-9617-6F60274774F4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech dobrze rżnie😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, porcelanowy napisał(-a):

Powitoł

No i gitara: prosty, a ciekawy.

 

Grzebię w starych zdjęciach.

Takiego pokazywałem?

Ostrze gerlach oprawione w klepkę bambusową:

oyuKJxy.jpg

Wygląda jak artefakt z okopów pod la Rochelle ...


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.